Win XP Güncellemeleri

theironman
29-07-2007, 14:01   |  #1  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Arkadaşlar, bir şey dikkatimi çekti, bilmediğim için soruyorum size: Win XP güncellemeleri otomatik yapılırken, indirilen dosyaların setup.exe'leri sistemde tutuluyor mu yoksa yüklendiği an siliniyor mu? HEr yeni Win XP kurduğumda aynı güncellemeleri tekrar yüklemek mantıklı değil takdir edersiniz ki, güncellemeleri saklamak lazım.

blackhawkmilan31
29-07-2007, 14:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,472 mesaj

Hayır öyle birşey yok sanırım.Ben daha dün akşam Update ettim.Zaten Windows Update etmenin iki sebebi var;

1.si sistemi güncel tutmak ve saldırılara karşı korunmak,

2.si ise bu tamamen Microsoft'un silahı.Sen aslında Update ederken internet üzerinden Microsoft senin kullandığın illegal Microsoft ürünü var mı diye bakıyor.Varsa şapa oturuyosun.Aslında şu an kimse benim bilgisayarımda spy yok diyemez çünkü aslında sistemimizde bir sürü Microsoft ajanı var.Ve bu ajanlar bizi Microsoft'a ispiyonlıyorlar.

Umarım ne demek istediğimi anladın.Aslında bu Microsoft'un illegal Microsoft ürünü kullananları yakalamak için bir silahı.Ama eğer orjinal Microsoft ürünleri kullanıyorsan hiç korkma.İstediğin kadar dolaş Microsoft sitelerinde.Tabi bunun bir getirisi yok mu ?Evet var.Sistemin güncel oluyor.

Son Düzenleme: blackhawkmilan31 ~ 29 Temmuz 2007 14:57
ceryan67
29-07-2007, 14:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
527 mesaj

Yakalanan varmı? Emin değil

emrozdmr
29-07-2007, 14:58   |  #4  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

update dosyalarını tek tek indirirseniz kb123456 tarzı bir exe dosyası olarak indirirsiniz ve bunu elinizde tutabilirsiniz ama otomatik güncellemede de sizin sorunuz üstüne c yi bir arattım
c/windows/system32/catroot/ ta ismi tuhaf 2 tane klasör vardı birinde kb123456 tarzında dosyalar var ama onları bir kenara kopyalayıp sonra tekrar kullanabilirmiyiz bilemiyorum

tryst
29-07-2007, 15:05   |  #5  
Yeni Üye
47 mesaj

Update dosyaLarını Microsoft Sitesinden "manueL" oLarak bir kere çekerek daha sonraki seferLerde internetten inndirmeye gerek kaLmadan günceLLemeLerinizi yapabiLirsiniz. Ayrıca otomatik yapıLan günceLLemeLerin kopyaLandığı sistem kLasörü de:
C:\Windows\SoftwareDistribution\Download
kLasörüdür, bu kLasörü formattan önce kopyaLadıktan sonra formattan sonra yine aynı yerine yapı$tırırsanız yine günceLLemeLer buradan yapıLacaktır, Sistem internetten yapıyormu$ gibi hareket edecek ama downLoad kısmını atLayarak daha hızLı yapacaktır.

Son Düzenleme: tryst ~ 29 Temmuz 2007 15:11