Windows 2003 Kullanıcıları Kısıtlama

Scala
26-11-2006, 18:06   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
62 mesaj

Arkadaşlar
25 tane XP Kullanıcısı var.adminstor olarak makina acıldıgında her şeye ulaşabilecek ama sınırlı kullanıcı olarak acıldıgında denetim masası  ayarlar gibi menülere yanı benim istedigim menülere ulaşamayacak bunu nasıl yapabilirim

Banned
26-11-2006, 19:13   |  #2  
Banlandı
31 mesaj

ARKADAŞIM XP NİN ÖLE BİR ÖZELLİĞİ YOK AMA 2003 SERVER DE İSE BİLGİSAYARIM ÜZERİNE SAĞTUŞ TIKLA KARŞINA GELLEN SEKMELERDEN "YÖNET" ADLI SEKMEYİ TIKLA KARŞINA  "BİLGİSAYAR YÖNETİMİ" ADLI BİR PENCERE ÇIKAR O PECEREDE Kİ SEÇENEKLEREDEN "YEREL KULLANICI VE GRUPLAR" ADLI SEKMEYİ TIKLA SAĞ TARAFTA "USERS" ve "GRUPLAR" KLASÖRLERİ GELİR. USERS İN İÇNE GİR VE BAHSETTİĞİN KULLANICILARI GÖR. HERHANGİ BİR KULLANICINI ÜZERİNE SAĞTUŞ TIKLA "ÖZELLİKLER" SEKMESİNİ TIKLA
ÖZELLİKLER SEKMESİNDEN KULLANICILARA İSTEDİĞİN YETKİYİ VEREBİLRİSİN.........  HADİ KOLAY GELSİN

EGER DEDİĞİN XP DE İSE Netup School BU PROGRAMI KULLANABİLRİSİN YADA İNT CAFEDEKİ PROGRAMLARI KULLANABİLİRİSİN....

devilsys
26-11-2006, 20:46   |  #3  
Taze Üye
6 mesaj

Bunu ancak Windows 2003 Server üzerinde MMC Consolu içerisinde Group Policy üzerinden istediğin kısıtlamayı yapabilirsin. Kaydettiğin GPO'yu user yada group bazında active directory üzerinden dağıtırsan anında aktif olur ..

bdeniz
10-12-2006, 02:02   |  #4  
Taze Üye
15 mesaj

Merhaba

Bu XP clientlarda zaten sen kullanıcı açtıysan yani 1 nolu cliecnt da User1 diye bir kullanıcı acarsan tüm yeni açılan kullanıcılar en düşük düzeyde hakka sahiptir.Sen administrator olarak bağlandığından zaten tüm haklara sahip olabileceksiniz.Ama sizin sormak istediğiniz başka bir konu ise mail atabilirsiniz yada forumdan sorabilirsiniz.

Saygılarımla

Kansav
10-12-2006, 23:20   |  #5  
Yıllanmış Üye
521 mesaj

Xp direk olarak bu kısıtlamaya müsaade etmez. "User" yetkili bir kullanıcı açsan bile istediğin kısıtlamayı sağlayamazsın. Xp 'nin Group Policy(GP) 'lerini kullanarak istediğin kısıtlamayı yapabilirsin ama bu kısıtlamadan "administrator" dahil tüm local(yerel) kullanıcılar etkilenecektir bu kısıtlamadan. Çünkü Xp 'deki (GP) local çalışır. İstediğin kısıtlamayı ancak Xp 'leri bir domaine ekleyerek server üzerinden yapabilirsin. (Server 'daki işletim sistemi windows veya linux olabilir.) Eğer server kullanmadan yapacaksan üçüncü parti yazılıma ihtiyacın olacak. Elimde işine yarayacağını düşündüğüm iyi bir program var.

Programın adı "PC Security". Programı kurup çalıştırdıktan sonra menüleri karıştırarak çabucak istediğim kısıtlamaları yapabilirsin. Takıldığın yer olursa yaz, yardımcı olayım.

hakanaydin84
11-12-2006, 10:58   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaş windows xp yi sınırlamak istiyorsanız.ben çok iyi program var ben bunu kullanıyor.microdoftun yazılımı.

Scala
11-12-2006, 15:15   |  #7  
OP Üye
62 mesaj

arkadaşlar server var 2003