Windows 10 Ses Kartlarını Çalıştırmıyor

Kerem Sancar
25-02-2022, 14:32   |  #1  
Kerem Sancar avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Öncelikle herkese merhaba, bugün video izlemek için laptopumu açtım ama videoyu açınca ses gelmedi önce programdan sandım ama hiçbir programda ve oyunda ses gelmedi. (görev çubuğundaki sağ alttaki ses simgesine tıklayınca sorun gider programı açılıyor ve de ses simgesinin yanında kırmızı bir X var.)
Neyse sonra aygıt yöneticisini açtım ama tüm ses kartları gözüküyordu ve en son Driver'ları da indirilmişti.
Sonrada ses kartı driverini sildim yükledim / başka USB ses kartı taktım / taktığım ses kartının da Driver'ını da sildim yükledim vb. şeyleri denedim ama birkaç tane daha USB ses kartı takmayı denedim ama o zaman anladım tüm cihazlar çalışıyor ve Driver'ları var ama Windows bunları ses aygıtı olarak sistem de çalıştırmıyor.
Bunun bir çözümü var mı?
Bu arada ses kartı Dolby Home Theater V4 ile çalışıyor.

Hakkı Kılıç
25-02-2022, 20:13   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Selam Hocam,

Yeniden işletim sistemi kurdun mu? Windows 10 sistemlerde bazen bu durum yaşanabiliyor. Son yüklenen güncelleştirmeleri kontrol edebilir misin? Onları kaldır birde ses sorunu ile ilgili bir rehber yazısı var ayrıntıları yazıyor. Umarım çözebilirsin. Gene de olmazsa yardımcı olmaya çalışırım hocam. :)

https://www.teknobh.com/kulaklik ... unu-ve-cozumu-2022/

seto__
28-02-2022, 21:49   |  #3  
seto__ avatarı
Yönetici
Teşekkür Sayısı: 41
869 mesaj

1. Önce Cihaz Yöneticisi'nden cihazların adlarını görmek için ilgili kategoriyi seç, sonra güncelleştirmek istediğin cihaza sağ tıkla.

2. Güncel sürücü yazılımını otomatik olarak ara'yı seç.

3. Sürücüyü Güncelleştir'i seç.

4. Windows yeni bir sürücü bulmazsa, cihaz üreticisinin Web sitesinde bir sürücü arayıp yükleme yönergelerini izleyebilirsin.

Eğer bu işe yaramıyorsa sürücüyü kaldırıp bilisayarı yeniden başlat ve resmi sayfadan sürücüyü yeniden yükle.