Win 8 yapamadıgını xp ile ben yaptım...

keshkesh
10-03-2012, 01:02   |  #26  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
910 mesaj

dur bi google da arayim :) 

uzun formattan kastın eğer normal format ise,
diskpart üzerinden format fs=ntfs yazarak atabilirsin
normal olarak da format x: şeklinde atabilirsin

Kapalı Hesap (153334)
10-03-2012, 01:04   |  #27  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
Alıntı: keshkesh  

normal olarak da format x: şeklinde

yanlış.....
Windows 7 dvd takarsın onarı tıklarsın araçlar ms - dos komut kipine geçersin ordan 
format c: çıkan soruya evet dersin.
Saatlerce beklersin.
Windows 7 de fdisk çalışmaz.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 10 Mart 2012 01:06
Kapalı Hesap (153334)
10-03-2012, 01:09   |  #28  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

normal olarak da format x: şeklinde

Bu dedigin fat 32 bir sistemi nfts dönüştüremede kullanılır.

format x demek tüm herşeyi sil demektir oda windows 7 yok.Varsada nasıl açılır bilmiyorum.

keshkesh
10-03-2012, 01:10   |  #29  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
910 mesaj

:) laugh out loudly... windows 7 de uzun format varmı dedin... sorunun cevabı var, sorun şu şekilde olmalıydı, windows 7 de sistem sürücüsüne format atabilir misin...

bir önceki sorunu da 2. sayfayı kontrol ederken gördüm emsajını değiştirmişsin... jnc veya symlink.. veyahutta ascii karakterlerle olabilir :))) bir diğer yandan XP de değil windows 7 de yaptığını görüyorum, library klasörü olabilir

Son Düzenleme: keshkesh ~ 10 Mart 2012 01:12
Kapalı Hesap (153334)
10-03-2012, 01:15   |  #30  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
:) laugh out loudly... windows 7 de uzun format varmı dedin... sorunun cevabı var, sorun şu şekilde olmalıydı, windows 7 de sistem sürücüsüne format atabilir misin...

bir önceki sorunu da 2. sayfayı kontrol ederken gördüm emsajını değiştirmişsin... jnc veya symlink.. veyahutta ascii karakterlerle olabilir :)))

Sen yazılımcı olsan nededigimi anlardın kaldı ki bu işlerden anlayanlar uzun formatın ne oldugunu biliyor.
Yani sen bilmiyorsan tecrube meselesi.Şimdi bana basic ten sor ben anlamam.Yazılımcımıyım değilim.Ama bu bilgisiz oldugum anlamına gelmez.Benim kulvarım farklı.Microsoft çalışanı olsan windows 7 nin öyle bir yerinden sana soru sorarım 2 gün düşünürsün."bu varmıydı acaba?" diye.

keshkesh
10-03-2012, 01:15   |  #31  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
910 mesaj

yanlışın var dönüştürme için convert kullanılıyor :) az daha google ile halledeceksin bu işi potansiyelin var script kiddie ;)

ha bu arada, ben tabi ki de her şeyi bilmiyorum, ihtiyacım oldukça öğrenirim ve bu işe yıllarımı verdim, üç beş çapulcu gibi elime bir iki kitap alıp, google dan kod arayıp yapmıyorum... son 3-4 yıldır da pro olarak, yazılıma el atayım dedim. windows sıkmaya başladı artık... multi thread yazması çok uğraştırıyor. linuxde çok daha rahat yazılıyor... aktif olarak windows kullanmama rağmen çoğu projeyi linux için geliştiriyorum. (okuyorum -gerçi kaç yıldır okuduğumu ben bile unuttum- ve aynı zamanda on-demand olarak çalışıyorum)

Son Düzenleme: keshkesh ~ 10 Mart 2012 01:22
Kapalı Hesap (153334)
10-03-2012, 01:18   |  #32  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

2. soru windows 7 yüklemeden önce xp bilgisayarımızda yüklü olan.Windows 7 yi üzerine yükledin ama xp üzerinden.Windows.old içine alacaktır xp yi.
Buraya kadar anladın.Peki kurulum sırasında sıkıldın windows 7 den kurtulup xp geri getirmek istedin ne yaparsın.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 10 Mart 2012 01:23
Kapalı Hesap (153334)
10-03-2012, 01:20   |  #33  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
yanlışın var dönüştürme için convert kullanılıyor :) az daha google ile halledeceksin bu işi potansiyelin var script kiddie ;)
convert müzik mi çeviriyoz windows dan hdd ye format atıyoz.
Ben bu soruları sana niye soruyom ben bilmiyorum sen yardımcı ol diye.Belki senden bişeyler kaparız.Sen herşeyi yapıyorsun bende dedim bu bilgili biri benden bilgiye açım.Senden cevapları bekliyorum yukarıda ki 2. soru için.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 10 Mart 2012 01:27
keshkesh
10-03-2012, 01:28   |  #34  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
910 mesaj

google a yaz command prompt convert diye ve öğren öyle bir dosya olduğunu ve ne için kullanıldığını...

program files ve documents and settings klasörü silinmeden yetişebilirsen... kurulumu iptal et, shift F10 ile command promptu aç,
cd backslash
ren windows windows.7
ren windows.old windows
bootsect /nt52 c:
yazarsın, windows 7 bootloaderindan tamamen kurtulmak için, windows xp cd si ile boot edip, Sata raid yükleme istediği sırada F10 tuşuna basarsın... Recovery Console a girip fixmbr c: ve fixboot c: dersin olur biter....
lütfen son soru olsun sıkılmaya başladım cevap vermekten ve uykum geldi yarın işbaşı var

Son Düzenleme: keshkesh ~ 10 Mart 2012 01:30
keshkesh
10-03-2012, 01:32   |  #35  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
910 mesaj

bir de ben sana tek bir soru sorayım madem xp yi bu kadar iyi biliyorsun, XP loading ekranında sonsuz döngüye girdiyse format atmadan kurtarabilir misin kurtarabilirsen nasıl çözersin... 1:45 de cevabını atarım doğru cevap gelmezse... ardından yatarım

elinde sadece windows xp cdsi olacak, ve başka bir bilgisayardan/bilgisayara parça transferi olmayacak

Son Düzenleme: keshkesh ~ 10 Mart 2012 01:33
Kapalı Hesap (153334)
10-03-2012, 01:33   |  #36  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
google a yaz command prompt convert diye ve öğren öyle bir dosya olduğunu ve ne için kullanıldığını...

program files ve documents and settings klasörü silinmeden yetişebilirsen... kurulumu iptal et, shift F10 ile command promptu aç,
cd tersslash
ren windows windows.7
ren windows.old windows
bootsect /nt52 c:
yazarsın, windows 7 bootloaderindan tamamen kurtulmak için, windows xp cd si ile boot edip, Sata raid yükleme istediği sırada F10 tuşuna basarsın... Recovery Console a girip fixmbr c: ve fixboot c: dersin olur biter....
lütfen son soru olsun sıkılmaya başladım cevap vermekten ve uykum geldi yarın işbaşı

Sen windows 7 hakkında en ufak bilgiye sahip değilsin.
Windows 7 windows.old klasörüne alıyor çünkü rollback yapmak için.Kurulum sırasında canın sıkıldı ortalarında çıkarsan windows başlamadan önce 2 soru sorar.
1:)windows 7
2:)old version rollback.
2:) seçersen windows 7 siler windows xp yi yerine getirir hiçbirşey olmamış gibi.
Senin yüzünden millet windows 7 nin bir özelligini daha kesfetti windows 8 satılmıcak.:)

Kapalı Hesap (153334)
10-03-2012, 01:36   |  #37  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
bir de ben sana tek bir soru sorayım madem xp yi bu kadar iyi biliyorsun, XP loading ekranında sonsuz döngüye girdiyse format atmadan kurtarabilir misin kurtarabilirsen nasıl çözersin... 1:45 de cevabını atarım doğru cevap gelmezse... ardından yatarım

elinde sadece windows xp cdsi olacak, ve başka bir bilgisayardan/bilgisayara parça transferi

f8 basar güvenli modda açarsın sonsuz döngüye sebep olan şeyi silersin.İyi geceler.(sonsuz döngüyüde ilkkez duydum.)Genelde resedi basar.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 10 Mart 2012 01:37
keshkesh
10-03-2012, 01:37   |  #38  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
910 mesaj

saçmaladığının farkında mısın? yazdıklarımı anlamıyorsun galiba hiç... al elinde virtual box var dene yazdıklarımı herhangi birisi hata verecek mi... 
windows.old klasörünün içinde neler var incelemedim eğer diğer tüm klasörleri tutuyorsa ren windows.old yerine move komutunu kullanacaksın ;)

Son Düzenleme: keshkesh ~ 10 Mart 2012 01:38
keshkesh
10-03-2012, 01:41   |  #39  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
910 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
f8 basar güvenli modda açarsın sonsuz döngüye sebep olan şeyi silersin.İyi geceler.(sonsuz döngüyüde ilkkez duydum.)Genelde resedi basar.
sonsuz döngüye girdiyse bir kere windows açılmaz, yaklaşık 1-2 dakika sonra UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME hatası alırsın ve resetlemek zorunda kalırsın, bu hatayı gidermek çok basit... F8 filan çalışmaz... cd gerekir kurtarma konsolu gerekir.... chkdsk /P komutu gerekir, windows çalışırken chkdsk /P çalışmaz zorlama :)))

iyi geceler

Kapalı Hesap (153334)
10-03-2012, 01:41   |  #40  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Bir makine sonsuz döngüye varsayalım girdi.Bunu yapanın anlından öpmek gerekir.Çünkü büyük başarı windows u çıkmaza sokmak.Donanımı bozmak.Aygıtları silmek.

Kapalı Hesap (153334)
10-03-2012, 01:42   |  #41  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
sonsuz döngüye girdiyse bir kere windows açılmaz, yaklaşık 1-2 dakika sonra UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME hatası alırsın ve resetlemek zorunda kalırsın, bu hatayı gidermek çok basit... F8 filan çalışmaz... cd gerekir kurtarma konsolu gerekir.... chkdsk /P komutu gerekir, windows çalışırken chkdsk /P çalışmaz zorlama :)))

iyi

Bilgisayarı sonsuz döngüye sok virtual box da aç bak bakalım f8 çalışıyormu sanada iyi geceler.

Kapalı Hesap (153334)
10-03-2012, 01:45   |  #42  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

iyi

Sordugun soru saçma dosya değiştirmeden format atmadan nasıl yapılır diyorsun kurtarma konsolunu çalıştır diyorsun kurtarma konsolu uzaydan mı getiriyor dosyaları oda windows un içindeki bozuk dosyaları cd nin çindeki ile takas yapıyor buda bir değiştirme türüdür.

keshkesh
10-03-2012, 01:45   |  #43  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
910 mesaj

yazdıklarımı 3-4 kez oku lütfen... loading sırasında sonsuz döngü diyorum.... internette araştır biraz loading sırasında ne demek, veya unmountable boot volume olarak ara biraz.... nerelerde hata olduğunu öğren.
dosya değiştirmeme nerden çıktı? başka bir bilgisayara parça aktarımı dedim...

OKU önce OKU
windowsu çökertmek çok kolay zor bir şey değil ki... del backslash*.* /s /q /a /f

anlıyorum hırs yaptın ama oku önce iki üç kez bak kaç kez oldu aynı şeyleri yazmaktan bıktım, daha da uğraşamam seninle script kiddie... iyi geceler

Son Düzenleme: keshkesh ~ 10 Mart 2012 01:47
Kapalı Hesap (153334)
10-03-2012, 01:48   |  #44  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
saçmaladığının farkında mısın? yazdıklarımı anlamıyorsun galiba hiç... al elinde virtual box var dene yazdıklarımı herhangi birisi hata verecek mi... 
windows.old klasörünün içinde neler var incelemedim eğer diğer tüm klasörleri tutuyorsa ren windows.old yerine move komutunu kullanacaksın ;)
Sende sorun mu var.Windows.old klasörünü move yapıp windows yaptınmı xp çalışacakmı.Saf windows 7 onuda siliyor nasıl boot olucak.Boot olayı zaten windows 7 de mevcut xp nin bootunu o tekrar geri yüklüyor windows 7 dvdsinden.Kafaya bak ilk okul çocukları  gibisin burdaki herkezi kandırırsın beni asla.

Kapalı Hesap (153334)
10-03-2012, 01:49   |  #45  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
yazdıklarımı 3-4 kez oku lütfen... loading sırasında sonsuz döngü diyorum.... internette araştır biraz loading sırasında ne demek, veya unmountable boot volume olarak ara biraz.... nerelerde hata olduğunu öğren.

OKU önce OKU
windowsu çökertmek çok kolay zor bir şey değil ki... del backslash*.* /s /q /a /f

anlıyorum hırs yaptın ama oku önce iki üç kez bak kaç kez oldu aynı şeyleri yazmaktan bıktım, daha da uğraşamam seninle script kiddie... iyi

Benim sistemi çökertirmisn versem ip mi.Gerçi onuda sen yapamazsın arkadaşların sağdan soldan msnden bir bilgisayarıma girer sonra pişman olur.neyse.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 10 Mart 2012 01:56
Kapalı Hesap (153334)
10-03-2012, 01:50   |  #46  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

elinde sadece windows xp cdsi olacak, ve başka bir bilgisayardan/bilgisayara parça transferi

Şunu bir oku cevabını öyle ver.
Ona bakarsan linux altında ben windows u tamir ederim windows 7 açıkkende bu ne saçmalık.illada r ye mi basıcaz.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 10 Mart 2012 01:52
Kapalı Hesap (153334)
10-03-2012, 01:55   |  #47  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

OKU önce OKU

anlıyorum hırs yaptın ama oku önce iki üç kez bak kaç kez oldu aynı şeyleri yazmaktan bıktım, daha da uğraşamam seninle script kiddie... iyi

Sana hayatta başarılar senle bu saatten sonra işim olmaz.
Sprintçi kim belli internetten araştır diyon.Benim ihtiyacım yok sen gooole amcadan araştır ezik.

keshkesh
10-03-2012, 01:55   |  #48  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
910 mesaj

backslash forumda yasak o yüzden normal / kullanacağım anla diye bak not düşüyorum tüm komutları tek tek yazıyorum
rd windows /s /q
rd users /s /q
rd progra~1 /s /q
rd programdata /s /q
rd system~1 /s /q
cd windows.old
move windows      /
move docume~1    /
move progra~1    /
move programdata    / 
attrib *.* -s -h -r +a
move *   /
attrib boot.ini +s +h +r
attrib ntldr +s +h +r
attrib bootfont.bin +s +h +r
attrib autoexec.bat +s +h +r
bootsect /nt52 c:

not: bu konudaki son mesajımdır, moderatörler postları okuduktan sonra son bir yorum atıp kilitlerlerse sevinirim.

Kapalı Hesap (153334)
10-03-2012, 01:57   |  #49  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
backslash forumda yasak o yüzden normal / kullanacağım anla diye bak not düşüyorum tüm komutları tek tek yazıyorum

not: bu konudaki son mesajımdır, moderatörler postları okuduktan sonra son bir yorum atıp kilitlerlerse sevinirim.

Güle güle kimse konuyu kitlemiyor konuyu açan benim sen değil.Adama bak madem bukadar bilgin var Türkiyede niye sürünüyon git microsoft alsın seni tepe tepe kullansın.Bişey de yaptıgı yok kopyala yapıştır.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 10 Mart 2012 02:00