Win98SE

haserkut
23-07-2007, 17:35   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
105 mesaj

ufak bilgisayarıma(Celereon433)Win98SE kurdum.Harici Modem e-com'u yükledim.Herşey normal internete bağlanıyorum ama web sayfasını görüntülemiyor.Ana bilgisayarda kontrolediyorum web sayfalarında sorun yok,Winoptimizerle networku kontrol ediyorum 85 li IP Adreside tamam,başka nerede hata yapmış olabilirim?Sayfayı görüntülemeyince altında sunucu bulunamıyoy,DSN hatası gibi birşeyler yazıyor.Normalde IP Adresini modem otomatik aldığına göre diğer DSN yi veya WSN yide otomatik ayarlaması veya algılaması gerekmezmi?Yardımcı olursanız sevinirim.

ntguzel
23-07-2007, 17:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
450 mesaj

ağ bağlantısında bir sorun var gibi gözüküyor.modemin ethernet mi yoksa usb mi?yoksa 56kbpslik v90,v92 modemlerden mi?

haserkut
23-07-2007, 20:20   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
105 mesaj

modemim harici ve usb

orionnet
02-08-2007, 12:28   |  #4  
Yeni Üye
25 mesaj

internet explorer 6.0 versiyonunu kur hatırladığım kadarı ile wın98 4.0 gibi bi versiyonla çalışıyor ve şu anda tüm siteler 6.0 a göre optimize ediliyor o bakımdan explorer 6.0 ı kur bi dene muhtemelen sorun çözülecek

haserkut
13-09-2007, 11:01   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
105 mesaj

arkadaşım orionnet,dediğin gibi ie6 ve SP2 yi yükledim,flashplayer,active x yükledim yalnız javayı yükleyemiyorum indirdim ama yükleme esnasında bellek yeterli değil gibi bir uyarı alıyorum bütün bunların ışığında mesela chip sayfasını görüntülüyorum ama mesela turkeyforum/satforum görüntüleyemiyorum bunasıl iştir?

mustafa2116
24-10-2008, 12:34   |  #6  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

sorunun asıl cevap zamanı çokk önce geçmiş ama eğer bir arkadaşım tekrar böyle bir hatayla karşılasırsa diye anlatacağım.

iexplorer inden kaynaklanan bir eksiklikten ötürü oluyor.

öncelik hakkı javascript e verilmiş bir sitede java okunamadıkca site açılmaz.
Bazende öncelik flash a veriliyor.

Kurulu olmasına rağmen hala çalışmıyorsa windows/system32/driver/  içinde bir eksiklik vardır.
bu eksiklik genelde veri işlemede işleme sokulan bir sys den kaynaklanıyor.
örneğin link adlı bir linke tıkladığında giremezsin ama hedefi farklı kaydet dersen hedefi indirir.
--- format atıp tammen yeniden kurman gerekebilir. cd de sys dosyalarını sırasıyla dene ama hata raporlarıda oluşabiliyor.. ( denedim ve düzeltmiştim yotubede flahs player çalışmıyordu)

bir başka  metotda var ama düzeltmesini bilmiyorum.
DSN düzeninde sürekli olarak resetlemeden kaynaklana bir arıza oluyor. Modem kaynaklı bir arıza. Windows u nasıl etkiliyorda sitelerin bazılarını engeliyor onu bilmiyorum. Galiba çok büyük boyutlu siteler açılış anında reset alınca sıfır (yok)  olarak belirleniyor.

Son Düzenleme: mustafa2116 ~ 24 Ekim 2008 12:35