win32 sality. y virüsü

umutadali
10-02-2010, 00:23   |  #26  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

piRe_ arkadaşım verdiğin program işe yaradı teşekür ederim emeğine sağlık

neco38
07-04-2010, 09:33   |  #27  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: piRe_  
Kesin çözüm için TIKLAYIN. Silme öncesi antivirüsünüzü devre dışı bırakmayı unutmayın.
İşe yaramazsa bunu deneyin, daha etkilidir. Resmi en alttakidir.

Direk link;

Arkadaşım ALLAH senden razı olsun..Silmek isteyen arkadaşlar kesinlikle bu yöntemi denesin....

bosluk
07-04-2010, 12:18   |  #28  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Malesef bu yöntem işe yaramaz efendim. Siliyor gibi gözükür bu ve kasper'in diğer Sality aracı ama bilgisayarı yeniden başlattığınızda geri gelir. Başka bir sabit sürücüdeki temiz sistemden tarama yapmak dışında bir çözüm yolu yok henüz. Detayları diğer benzeri konuda yazmıştım.

McSlash87
13-04-2010, 22:00   |  #29  
Taze Üye
1 mesaj
Kesin çözüm için TIKLAYIN. Silme öncesi antivirüsünüzü devre dışı bırakmayı unutmayın.

Direk link;
http://support.kaspersky.com/downloads/utils/sality_off.rar

YA SENİN ALLAHINA KURBAN YA BENİ BÜYÜK BİR DERTTEN KURTARDIN.SON ÇAREM KASAYI SIRTLAYIP GÖTÜRMEK OLACAKTI.AYLARDIR UĞRAŞIP BULAMAMIŞTIM ÇÖZÜM YOLUNU AMA SENİN SAYENDE DAKİKALAR İÇERSİNDE KURTULDUM.HARİKASIN BAŞKA NE DİYEBİLİRİM Kİ.BU ARADA BU SİTEYİ SIK KULLANILANLARA KAYDEDİYORUM.ÇÜNKÜ ARADIĞIMI BURADA BULDUM VE HERKESE TAVSİYE EDİYORUM..

Hamza53
15-06-2010, 11:04   |  #30  
Taze Üye
4 mesaj

Direk link;
http://support.kaspersky.com/downloads/utils/sality_off.rar

Yahu sana ne kadar teşekkür etsem az ne ander bi sality virüsüymüş hiçbir antivirüs yükleyemiyordum 2.linkdekini indirdim kurdum bi taradı her yere bulaşmış ama saolsun program temizledi.Sonrasindada hemen yükledim bi antivirüs önceden setuba tiklayinca rest atiyodu şimdi sorunsuz yükledi gerçekten çok saol.

mRonuRx3
03-08-2010, 19:07   |  #31  
Taze Üye
2 mesaj

bilmiyoRum yasak mı ama msn verıcem [email=und3rqround@windowslive.com]und3rqround@windowslive.com[/email]

Sality Virüsü bulaştı ..sizden bilgi almak istiyorum.. güvenli mod açamıyorum.. temizleme araçları remover'larda fayda etmedı yardımmm...

serseri1351
29-08-2010, 21:25   |  #32  
Taze Üye
1 mesaj

Direk link;

<

Çok teşekkürler kaç qündür uğraşıyordum sonunda oldu..

Nyks93
07-09-2010, 13:56   |  #33  
Taze Üye
1 mesaj

öncelikle pcnize ad aware kurmanız gerekiyor.
ÖncelikleAd-Aware kapatın ve başlat>programlar>Lavasoft>Ad Aware> Ad-Aware Updates ve Update çalıştırınve Update Çalışsın.

• Bilgisayarımdan diske sağ     tıklayın ve özellikleri tıklayın
  • Araçlardan Disk birleştire     tıklayın.

• Disk birleştirme bittikten sonra     tekrar araçlardan kontrol et tıklayın ve disk kontrol işini bitirin.

bilgisayarınızı yeniden başlatın F8 basın
ve güvenli mod ile açın..
bilgisayar açıldıktan sonra ad-aware i açın ve full taramayı başlatın.
Note:eğer ad-aware güvenli mode ile başlamazise aşağıdaki işlemleri yapın

1. Başlattan
'çalıştır...' tıklayın ve
'services.msc' yazın enter deyin
2Hizmetler penceresi açılacak ordan
'Lavasoft Ad-Aware Service', secin ve
'Start' tıklayın

Taramanın bitmesini bekleyin
tarama başarıyla tamamlandığında, bulunan tüm sakıncalı objeleri karantinayaalır ve burdan kalıcı olarak silin .
şimdi bilgisayrınınızı yeniden başlatın ve normal mode ile açın.
Temizlenmişolacaktır.

Son Düzenleme: Nyks93 ~ 07 Eylül 2010 13:58
YenerR
28-10-2010, 00:35   |  #34  
Taze Üye
1 mesaj

İndirme adresi değişmiş, yeni link;
http://support.kaspersky.com/downloads/utils/salitykiller.zip

Arkadasm Sana ne kadar tesekkur etsem azdır allah razı olsun valla kurtardın beni :D herkese tavsiye ederim..

mancınık
28-10-2010, 07:18   |  #35  
mancınık avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

bende kurtuldum zannetmiştim 15 gün sonra yeniden ortaya çıktı inşaallah sen tamamen halletmişsindir

gomana
29-10-2010, 18:43   |  #36  
Üye
55 mesaj

Selamün aleyküm arkadaşlar yine ben..Neden yine sen neden durmadan geliyorsun diye sorabilirsiniz ben bu virüsle tam 13 gece sabahladım çözüme ulaşmak için o yüzden artık bunun piri oldum.. Şimdi bu virüs için benim yapmış olduklarımı tek tek yazacağımsize.. 
1)ilk başta kill amvoyu kullanarak gizli doysaları görererk virüsü silmeyi denedim nafile... 
2:Sonra yukarda vermiş olduğum ilk linkteki dosyayı kullanarak virüsü silmeyi denememe bi nebze olsun fayda etsiysede nafile.. 
3)Ondan sonra Avira AntiVir Rescue System CD/DVD Kullanarak boottan virüs taraması yaparak virüsü silmeyi denedim bu biraz işe yaradı sonra yine hortaladı nedeni ise bunu yaparken sistem geri yükleme her ne kadar kapalı olmasına rağmen nasıl oluyorsa oluyo yine sanki sistem geri yükleme açıkmış gibi boottan tarama yaparken yine sistem geri yüklemenin içinde virüs buluyo ve sonuç yine nafile.. 
4)Daha sonra bunu kaspeksy le denemeye çalıştım yani kaspeksy Rescue CD/DVD boot System i kullanmayı denedim nafile.. 
5)Ha bu arada normal olarak bunu silmek için kullandığım antileri yazmadım eset nod32 en son sürüm full güncellemeli nafile..kasperkyinternet 2009 en son sürüm full güncellemeli nafile...avira anitivir en son sürüm full güncellemeli nafile...avast 6.4 mü ne en son sürüm full güncellemeli nafile...fprot en son sürüm full güncellemeli nafile..10 larca kullandığım syp wae yok hackthis bilmem ne bunları saymıyorum yani daha..kill sality yok win32delete sality yok drweb bilmem ne yani..(not:güvenik kip ve internet bağlantısı keserek yapıldı hepsi..) 
6)Sonra dedimki ''ben seni silecem arkadaşım hemde kesin silecem isterse bütün dosyalarımı silme pahasına da olsa seni silecem ve ne mi yaptım..80 gb hardiskteki bütün dosyaları sildim.bütün diskleri biçimledim sıfırdan format attım bütün disklerin kökü kazındı sıfır xp kurdum..bilgisayarı açtım ee tabi normal olarak exe kuracaksınız bilgisayar exeyi görünce ne mi oluyo biraz bekliyo donuyo yani sonra siz sanıyorsunuz ki herşey düzeldi o donma aslında herşeyin yeniden başlangıcı.Ki zaten exe olan bi klasöre tıkladığınız da donmada yaptıysa hooppppp geçmiş olsun herşey baştan..Exe yi tarıyorsunuz sorun yok virüs ama donma var exe görünce bilgisayar gene kafayı yiyo simgesine bakıyorsunuz bişe yok yani simge sağlam.... mı acaba derler adama..exe olan bi klasörü ara diyin yani araya basın exenin adını yazmanıza gerek bile yok sadece ara diyim exe bembeyazz..Normalde aramada da simgeli çıkması gerekirken bütün exeler bembeyazz 
7)Dedim ya işte sonra bi tek çözüm kalıyo..hardisk i mi değişmek??hayır..uzun gecelemelerin sonunda bunun bi mbr virüsü olduğunu anladım artık..Adım gibi biliyodum ve yapılması gerekenleri yapmaya başladım hemen heyecanla..Tekrar bütün diskleri sildim biçimledim sonra mbr virüsünü silmek için bilgisayara xp cdsini takıp R düzenleme konsolundan bootu sildim.. Zaten işlem fixmbr bi yazdım hemen bota kaymış dedi..yani izinsiz çalışan angil dingil var dedi..neyse bootu sildim sonra bilgisayar açıldı ama hata burda işte.Bakın botu sildikten sonra sakın ama sakın bilgisayar masa üstünü görmesin..Neden diyeceksiniz eğer bootu sildikten sonra masa üstünü görürseniz yine system volumenin içindeki ki zaten bu yukarda da anlattığım gibi ne hikmetse sistem geri yükleme kapalı olmasına rağmen çıkan bu virüs gene geliyo.Zaten boot komple temizledikten sonra gene format atmanız gerekir çünkü disklerdeki virüs hemen damlıyor boota. 
8)Bakın arkadaşlar isterseniz bin kere silin bin kere format atın bin kere yedeklediğiniz doysalar her format kurulumdan sonra yine diskinize atın..Daha da iç karatıcısını söylim..Yedeklemeyi bırakın herşeyi sıfırdan koyun dosya exe resim gibi yine bulaşır bu virüs..Mbr virüsü ama bunda işlem biraz farklı hemen anlatıyorum şimdi iyi dinleyin... 
9)Sonuç çözüm kurtulduk mu kurtulacak mıyız artık adına ne derseni diyin.. 
1.. İlk başta bilgisayar açıkken c hariç bütün disklerinizi silin.. 
2....Diskleri biçimlendirin 
3.Ağ bağı çıkarın.. 
4..Biosa girin ve cdyi cdden boot edecek duruma getirin 
5..xp cdsini takın ve R YE basarak kurtarma konsolunu açın 
6..oraya önce 1 yazın sonra şifre isterse adminstör şifrenizi yazın 
7..Çıkan komuta fixmbr yazın entere basın 
8.EXİT YAZIN ÇIKIN 
9İşte can alıcı nokta burası şimdi standart mbr virüsü silme işlemi bu.. Ama sakın nasıl olsa boot yenilendi diyerek tekrar içinde bulunan xpyi kullanmayın ne kadar da diskleri silseniz bile..Eğer kullanırsanız herşey boşa gider.ONUN İÇİN EXİT YAZIP TEKRAR RESET ATTIĞI ANDA hemen masa üsütüne gelmeden xp kurulumuna geçin..KuRULUM aşamasında bütün bölümleri D ye ve sonra L ye basarak silin ve tekrar oluşturun..BU virüs öyle sistem geri yüklemeyle gitmez arkadaşım..Ve bu işlemlerden sonra bilgisiyarınızı takır takır kullanın..Ayrıca veri yedekleyediysenizde onları yüklemeyin..benden demesi saygılar..Ha ayrıca bunları yaptıktan sonrada acronisle yedekleyin bütün disklerinizi boş bile olsa yedekleyin sonra uğraşmazsınız..Win32 Sality ve FORMAT bana göre öldü..artık sizi bilemem

alıntıdır:forumdonanımhaber axu067 adlı kullanıcıdan 

ZxPanic
21-11-2010, 18:31   |  #37  
Taze Üye
1 mesaj

forumda üyeliğim yoktu hiç üşenmedim üye oldum sırf sana teşekkür edebilmek için :=) çok saol kardeşim sorunu senin sayende çözdüm  kafayı yedirtdi bana bu virüs yoksa kasayı alıp format atmaya gidiyodum arkadaşa :)tekrar tşk. ederim.

GannicusS
23-01-2011, 19:46   |  #38  
GannicusS avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
467 mesaj

ÇOK SAOL KARDES SEN ÇOK YASA BU DUNYADA BENDE SIRF SANA SAOL DEMEK IÇIN AÇTIM

scorpion845
28-02-2011, 12:26   |  #39  
Taze Üye
7 mesaj

avira nın sitesinden avira rescue sistem programını indir cdye yaz
pcyi cdden başlat ayarlardan silme seçeneği olan usteki 2. panelde en üst secenek onla tarat ve satality unistaller programını indir buda görev yönetici ve regediti acar geçmiş olsun

mertgold
13-07-2011, 18:11   |  #40  
Taze Üye
3 mesaj

Saol kardeş 2.yöntemi yaptım silindi.

berkaycarlos99
28-07-2011, 10:46   |  #41  
Yeni Üye
24 mesaj

arkadas sorunuzuzun çözümü bende /win32.sality virüsü çok deli anormal virüstür   şimdiki söledim şaka  bakırköy tımaranesi anca düzeltir tmm çözümü nod32 anti-virüs dil    eset smart security hem flash da hemde internette koruma yapar ve bomba gibi haber autorun.exe virüsüne çözüm  eset smart security yine arkinin flash da autorun.exe virüsü varmıs bende bilmiyom taktım smart security engelledi uyarı verdi nesne G:/Autorun.Exe tehtit Win32/Autorun sonuç silinerek temizlendi  eyer bulaştı diyelim napıciz hemen solıyım    pc nizde aktif olan virüs programını kaldırın ve eset smart security kurun tarama yapın tararken tüm her yeri seçin 2saat sonra pc ye bakın silmistir benim basımdan gecen olay o aotorun mus combofix mis yalan eset smart security yükle gerisine bakma :D

berkaycarlos99
28-07-2011, 10:49   |  #42  
Yeni Üye
24 mesaj

/win32:Saliny midir nedir oda aynı şey odamı bustaı kur security i tara sileri bi kaç dk ya

berkaycarlos99
28-07-2011, 10:57   |  #43  
Yeni Üye
24 mesaj

arkadas /win32.Sality virüsünden kurtulmanın 3yolu var en kolay ama 1./win64 yüklersin olur biter ve ya aple pc alırsın olur biter 3.eset smart security yüklersin olur biter 3 bu 3 yoldan birini tercih etmen daha kolay olur ve ya format at yine /win32 olur biter kardes

alikafkef
08-10-2012, 10:01   |  #44  
Taze Üye
7 mesaj

İndiriyorum Abi

alikafkef
08-10-2012, 10:05   |  #45  
Taze Üye
7 mesaj

Abi 64 vit için olanı yokmu yaa offfff yine yapamıcam babam beni kesecek