Win7 Format

gökselgulcek
26-12-2010, 16:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Bugün format atmak için  biriniden win7 ultimate kurulum  cdsi aldım.Cdyi taktım setup a girdim kurulum başladı ama küçük bi pencerede yükleniyordu o yüklenirken ben pc de diğer işlerimi yapabiliyrdum

bazı aşamaları geçtikten sonra
disklerle ilgili bir yer geldi . Ama orda diski bölme silme ayarları yoktu.Sadece yenile v e sürücü yükle diye seçenekler vrdı.Silme bölme gibi işlemleri nasıl yapacağım yardım edebilirmisiniz

bunlarda resimler

http://i1012.hizliresim.com/2010/12/26/4305.jpg
http://i1012.hizliresim.com/2010/12/26/4316.jpg

Son Düzenleme: gökselgulcek ~ 26 Aralık 2010 16:50
Unspoken88
26-12-2010, 17:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
195 mesaj

Muhtemelen Boot'tan kurulum yapmadığından kaynaklanıyor olabilir.Çünkü format atarken işletim sistemin kullanılıyor konumunda,o yüzden sil biçimlendir bölümlendir gibi seçenekler çıkmaz.Temiz bir kurulum için,reset at ve boot'tan format at.Normaldede bu önerilir zaten.Kolay gelsin

gökselgulcek
26-12-2010, 17:13   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Boot Dediğin şeyi yapmayı bilmiyorum anlatırmısınız size zahmet.

Teşekkürler

Kapalı Hesap (200174)
26-12-2010, 17:30   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

yazılım üzerinden format attığın için öle dedi bioslardan formatla aradıkların orda çıkar bilgisayar açılırken del tuşuna basılı tut oradasın cd veya dwd yi tak ordan boot bölümüne gel dwd rw veya cd sürücüsünü yukarı çıkar  f11 veya f10 tuşuna bas kaydet ve çık yeniden başlayacak cd den veya dwd den önyükleme yabmak için bir tuşa basın der entere  bas starting windows der gerisi zaten kolay
arkadaşım birde yazılım üzerinden format denmez sadece yazılımı yenilersin format boottan yazılım üzerinden atınca program fileste windows.old eski windowsu taşıyacağı klasör bi işe yaramaz hem pcye yük olur en temizi boot tan yabacağındır

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (202494) ~ 26 Aralık 2010 17:48
gökselgulcek
26-12-2010, 18:11   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

Dediğinizi yaptım boot penceresinde 2 seçenek vardı ama 2 side format la ilgili deil

bu cdnin de boot falan olması lazımmı

mancukya
26-12-2010, 19:02   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Cd ve Dvd arasindaki farki ögren ve sonra bu format islerine kalkis

Kapalı Hesap (200174)
26-12-2010, 20:07   |  #7  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: mancukya  
Cd ve Dvd arasindaki farki ögren ve sonra bu format islerine
tamamen katılıyorum boot bölümü bioslardadır cd veya dwd yle alakalı değil. Bence sen önce bios boot ları öğren kardeşim karıştırma sonra anakartına cenaze namazı kılarsın Beğendim

CarL CoX
26-12-2010, 22:38   |  #8  
CarL CoX avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
614 mesaj

o işlem boot kurulumu yapmadıgından dolayı kesinliklee =)) yanii CD yi tak pcyi yeniden başlat CD-rom dan başlat güzelcene yüklee tertemiz

CarL CoX
26-12-2010, 22:41   |  #9  
CarL CoX avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
614 mesaj
Cd ve Dvd arasindaki farki ögren ve sonra bu format islerine
AlkışKahkaha

Kapalı Hesap (172709)
27-12-2010, 14:46   |  #10  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

http://nonpasaran-windows7.blogs ... ows-7-kurulumu.html
al sana temiz vede net açıklamalı bir sayfa vede birçok bilgi
ama dikkatlice oku her satırın yoksa sorununu çözemesin ok.

Alıntı: gökselgulcek  
Boot Dediğin şeyi yapmayı bilmiyorum anlatırmısınız size zahmet.

Teşekkü

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (202494) ~ 27 Aralık 2010 17:35
mcinali
27-12-2010, 22:40   |  #11  
mcinali avatarı
Üye
53 mesaj

CD'yi tak ve bilgisayarı yeniden başlat.Açılışta F8 tuşuna basarak BIOS'a gir,birinci sürücü olarak CD-ROM'u işaretle,F10 tuşuna basarak enterle.PC yeniden CD'den başlayarak kuruluma geçer.Ön yükleme için herhangi bir tuşa basın yazısı çıktığında bir tuşa bas.Kurulum devam ederken sadece onaylamanı istediği ayarları yap.Kurulum esnasında pc bir kaç defa yeniden başlar ve "önyükleme için herhangi bir tuşa bas" uyarısı tekrar çıkar,sakın basma kurulum başa döner.Biçimlendirme ve bölme kısmına geldiğinde temiz bir kurulum için C:sürücüsünü önce sil,sonrada biçimlendir ve devam et.Tabii kurulumun CD'den başlaması için kullandığın CD'nin Bootable olması lazım.

mancukya
27-12-2010, 22:59   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

mcinali ne güzel emek verip yardimci olmaya calismissin ama marka, anakart ve baska faktorlere bagli olarak söyledigin seyler gecersiz kendi makinende öyle olmasi her makinede aynisi demek degildir.
Bazi konularda bilgimiz olmadiginda susmak daha faydalidir senin konumun icinde gecerli olan bu.
özellikle Bios giris konusunda F8 olayi komedi gibi ama F10 olayina gelince pek cok anakart icin bootmenu secenegi genelde her zaman olmasada f10 üstündedir.

mcinali
27-12-2010, 23:30   |  #13  
mcinali avatarı
Üye
53 mesaj
mcinali ne güzel emek verip yardimci olmaya calismissin ama marka, anakart ve baska faktorlere bagli olarak söyledigin seyler gecersiz kendi makinende öyle olmasi her makinede aynisi demek degildir.
Bazi konularda bilgimiz olmadiginda susmak daha faydalidir senin konumun icinde gecerli olan bu.
özellikle Bios giris konusunda F8 olayi komedi gibi ama F10 olayina gelince pek cok anakart icin bootmenu secenegi genelde her zaman olmasada f10 üstündedir.
Kendi mesaj sayının "kabarıklığına" benim mesaj sayımında "zayıflığına" bakıp bizide "Karamürsel sepeti" zannetme.ben Anakartların hemen hemen %90'ının kullandığı genel bir ayardan söz ettim.Dener,olmadı der yazar sizin gibi "kabarık mesaj sayılı" çok bilmiş kardeşler yeni önermelerde bulunurlar.Ben bu siteye ara sıra girip böyle yardım görmemiş insanlara tek tük mesajlar yazıyorum.Yazılan mesajlara baktım gördümki adamın bir dövülmediği kalmış.İçimden yardım etmek geldi.Galiba sen hayatında bir tek anakart kullanmışsın oda BIOS'a F8'le girmiyor herhalde.F8'e komedi diyen biri bana ancak bunu düşündürüyor.Güzel kardeşim enerjini ve klavyeni burada "ders vermek" için değil yardım etmek için kullanırsan çok daha doğru yapmış olursun.Artık herhalde "kabarık mesaj sahibi" biri olarak benimde cahilliğimi bağışlarsın."Sana ait" bir forumda yazı yazmak cüretini gösterdiğim için.İyi akşamlar sevgili kardeşim.

mcinali
27-12-2010, 23:49   |  #14  
mcinali avatarı
Üye
53 mesaj
Alıntı: mcinali  
Kendi mesaj sayının "kabarıklığına" benim mesaj sayımında "zayıflığına" bakıp bizide "Karamürsel sepeti" zannetme.ben Anakartların hemen hemen %90'ının kullandığı genel bir ayardan söz ettim.Dener,olmadı der yazar sizin gibi "kabarık mesaj sayılı" çok bilmiş kardeşler yeni önermelerde bulunurlar.Ben bu siteye ara sıra girip böyle yardım görmemiş insanlara tek tük mesajlar yazıyorum.Yazılan mesajlara baktım gördümki adamın bir dövülmediği kalmış.İçimden yardım etmek geldi.Galiba sen hayatında bir tek anakart kullanmışsın oda BIOS'a F8'le girmiyor herhalde.F8'e komedi diyen biri bana ancak bunu düşündürüyor.Güzel kardeşim enerjini ve klavyeni burada "ders vermek" için değil yardım etmek için kullanırsan çok daha doğru yapmış olursun.Artık herhalde "kabarık mesaj sahibi" biri olarak benimde cahilliğimi bağışlarsın."Sana ait" bir forumda yazı yazmak cüretini gösterdiğim için.İyi akşamlar sevgili kardeşim.
NOT:Yanlışlıkla DELETE yerine F 8 yazmışım.hatamı şimdi farkettim.ama bu senin uslubun için yinede hoşgörü nedeni değildir.Üslup "önemlidir"!