Win7 Internet Bağlantı Sorunu

Skyr3x
04-07-2009, 11:49   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
91 mesaj

Dün gece pc mi kapatıp modemimide kapatmıştım bu gün sabah ise bilgisayarımı ve modemimi açtım ama bana bu hatayı verdi "local area connection geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil."

microsoftun sitesinde ipconfig / renew yapın demiş ama yaptığımda DHCP sunucunuzla bağlantı kurulamıyor. Diyor sorunu nasıl çözerim ? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Düzenleme:  El ile DNS atadım  yine olmadı.

OnlyMann
04-07-2009, 11:55   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

modeminizin ip dağıtımı ile ilgili sorun olabilir. makina ile modem arasnda kullanılan kablonuzu kontrol etmelisiniz. bu arada otomatik ip al seçeneği işaretli olmalı ve modem ip dağıtımını yapıyor olmalıdır. modem ip dağıtımını yapmıyorsa modemin bunu yapmasını sağlamalı veya elle vermelisiniz. ancak modemle aynı blokta olan bir ip verilmelidir. makina modem arasındaki kabloyu varsa farklı modem portlarına takarak ta deneyebilirsiniz.

Makinanızda yüklü olan güvenlik yazılımı tarafından herhangi bir engel yoksa bağlantı sağlanmalıdır. Bu arada ethernet kartının devre bırakılma ihtimali de olabilir. Masaüstünden Ağ bağlantılarımdan sağ tuş özelliklere girip devre dışı ise etkinleştirmelisiniz.

Mustafa@PC
04-07-2009, 11:56   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Modem kaynaklı olabilir. 

Ethernet kartını kaldırıp tekrar kurmayı deneyin. Olmadı modem'i resetleyeceksiniz.

Skyr3x
04-07-2009, 13:12   |  #4  
OP Üye
91 mesaj

Devre dışı bırak - etkinleştir filan ile de olmadı pc yi yeniden başlatıp dışarı çıkmıştım yeni eve girdim şimdi baktığımda ise herhangi bir sorun yok. İlginiz için teşekkürler. Sorun pc reset ile çözülmüştür.

Skyr3x
04-07-2009, 22:21   |  #5  
OP Üye
91 mesaj

Flood oldu ama şu saat itibariyle aynı sorunu yine yaşıyorum ne denediysem sonuç çıkmadı. Ama bu kez durum farklı bu kez ağ erişimi yok diyor. PC - Ağ - İnternet Pc ile Ağ tamam ama Ağ ile İnternet arasında çarpı (x) işareti var ve 2 dakika önce elektirikler gidip geldi. Her modemin kapanıp açılmasında bunu yaşayacaksan sorun var. :/

[Modem : AirTies Air 6271 ADSL: BiRi ]

Düzenleme : NOD32 Firewall kaldırdım durum düzeldi ama bu tam çözümmüdür bir bilgim yok.

Son Düzenleme: Skyr3x ~ 04 Temmuz 2009 22:29
Recep Baltaş
05-07-2009, 00:03   |  #6  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj
Alıntı: Skyr3x  
Flood oldu ama şu saat itibariyle aynı sorunu yine yaşıyorum ne denediysem sonuç çıkmadı. Ama bu kez durum farklı bu kez ağ erişimi yok diyor. PC - Ağ - İnternet Pc ile Ağ tamam ama Ağ ile İnternet arasında çarpı (x) işareti var ve 2 dakika önce elektirikler gidip geldi. Her modemin kapanıp açılmasında bunu yaşayacaksan sorun var. :/

[Modem : AirTies Air 6271 ADSL: BiRi ]

Düzenleme : NOD32 Firewall kaldırdım durum düzeldi ama bu tam çözümmüdür bir bilgim yok.

Tam çözümdür merak etmeyin. Eset'in ürünleri maalesef Windows 7 için hazır değil. Forumu araştırırsanız zaten bu konuyla ilgili yazılarımı bulabilirsiniz.

yss126
18-08-2010, 11:30   |  #7  
Yeni Üye
25 mesaj

kusura bakmayın zaman geçmiş biraz ama sorun bende de var. komşuyla ortak kullanıyoruz modem komşuda. 3 gün önce modemi değiştirdik komşuya geliyor ama bende tanımlanmayan ağ diyor. önceki modemde herşey sorunsuzdu bunda ise böyle yaptı. modeme reset attım yine düzelmedi. acaba bir ayar mı var?
modem tp-link TD-W8901G
antivirüs: avg-free ağ bağlantısını engellemiyor.

Son Düzenleme: yss126 ~ 18 Ağustos 2010 11:32