win8 bilgisayarıma ne yaptı

blackbloody
23-11-2012, 12:23   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

bir kaç gün önce windows 8 release prewiev yüklemiştim. kurdum çalıştı ve güzeldi de. ancak v dowlader isimli programı indirdiğimde (indirmez olsaydım) microsoft net framework de inmeye başladı sonra bilgisayarı yeniden başlat çıktı bastım ama basış o basış ondan sonra bilgisayar açılmadı. açılış düğmesine basıyorım 1-2 snliğine açılıyor sonra daha ekran açılmadan kapanıyor sonra yeniden açıyo bios ekranı geliyor ama del veye f12 bassamda biosa girmiyor bu yüzden format atamıyorum.

sizce problem nedir problem çözülebilirse ne yapmalıyım ..

LENO7
23-11-2012, 15:44   |  #2  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Ekran geliyorsa galiba ekran kartında sorun yoktur...ram/harddisk veya başka bir donanımda sorun çıkmıştır..En iyisi yakın bir arkadaşın varsa ondan ram falan al kendininkine tak dene...olmazsa bilgisayarcıya götürmen gerekicek....

murat5038
23-11-2012, 17:40   |  #3  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

fremawork veya updateden veya herhangibir program güncelleme yüklerken pcyi kapatmamak gerekir,Kapatırsan işletimsistemiindeki dosyalar hasar alcağındansistemi görmez ve açılmaz oluyor.

Eğer Dit diye ses geliyorsa HDD yi bir başka pcye tak bir daha format at prewiev sürümü kararlı bir sürüm değildir.En azından enterpise sürümünü bulup indirebilirsiniz.

Eğer ses gelmiyorsa ve pc ışıukları sabit yanıyorsa ramde sorun olabilir.

blackbloody
24-11-2012, 23:27   |  #4  
OP Taze Üye
11 mesaj

enterpiseın crackını bulamadım 90 gün olduğu içinde relase i kurdum maalesef :(   

o dıt sesine gelince evet dediğiniz gibi dıt sesi geliyor. ya şimdi nasıl biliyor musunuz. basıyom açış düğmesine, ekrana ekran markasının resmi geliyor(ekrana sinyal geliyor) sonra tık diye kapanıyor 3-4 sn sonra bilgisayar açılıyor bios u açmaya çalışıyorum bir açsam ev format cdsi dolu ama bir türlü giremiyorum kendini yeniden başlatıyor ve yine aynı kısır döngüye giriyor, baştaki gibi 1 - 2 sn  liğine açılıyor sonra yine anladınız işte

kasayla münakaşaya girmeden yazılımsal bir şekilde (tuşlarla falan) format atamazmıyım (mesala win7 sistem onarım diski gibi)? 

bilgisayarcıya gitmek istemiyorum bu 1 ay içinde bilgisayarı bizimkilere 4 kere farklı yerlere götürttüm. yüzüm kalmadı artık. söz bunu düzelteyim bidaha kurcalamıycam :D

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim .

murat5038
25-11-2012, 01:28   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Eğer Yapımcı logosu gözüküyorsa ve açılırken kaanıyorsa ışıklar sönüyorsa Cpu nun ısınmasından dolayı dicem veya cpu hasarı olsa ses ile bildirmesi gerekirdi.Ramlerin sadece tekini kullanarak 1. slota birinci açışda açılmazsa 2. slota tak çalıştığından diğer ramide takkomple pc açılırsa ve toplam fiziksel ramin pc özelliklerinde az gözükürse son takdığın ramı biraz oynat yerinde ve tekrar dene.

Kapalı Hesap (153334)
25-11-2012, 03:09   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
Alıntı: blackbloody  
enterpiseın crackını bulamadım 90 gün olduğu içinde relase i kurdum maalesef :(   

o dıt sesine gelince evet dediğiniz gibi dıt sesi geliyor. ya şimdi nasıl biliyor musunuz. basıyom açış düğmesine, ekrana ekran markasının resmi geliyor(ekrana sinyal geliyor) sonra tık diye kapanıyor 3-4 sn sonra bilgisayar açılıyor bios u açmaya çalışıyorum bir açsam ev format cdsi dolu ama bir türlü giremiyorum kendini yeniden başlatıyor ve yine aynı kısır döngüye giriyor, baştaki gibi 1 - 2 sn  liğine açılıyor sonra yine anladınız işte

kasayla münakaşaya girmeden yazılımsal bir şekilde (tuşlarla falan) format atamazmıyım (mesala win7 sistem onarım diski gibi)? 

bilgisayarcıya gitmek istemiyorum bu 1 ay içinde bilgisayarı bizimkilere 4 kere farklı yerlere götürttüm. yüzüm kalmadı artık. söz bunu düzelteyim bidaha kurcalamıycam :D

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim .

hdd yi ayır güç ve data sonra bilgisayarı, kapat.Biosun pilini çıkart.Elektirik fişinden çek.30dakka bekle.Sonra ramleri sök tak sonra pili tak.Sonra elektirik kablosunu tak.Sonra çalıştır.F1 bas.Save and exit de.Sonra linux live sidilerini veya xp cd sini tak.Bilgisayar biosu geçtikten hemen sonra hdd yi ve kablolarını tak xpden yada linuxdan formatı bas sonra birdahada win7 win8 kurma xp ,pardus, linux. veya ubuntu kur.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (246191) ~ 25 Kasım 2012 03:10
blackbloody
25-11-2012, 19:02   |  #7  
OP Taze Üye
11 mesaj

hdd ayırma kısmını ayrıntılı anlatabilir misin , güç ve data demişsin anlamadım orda napıcağımı

Kapalı Hesap (153334)
25-11-2012, 19:04   |  #8  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
hdd ayırma kısmını ayrıntılı anlatabilir misin , güç ve data demişsin anlamadım orda napıcağımı

Bu işten anlamıyorsan uğraşma.

blackbloody
25-11-2012, 19:06   |  #9  
OP Taze Üye
11 mesaj

Mor Göz

blackbloody
25-11-2012, 19:07   |  #10  
OP Taze Üye
11 mesaj

ya güç ve data demişsin bir orayı anlamadım yoksa devamını anladım . bilgisayarcıya götüremem çünkü bizimkilere söylersem beni ......     

anladın sen işte .

Kapalı Hesap (153334)
25-11-2012, 19:50   |  #11  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
ya güç ve data demişsin bir orayı anlamadım yoksa devamını anladım . bilgisayarcıya götüremem çünkü bizimkilere söylersem beni ......     

anladın sen işte .

Hdd nin kablorını çıkar.işte bilmiyorsun elleme bozarsın.Oyüzden bilen biri önce pcyi kapatır sonra fişi çeker sonra hdd kablolarını ayırır sonra elini duvara yere demire biryere vurur (statik elektirik) ramleri söker.(oem ramler korumasız)

pc açıkken hdd nin kablosunu sökersen, yanma ihtimali var.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (246191) ~ 26 Kasım 2012 02:11
excel_mustafa
26-11-2012, 19:33   |  #12  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 546
4,447 mesaj

bios pilini çıkarıp tak.olmazsa cmos clear yap