Windows 7 acilmiyor.. yardim talebi

XCFG
22-11-2009, 13:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Oncelikle herkese merhaba,
1 ay kadar once laptopumu windows 7 ye yukselttim. bugune kadar da sorunsuzca kullaniyordum. laptopu is icin kullandigimdan hafta ici gunlerde 24 saat acik kaliyor. cuma gecesi butun hafta boyunca sorunsuzca kullandigim bilgisayari kapattim. bilgisayari bu sabah acmaya calistigimda acilis mesaji olarak asus yazisini gordukten sonra ekran karardi ve sadece sol ustte yanip sonen bir - isareti belirdi. oldukca bir sure beklememe ragmen windows acilmadi.

bilgisayari bios tan acip windows 7 cd sini taktim. cd den baslatip sistem onarmayi sectim. windows 7 nin sorunsuz oldugu mesajini aldim. sistem geri yuklemeden yakin tarihli 3 noktayi sectim. 3 unde de hata verdi 4. sunu denedigimde sistem geri yukleme basariyla tamamlandi mesajini aldim.

biostan baslangic ayarlarini duzeltip bilgisayari yeniden baslattim. fakat ayni sorun devam etti. asus un logosunu gordukten sonra siyah ekranda sol ustte yanip sonen - imlecini goruyorum ve windows baslamiyor.

bu arada bilgisayarimda express gate ozelligi var. bilgisayari onunla baslattigimda sorunsuzca aciliyor. hardiskteki mp3 leri dinleyip resimleri gorebiliyorum. hatta internete bile baglaniyor. fakat windows baslamiyor.
ne yapmam lazim? sorun neden kaynaklaniyor olabilir? bu arada bilgisayarimda guncel antivirus korumasida mevcut. o sebepten dolayi virus olamayacagini dusunuyorum. yardimci olursaniz cok sevinirim..

simdiden tesekkurler...

OSMAN BAĞÇEVAN
22-11-2009, 13:19   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

yükseltme yaptığınız için olabilir mi ?(forumda yükseltme yapanlar , tekrar format atıp tertemiz format attılar ki yükseltme yaptıklarında olmadık sorunlar yaşadılar)

XCFG
22-11-2009, 13:37   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

windows 7 yukseltmeyi yeniden kursam sorun duzelirmi dersiniz?

OSMAN BAĞÇEVAN
22-11-2009, 13:44   |  #4  
Denetmen
6,606 mesaj

benim düşümcen o şekilde yanlız sorun düzelmezse karışmam :)

olağandışı bir sorun..Donanımlarınızda sorun vardır diyeceğimde ,öle de değildir..Hadi windows dosyaları bozuk desem o da değil , virüs de yok..EE bu ne o zaman ?
Hemde orjinal sanırım sizin ki..Millet korsan yüklüyor , sorunum yok falan diyor..Siz orjinalinde bu sorunu çekiyorsanız diyecek birşey yok..

XCFG
22-11-2009, 14:50   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

windows 7 yukseltmeyi yeniden kurmaya calistigimda; bilgisayar yukleme diskiyle baslatildi. windowsu normal olarak baslatip yukleme diskini oyle yukleyin diyor..

ne yapabilirim? yardimci olabilecek olan varmi?

OSMAN BAĞÇEVAN
22-11-2009, 15:00   |  #6  
Denetmen
6,606 mesaj

boot ederek mi kurulum yapıyorsunuz ?

unutmayın : Custom u seçip , disklerinizi sileceksiniz..Sonra disklerinizi yeniden yaratıp kurulumu yapıcaksınız..

Mustafa@PC
22-11-2009, 18:31   |  #7  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Sizde sadece yükseltme DVD'si mi var ?

XCFG
22-11-2009, 19:16   |  #8  
OP Taze Üye
6 mesaj

evet sadece yukseltme dvd si var.. bilgisayardaki bilgileri formatlayarakta kaybetmek istemiyorum. yapabilecegim birsey varmi?

OSMAN BAĞÇEVAN
22-11-2009, 20:09   |  #9  
Denetmen
6,606 mesaj

Yedek yerel disk yok mu ?(neredeyse herkes de olan Yerel disk D gibi)
usb bile mi yok  ?:(

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 22 Kasım 2009 20:09