win7 sistem yüklemeden sonra usb portları sorun

3000N100
30-01-2012, 17:11   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
60 mesaj

merhaba beyler,
usb portlarımdan hiç biri çalışmıyor bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.

soruna neden olan olaylarım :Ç)  
bilgisayarımda işletim sistemi olarak xp kullanıyordum, evde ara ara xp cd sini bulamadım format atmak için. bende w7 yükliyim dedim, usb ye çektim setup ını. ardından usb i kullanarak E:\ klasörüne kurdum sistemi ardından C:\ deki sistemi 0 lama çabalarına girdim. xp bir türlü beni terketmek istemedi.  her neyse, baktım birincil sürücü c ve silinemiyor. geri kalan tüm sürücüler bicimlendirilebiliyor, bende w7 yi c:\ ye kurmaya karar verdim. el ile silinebildiği kadar c:\ deki dosyalari sildim. sonra gene usb aracılığı ile w7 yi bide c:\ ye kurdum. sorunsuz kurulumdan sonra xp den kalan artıklar windowsold diye bi klasör oluşturdu(bunu silemedim :D). Ardından E:\ ye kurduğum sistemi silmek için E:\ yi biçimlendirdim ve easyBCD ile başlangıçta çıkan zımbırtıları ayarladım. LAKİN TÜM GÜNCCELLEŞTİRMELER VE AYARLAMALARDAN SONRA USB PORTLARI RESİMDE GÖRDÜĞÜNÜZ HALDE.

bu yazıyı sabırla okuyup, çözüm sunmaya calışan arkadaşlara teşekkürler. (sadece okuyanlarada).

DİP NOT:
1) kaldırıp tekrar sürücüyü güncelleştirmeyi denediğimde yükleyemiyor hata veriyor. yöneticiden yüklediğimde ise zaten en günceli yüklü diyor.
2) sürücüye geri dön seçeneği kapalı

Son Düzenleme: 3000N100 ~ 30 Ocak 2012 17:13
3000N100
30-01-2012, 17:39   |  #2  
OP Üye
60 mesaj

arkadaşlar sorunu çözdüm ilk yapmam gerekeni en son yaparsam bu kadar zaman harcarım işte :D

intelin sitesini biraz kurcalayip bi program indirdim o tüm eksik driverleri kurdu.

downloadcenter.intel.com                 -----> buradan

neyse bu gibi sorunları olan arkadaşlara yardım olmuş oldu.

Crackker
30-01-2012, 18:19   |  #3  
Üye
81 mesaj

Tamda Driver Güncelle Dicektim :)