Windows 7 Ağ Simgesi sorunu

bioyilmaz
05-12-2009, 17:57   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

Arkadaşlar, normal ağ simgesinin saatin yanında olması gerekir ancak yok. Görev çubuğuna sağ tıklayıp, özellikler -> özelleştir -> sistem simgelerini aç veya kapat geldiğimde "Ağ" simgesi sönük durumda oluyor. Bunu nasıl düzeltebilir?
Teşekkürler 

OSMAN BAĞÇEVAN
05-12-2009, 18:07   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Başlat/çalıştır/msconfig/Başlatma sekmesi
burada kutucukların hepsine tek tek bakın..Büyük bir ihtimal bilmediğiniz , bir virüs başlangıçta başlıyor..
Virüs programınız neyse güvenli modda taratın yada iyi bir virüs programı yükleyin..Mesela test birincisi G-data ile tarama yapabilirsiniz ,emin olun bütün virüsleri bulur..

İlk adımda başlatma sekmesinden kutucukların hepsinin işaretini kaldırın ve sisteminizi yeniden başlatın..sonra ise tek tek , kutucukları işaretlersiniz..
Eğer sorun devam ederse , virüs programına ihtiyacınız olacak..

lexotan
05-12-2009, 18:13   |  #3  
Yeni Üye
26 mesaj

Şunu deneyin: Başlat'a girin. gpedit.msc yazıp enter'a girin. Çıkan ekranda(ağaç yapısı), Kullanıcı ayarları(user config) altında Administrative Templates var.Onun da altında StartMenu and Taskbar gibi bir şey olacak. Sağ tarafta Ağ simgesini çıkar'asağ tıklayıp Düzenle deyin. Çıkan ekranda aktifleştirin. O ekrandançıkın, değişiklik hemen etkilemezse, kapatıp açın makinanızı.

bioyilmaz
05-12-2009, 18:29   |  #4  
OP Yeni Üye
21 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
Başlat/çalıştır/msconfig/Başlatma sekmesi
burada kutucukların hepsine tek tek bakın..Büyük bir ihtimal bilmediğiniz , bir virüs başlangıçta başlıyor..
Virüs programınız neyse güvenli modda taratın yada iyi bir virüs programı yükleyin..Mesela test birincisi G-data ile tarama yapabilirsiniz ,emin olun bütün virüsleri bulur..

İlk adımda başlatma sekmesinden kutucukların hepsinin işaretini kaldırın ve sisteminizi yeniden başlatın..sonra ise tek tek , kutucukları işaretlersiniz..
Eğer sorun devam ederse , virüs programına ihtiyacınız olacak..

Virüs benzeri bir şey yok. 2 tane var onlarda ses kartı ve daemon toolsun başlangıcı için. gpedit.msc'den de denedim o da olmadı.

Bilgisayarım içinde gezinirken, ileri-geri gelirken kısa süreli olsa da yanıt vermiyor yazıyor pencerelere, ama çok kısa süreli zor farkediliyor. görev yöneticisinde de bilmediğim bir programda çalışmıyor. Henüz çözebilmiş değilim

OSMAN BAĞÇEVAN
05-12-2009, 18:35   |  #5  
Denetmen
6,606 mesaj

Virüs programınız eskiyse ve kötüyse tabi bulamaz. :)
Virüs programınız güncel mi , adı nedir ?

şunu yapıp , reset atarmısınız ?

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 05 Aralık 2009 18:35
bioyilmaz
05-12-2009, 18:42   |  #6  
OP Yeni Üye
21 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
Virüs programınız eskiyse ve kötüyse tabi bulamaz. :)
Virüs programınız güncel mi , adı nedir ?

şunu yapıp , reset atarmısınız ?

Dediğinizi şimdi denedim olmadı. Bilgisayarı ilk başlatınca İşlem Merkezi simgesi de sönük oluyor ancak o daha sonradan normale dönüyor, Ağ simgesi dönmüyor

Virüs programı kullanmıyorum. En son 2.5-3 yıl önce deepfreeze kullanmıştım, ondan beri hiç kullanmıyorum.

Son Düzenleme: bioyilmaz ~ 05 Aralık 2009 18:45
OSMAN BAĞÇEVAN
05-12-2009, 21:07   |  #7  
Denetmen
6,606 mesaj

Bir virüs programıyla tarama yaparsanız iyi olur..ya kis ya nis yada G-Data yı tercih edin..

Bu sorun bir ara bende de olmuştu ve virüs taraması yaptığımda kendi kendiğinden düzelmişti , o yüzden de sizede bunu öneriyorum..