Win XP' de Faks gönderemiyorum

RainBird
31-01-2011, 15:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Çok ilginçtir ki yaptığımız yazışmaların bazılarını faks olarak winxp üzerinden yazdır diyerek yazıcı yerine fax modemden faks gönderiyorduk, bu gün bazı faks' lara faks gönderemez olduk. Hata iletisinde de "faks gönderilemiyor, gönderilen numara karalisteye ekli olduğundan dolayı gönderim tamamlanmadı" gibi bir ileti alıyorum. Outlook' da kişi listesinde faks gönderilen kişiler ve telefon numaraları ekli ve orada da faks modemin ayarlarında da herhangi bir güvenlik kısmında kara liste gibi bir şey bulamadım. Kara listedekileri nasıl iptal ederim de tekrar faks göndermeye devam ederim
 yardımcı olursanız çok sevinirim...

G00GLE
31-01-2011, 17:13   |  #2  
G00GLE avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
747 mesaj

outlook'taki posta ayarlarında önemsiz posta menüsündeki engellenen göndericiler listesine alınmış olabilirler. oradan bir kontrol edin. outlook sürümünüzü belirtmiş olsaydınız bu menüye tam olarak nereden ulaşacağınızı da bulabilirdik.

RainBird
02-02-2011, 11:43   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

Outlook express' de baktım ama engellenen göndericilerde engellenen falan da yok, kimse ekli değil. Bu arada Outlook express 6 kullanıyoruz ve microsoft office xp outlook mevcut. Office xp outlook da engellenen gibisinden bişiler de bulamadım, zaten outlook express' in adres defterinden alıyor faks numaralarını office outlook' la alakası sanırım yok. Kısacası bu bizim sorunumuzu çözmedi.

Tuğsan
02-02-2011, 11:59   |  #4  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
879 mesaj

Modem driverlarini uninstall yapip tekrar install edip denediniz mi?

RainBird
03-02-2011, 14:06   |  #5  
OP Taze Üye
9 mesaj

Bu gün de onu deneyeyim, olmadı tekrar yardım isterim. İlginize çok teşekkür ederim arkadaşlar.