Win7 hataları

karahan16
29-11-2009, 16:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Win7 Ultimate kullanıyorum acayip derecede hatalar aldım. tamamen oldu bittiye getirilmiş bi işletim işletim sistemi hızlı bi işletim sistemi çıkaralım diyerekten hazırlanmış bi sistem. Vista yı ilk çıktığı zamanlarda kurmuştum bazı hatalar aldım ama Win7 ye göre daha az hatayla karşılaşmıştım, bütün bu olumsuzluklara rağmen win7 nin nesini savunuyolar bilmiyorum, hızlı diyorlar o kadarda aşırı memnun edici bi hız görmedim fark var ama o kadarda abartılı deil. Şuan bilgisayarımda hala Win7 var ama Geri Vistaya dönmeyi düşünüyorum Eniyisi Xp diyorlar ama tamamen yanlış Eniyisi VİSTA SP2 dir ama dikkat edin SP1 veya SP2 olmalı. SP lerde hatalar giderilmiş vaziyettedir, vistanın tek eksiği biraz yavaş olması. Win7 yi Sp1 çıkıp bu hatalar giderilmeden kurmanızı tavsiye etmem. Şimdi soracaksınız bu kadar yakınmana göre somut şeyler söle ne hatasıyla karşılaştın diye kısaca size birkaç hata caps'ı atmak istiyorum işte bazı hatalar;

[/URL]
[URL=http://www.yukle.tc]

[/URL]
[URL=http://www.yukle.tc]

Bunların haricinde masaüstü simgelerinin kaybolması, dll hataları explorerin çalışmayı durdurdu deyip kapanması gibi hatalarıda cabası onların resimlerini koymadım.... 

mons
29-11-2009, 17:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
416 mesaj

bu hataları ben hiç almadım fakat şu konuda sana katılıyorum iyi bir makinada vista sp2 ile win 7 arasında fark yok hatta vista sp2 daha kaliteli ama daha eski makinalar arasında win 7 daha iyi. Birde vista sp2 var win7 de daha sp yok onuda düşünürsek win7 nin sp1 ve hatta sp2 li hali çok daha kararlı ve hızlı olacaktır.

Son Düzenleme: mons ~ 29 Kasım 2009 17:31
WhiteHawk
29-11-2009, 17:44   |  #3  
WhiteHawk avatarı
Üye
71 mesaj

Arkadaşlar win7 yi crackli kuruyorsunuz.Hadi onuda geçtim.Uygun olmayan uygulamaları kuruyorsunuz yada Vistada olduğu gibi sistem ayarlarıyla oynayıp bozuyorsunuz.Ondan sonra işletim sistemi hatalı oluyor.Hata yoktur demiyorum ama söylediklerimi de yabana atmayın.Saygılar.

Kruis
29-11-2009, 17:46   |  #4  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
496 mesaj

Bu sorun kendi kendinemi çıktı ? Açıkcası bende öyle bir sorun yok. Muhtemelen kullandığın crack,optimize programları,hacklenmiş DVD ile alakalı bir durum olabilir.

HActeX
29-11-2009, 17:59   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,275 mesaj

Arkadaşaım Orijnal mi kullanıyorsun Sistemin Ultimate için yeterlimi
Ondan Sonra bir sürü hata alırsın

Banned
29-11-2009, 18:06   |  #6  
Banlandı
85 mesaj

fixwinde virüs var zaten

WolfTurk
29-11-2009, 18:16   |  #7  
WolfTurk avatarı
Yıllanmış Üye
215 mesaj

Kullandığınız Windows korsan ise bileşenleri ve hizmetleri ile oynanmış olması muhtemel ve bunların bir çoğunda rootkitte oluyor.Veya kurumlum sırasında birşey olduysa bundan dolayıda olabilir.Bu sorunlarla bende hiç karşılaşmadım.Sadece Windows 7 RC sürümünü denerken ilk ekran görüntüsündekine benzer bir sorun yaşadım oda bahsettiğim gibi bazı hizmetleri sağlayan bileşenlerin çıkarılmış olmasından dolayı olduğunu gördüm.Veya Vistadan yükseltme yaptıysanız bundan dolayıda olma ihtimali var.

karahan16
29-11-2009, 18:22   |  #8  
OP Taze Üye
14 mesaj

Win7 Ultimate cracklı, zaten güncellmeleri yaparsam hata olmaz diyerek kurmuştum ama iyi olmadı sistemimde yeterli; 
intel core duo 2.0Ghz 533Fsb 2mb cache
2Gb ram
Ati mobility radeon HD2300 ekran kartı var.

Program uyum sorunları çok fazla resmen win7 ye uyarmı diyerek program arayıp bulmakla program kuruyosun. vistada hemen hemen %90 destekliyor. Ati catalys center i kuramadım, kuruldu gibi gözüküyor ama C:Ati teknology klasörü boş. bu arada win7 ye uyumlu ati catalyst i kurdum olmadı. age of empiresi 1 kere açtı ertesi gün initialization failed hatası verdi. birde ilgisayara sağ tıklayıp yönet dediğimizde explorer.exe çalışmayı durdurdu diyor kapanıp açılıyor sonra yukarıdaki resimlerdeki mmc ek bileşen hatasını veriyor.

melen
29-11-2009, 18:25   |  #9  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Crackli yazılım kullanmayın.

karahan16
29-11-2009, 18:33   |  #10  
OP Taze Üye
14 mesaj

Daha olmazsa kaldırıp tekrar kurcam kurulum hatası olabilir belki

Mustafa@PC
29-11-2009, 19:39   |  #11  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Ben Windows 7 kullandığımdan beri bırakın sizin gördüğünüz çeşit çeşit hataları birtek hata bile gördüğümü hatırlamıyorum. Bu bence yüklediğiniz Windows 7'den, uyumsuz sürücü ve programlardan yada donanımınızlarından birinde olan bir hatadan kaynaklanıyor.(Özelliklede ram)

karahan16
30-11-2009, 11:35   |  #12  
OP Taze Üye
14 mesaj

Tekrar format attım o hataların biçoğu gitti galiba driverlerden kaynaklanıyomuş uyum sorunu yani. Şuan sadece bilgisayara sağ tuş atıp yönet i tıkladığımda windows gezgini sonlandırıldı deyip explorer kapanıp açılıyor o kaldı inş. o da güncellemelerle falan kaybolur.