Win7 Geçici Ağ Sorunu

The Murat
30-05-2011, 19:45   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
45 mesaj

Merhaba sevgili dostlar.

Win7 Sisteminde kablolu modem ile internete bağlanıyorum. Bir tanede kablosuz ağ kartım var. 
Ağ yöneticisinden geçici ağ kur dedim ve interneti paylaş seçeneğinide aktif ettim. Trident t 1000 adlı telefonum ağı gördü, bağlan dedim; bağlandı fakat internete girmeye çalıştığımda bağlantı başarısız hatası verdi.

Daha sonra kablosuz ağ kartım ile kablolu ethernet ağımı köprüleyip denedim yine olmadı. ip kısmınıda telefonumun 0.0.0.0 yazıyor. Anlayacağınız ip alamıyor telefonum.

Nasıl çözebilirim bu sorunu=

(Not: Teefonunun ağ bulucusu bozuk demeyin, çünkü ttnet wifi ağına sorunsuzca bağlanıp nete girebiliyor)

ekran kartı
30-05-2011, 20:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Telefonda bağlanılan ağın IP adreslerini manuel olarak girebileceğiniz ayarlama seçenekleri var mı? Varsa kurduğunuz ağın varsayılan ağ geçidi adresini filan elle girmeyi deneyin. Telefon IP alamıyorsa kurduğunuz şey otomatik ( tam anlamadım ne kurduğunuzu ) IP vermiyor olabilir.

The Murat
30-05-2011, 22:33   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
45 mesaj

Malasef elle ip girme seçeneğim yok. Kurduğum şey "geçici ağ". Bkz. Win7 ağ yönetimi

ekran kartı
31-05-2011, 18:14   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

IP adresi derken internete bağlanırken kullandığınız IP adresini demiyorum. "Ağ" varsa IP de vardır. IP olmadan ağ olmaz. Sorun bu olabilir olmayabilir. Cevap yazılmadığını görünce aklıma gelen şeyi söyleyeyim dedim.

İyi günler.

Son Düzenleme: ekran kartı ~ 31 Mayıs 2011 18:15