win 7 yüklenecek sürücüyü seçin sorunu

HPQ-User
05-07-2010, 17:49   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

delorean sormuş:

pcye w7 yi kurmaya çalışırken ilk 2 adımı geçtim.Şimdi yükle dedikten sonra Aldığım hata.
Bilgisayarı CD/DVD den başlatıp Windows7 DVD sinide takıyorum ve kuruluma başlıyorum. Siyah ekranda bir iki ekran geçtikten sonra "Windows Yükle" başlıklı pencerede "Yüklenecek Dil" "Saat ve Para Birimi Biçimi" "Klavye veya Giriş Yöntemi" seçimi yapılabilecek kutucukların olduğu pencerede "İleri" tuşuna tıklıyorum. Logo altında Windows 7 yazısı altında "Şimdi yükle" butonuna tıklıyorum. "Kurulum başlıyor..." yazısı bir süre bekliyor. Ve "yüklenecek sürücüyü seçin" diye bir pencere içinde "Sürücü yükle" başlıklı bir pencere daha açılıyor ve "Gerekli bir CD/DVD sürücü aygıtı eksik. Sürücü disketiniz , CD , DVD veya USB flash sürücünüz varsa şimdi takın." yazısı görüntüleniyor ve sağ altta Gözat,Tamam,İptal düğmeleri var.Tamam'a tıkladığımda altta "Yeşil" rankli bir animasyon ilerliyor ve sonunda "Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı.Yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra Tamam'ı tıklatın" diye yazıyor. Tamam'ı tıklattığımda pencere kapanıyor ama hiç bir ilerleme olmuyor. Gözat butonuna tıklattığımda "Klasöre Gözat" başlıklı pencere açılıyor ve orada görülen sürücüler ise:
*yerel disk (c:)
*yerel disk (d:)
*cd sürücüsü (e:)
*Boot (X: )
gibi seçenekler geliyor. CD takılı sürücüyü seçtiğimde yine "Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı.Yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra Tamam'ı tıklatın" yazıyor.
Burada kalıyorum ve daha ileri gidemiyorum.

Devamı için: https://www.chip.com.tr/forum/win ... 01719#ixzz0sJstFfUM

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
amd athlon 64*2 dual core processor ql-64(2.1ghz 1mb L2 cache)
15.6 hd acer cine crystal lcd,
1408 mb atı readon hd 3200 graphıcs card hyper memory,
4 gb ddr2 ram,
250 gb hdd
acer 5536 laptop

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)

kadir4172
18-09-2010, 14:20   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

merhabalar

yeni toplama bilgisyara ilk kez işletim sistemi kurmaya çalışıyorum (win7 64 bit ultimate) ancak kurulacak yer seçiminde harddiskimi görmüyor . anakart cd si ile driver kurmaya çalıştığımda ise cd den gerekli driverı  (sata raid) buluyorum ancak bu kezde imza hatası alıyorum ve kuramıyorum. bilgisayarda hiçbir işletim sistemi olmadığı için imza sorununa da bir çözüm bulamadım elim kolum bağlı kaldı . yardımcı olursanız çok sevinirim.. iyi günler