Win 7'ye bedava geçiş kampanyası...

CHIP Online
25-06-2009, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

PC alacaksınız ama Win7'yi bekliyorsunuz: Görünüşe göre bedava Win7 için fazla beklemenize gerek yok

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/win- ... mpanyasi_13562.html

Resimlerle: Windows 7 RC - Türkçe dil paketi

Microsoft'un Amerika'da büyük satıcılara sunduğu ücretsiz güncelleme kampanyası bu hafta başlıyor. Bu program kapsamında ayın 26'sından sonra alınacak her Vista'lı bilgisayar Windows 7 piyasaya çıktığında istenirse ilgili Windows 7 sürümüne yükseltilebilecek.

"Windows 7 kullanmak istiyorsunuz, ama bilgisayar ihtiyacınız acil. O zaman ücretsiz yükseltme kampanyamızdan yararlanarak bugün bir bilgisayar alarak Windows 7 çıktığında yeni sisteme ücretsiz güncelleme yapabilirsiniz."

Büyük satıcıların bilgisayar satışlarının kendisi yüzünden düşmesini engellemek için Microsoft'un bulduğu bu fikir aslında yeni değil. Daha önce de Vista'nın çıkışında uygulanan bu kampanya kimi kullanıcılar için hezimetle sonuçlanmıştı.

Aslında kampanyanın kesin açıklanmış bir başlangıç tarihi yok. Ama BestBuy iç haberlerinden sızan bir bilgi kampanyanın 26 Haziran'dan itibaren bilgisayar alıcılarına sunulacağını bildiriyor.

Tüm konu: Win 7'ye bedava geçiş kampanyası...

İzleyin: Windows 7 yine şaşırtıyor

Resimlerle: Windows 7 RC - Türkçe dil paketi

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Eğer kampanya Türkiye'ye de gelse katılır mıydınız?

Banned
25-06-2009, 15:29   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Microsofta güvenilir mi ? Hayır. Vista çıkatığındada  28 ekimden sonra (tarihi yanlış hatırlıyor olabilirim) alınan sistemlerde ücretsiz geçiş hakkı sunulacağı söylenmişti. İlgi tarihten sonra aldığım üzerinde vista upgrade logosuda bulunan xp home sistemimin visa home bazice geçişi için benden 100  lira istenmişti. Üstelik sırf kargo bedeli 25 lira denmişti. Varın gerisini siz düşünün.

Semih Özyurt
25-06-2009, 15:42   |  #3  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

valla katılmasına katılırımda sadece işletim sistemi için degil  tabikide ihtiyacım oldugu zaman gider bir pc alırım işletim sistemi o kadar önemli degil ha vista ha windows 7 zaten zamanı gelince oda eskiycek kahraman abime katılıyorum bu Microsofta hiç güven olmaz

Son Düzenleme: Semih Özyurt ~ 25 Haziran 2009 15:43
Fattur
26-06-2009, 23:46   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Katılmazdım herhalde.yeni bi pcye ihtiyacım yok :)