Win7 SP1 Güncelleme Sorunu

Kemal Dogan
03-03-2011, 17:00   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
200 mesaj

Merhaba Arkadaşlar

Geçenlerde Win7 için çıkarılan SP1'i indirip laptopumdaki Win7 Ultimate X64 işletim sistemini güncellemek istedim ancak maalesef güncelleme başarısız oldu ve 0x800f0826 kodlu hata mesajını aldım. Nette bununla ilgili biraz araştırma yaptım ama pek birşey bulamadım. Bu sorunu çözmek için tavsiyeye ihtiyacım var. Sizce sorun nedir ve ne yapmam gerekiyor ???

Teşekkürler

Kapalı Hesap (169436)
04-03-2011, 22:33   |  #2  
Kapalı Hesap
280 mesaj

Microsoft.com danmı indirdin ancak ordan indir çünkü üreticisi odur ordan indirebilirsin.

Kemal Dogan
06-03-2011, 12:45   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
200 mesaj

Maalesef ne yaptıysam zamanında Driver Cleaner programının Win7'den sildigi Ati dosyalarını geri koymayı başaramadım (0x800f0826 kodlu sorun herhangi bir ekran kartı sürücü temizleme programının Win7'deki Ati sistem dosyalarını silmesi ile oluyormuş). Eksik dosyaları phyxion.net'de ilgili konudan indirip Driver Sweeper'ın restore özelligi ile geri yüklemeye çalıştım olmadı. Windows klasöründe ilgili alt klasörlerin sahiplik özelliklerini ve izinlerini degiştirip manuel kopyalamaya çalıştım yine olmadı. Win7 Windows klasörüne dosya kopyalamaya ne yaptıysam izin vermedi. Ben de başarısızlıgı kendime yediremedigimden bastım formatı, yeni sistemde SP1 sorunsuz kuruldu. Tatil günümde bayagı bir vaktimi de aldı açıkçası, umarım SP1 bu kadar ugraşmama deger

Cevap için teşekkürler