Win32/Conficter.B!inf

haxo
06-08-2011, 02:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar iyi günler...
Bilgisayarımda Win32/Conficter.B!inf şeklinde bir solucan buldum ancak kullandığım anti-virüs yazılımları kaldıramadı..Kaldırıldı gösterilmesine rağmen arkasında yaptığım diğer bir arama da kaldırılmadığını görüyorum...Microsoft essential ve malware yi kullanıyorum virüs koruması olarak.Ancak dediğim gibi ikisi de kaldırmayı başaramadı...

Ayrıca bilgisayarım harici disklerin hiçbirisine yazma işlemi yapamıyor...Disk yazmaya karşı korumalı uyarısı veriyor.Bilgisayarda yazma yetkim var ve disklerin yazma koruması yok, acaba bu virüslerden kaynaklı olabilir mi?

Bana bu virüsü kaldırabileceğim bir anti-virüs önerebilir misiniz?Ayrıca şu diske yazma olayı için bir öneriniz olursa memnun olurum...
Teşekkürler...

AimLeSS
06-08-2011, 02:43   |  #2  
AimLeSS avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
469 mesaj

http://support.microsoft.com/kb/962007/tr
dedini yap 
virüs prog olarak avast kullanıorum essentials bi halta yaramıo. eset cevrim içi taraması kullnabilirsin bide

Tolstoy
06-08-2011, 03:17   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
381 mesaj

Önce buradaki güncellemeyi kesinlikle yapmanız gerekiyor.    Security Bulletin MS08-067
Daha sonra aşağıdaki yazılımları çalıştırın;

Sorun düzelmezse aşağıdaki manuel çözüm metodlarını uygulayın.

http://support.microsoft.com/kb/962007

Sorun devam ederse aşağıdaki yazılımın yönerge veya kullanım kılavuzunu bulup güvenli modda ve modem kapalı olarak sisteminizi taratabilirsiniz.

http://www.drwebhk.com/en/virus_ ... onficker.B!inf.html

Aşağıdaki yazılımı da deneyebilirsiniz. Güvenli modda ve net kapalı olsun.

http://translate.google.com/tran ... icker-removal-tool/

Kapalı Hesap (101323)
06-08-2011, 04:25   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,337 mesaj

conficker ın yeni türevi  google da conficker removal tool  şeklinde arama yapın tüm removal toolları deneyin düzelmesse  temiz pc de  bootable usb hazırlayarak kaspersky nin sitesinde gerekli açıklamalar var
reascue diski  usb ye yazdırarak sistemi açın  bu arada modem kapalı olsun temizleme işlemi bittikten sonra  windows cd si ile onarım  yapın
yada temiz bir pc de rescue diski  kalıbı diske yazdır   seçeneğiyle cd ye   yazdırın  imajı diske yazdır şeklindede geçebilir
yine  sistemi açıp temizleme bitince windows cd si ile onarım yapın ve yine
tüm bu temizeme ve onarım işlemlerini yaparken modem kapalı olsun
herşeye rağmen düzelmedimi remova tool un yeni sürümünü bekleyin yada   modemi kapatın temiz olduğundan emin olduğunuz windows cd si ile hiç yedek almadan  modem kapalı olacak yine
tüm bölümleri silip yeni bölüm yada bölümler  oluşturup   hepsini biçimlendirin
ve windows u kurun

AimLeSS
06-08-2011, 04:29   |  #5  
AimLeSS avatarı
Yıllanmış Üye
469 mesaj

essentials ile tara siosun öylemi yapma ya bi işe yaramaz essenials. kis 2012-12 norton 2011 bitdefender 2011 bu üçünden biri ile tarat ama testlerde bitdefender en iyisi o yüzden bitdefener ile tarat. bide güvenli modda iken combofix ile tarat

özkan_oktay
06-08-2011, 05:31   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

Microsoft essential ve malware mi? Malware diye bir antivirüs yok malware zararlılara verilen isim :D

Conficker tarih oluyordu hani :) Bir kaç ay önce Chip Forumun da alarm verdim de Conficker a rastladım diye kimse bi yerine takmamıştı :D
Conficker bildiğim kadarı ile pc ye reset atılınca kendini tekrar kodyalan bir virüstü. Ya da öyle bir şey işte, tabi şimdiki antivirüsler anında halletmesi lazım onu nasıl temizleyemediler anlamadım. Avast 4 sürümlerin de bir kaç zararlıyı bulup silemezdi ilk defa duyuyorum bunu, buluyorlar ama silemiyorlar diye :)
Diğer arkadaşların yorumlarını okumadım fakat biraz araştırma yapsaydınız konuyu açmanıza bile gerek kalmazdı. Her gün onlarca kişiye aynı öneri de bulunmak zorunda kalıyoruz çünkü. Çözüm;
Zararlıyı kökten halletmek için Malwarebytes Anti Malware veya Hitman Pro'yu kullanın. 

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 06 Ağustos 2011 05:35