WİN AÇILIYOR MASAÜSTÜNE GELMEDEN KAPANIY

HPQ-User
23-04-2008, 20:14   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

selcuk2006 sormuş:
ANTİ VİRÜS YÜKLEDİM. DAHA ÖNCE KASPERSKY VARDI. SÜRESİ BİTTİ. ÜSTÜNE DİFRENSE ANTİVİRÜS YÜKLEDİM. BAŞLIKTAKİ HATA İLE KARŞILAŞTIM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
cel 2.4 80 gb hdd 512 mb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

Kapalı Hesap (34907)
23-04-2008, 20:34   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Arkadaşım XP ni yeniden kur., ve  virüs proğramı için NOD 32 tavsiye ederim daha sonra düzenli olarak buradan http://onecare.live.com/site/tr-tr/default.htm

Her şeyi denetlemek için tam hizmet taramasını kullanın. Bilgisayarınızdaki belirli sorunların düzeltilmesine yardımcı olmak için
Virüsleri tarayın ve silin
Sabit diskinizdeki çöplerden kurtulun
Bilgisayarınızın performansını artırın

(XP, VİSTA) KURMAK İÇİN
Bir CD veya DVD'den Windows'u başlatma
format atacaksınız bot'lu(XP,Vista) kurulum bios'a giriş ayarları
Bilgisayar işletim sistemi yüklenmeye başlamadan önce BIOS ayarlarına girmek için kullanılacak tuşa basmanız için sizi bir iki saniye kadar bekliyor. BIOS'a girmek için genellikle kullanılan yöntem bilgisayar açıldığı anda gerekli tuşa basmak, çünkü iletinin görüntülendiği an kaçırılırsa bilgisayarı yeniden başlatmak gerekiyor. Genelde bilgisayarda bu tuş DEL, F1 veya F2 oluyor. Eğer açılış sırasında BIOS ayarlarına giremiyorsanız, kullanım kılavuzuna bakmanızı ve hatta gerekirse üreticinizle temasa geçmenizi öneririm.

Advanced Bios features menüsü ne giriyoruz

(Boot sequence)
Sistemin açılışta arayacağı sürücülerin sıralamasını belirtir
CD,DVD 1.
HDD 2.Sıraya alıyoruz
Save settings and Exit
Yapılan değişiklikleri kaydederek setup'tan çıkıyoruz.

1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın, Windows yükleme CD'sini veya DVD'sini yerleştirin ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.

2. İstendiğinde herhangi bir tuşa basın ve yönerge görüntülenirse bunları izleyin.

3. Windows'u Yükle sayfası göründüğünde, yükleme işlemini başlatmak için Şimdi yükle'yi tıklatın veya sistem kurtarma seçeneklerine erişmek için Bilgisayarınızı onarın'ı tıklatın.

4. Yönergeleri izleyin.

kurulum bittikten sonra biostaki işlemi HDD 1.sıraya CD,DVD2.sıraya alıp Save settings and Exit
Yapılan değişiklikleri kaydederek setup'tan çıkıyoruz.

not:
BIOS'ta yanlış değişiklikler yapmanın bilgisayarınızı çalışmaz duruma getirebileceğini unutmayalım.Bu gibi durumlarda BIOS sıfırlama (reset) tüm ayarları varsayılan "fabrika ayarlarına" getirebiliyorsunuz, ancak bu ayarlar yalnızca "varsayılan" oluyor, "iyileştirilmiş" değil.Adımları izlemeniz gerekiyor.

daha ayrıntılı BİOS ve donanım güncellemeleri hakkında bilgi istiyorsanız.

Borga-x
24-04-2008, 09:17   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Yapacagın ek sey son yukledıgın AV'yı sil. Eger sısteınde AV kullanmak ıstıyorsan sadece bır tane yukle. ikincisini yuklersen her ıkı AV'de bırbırını vırus gıbı algılayabılır veya sıstem çakılmalarına neden olabılır. Sıstemı guvenlı kıpte ac ve kullanma ıstemedıgın AV'yı komple program ekle kaldırdan sil. Daha sonra normal kullanıcı olarak sıstemını acıtıgında hıcbır sorun olmayacaktır.

FALEZ
24-04-2008, 16:40   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
70 mesaj

Kardeş benzer bi sorun bendede vardı pc açiliyor masaüstü gelmiyordu kasanın fişini takıp cıkardım bilgisayar açildi denemende fayda varBeğendim