Windows 7 başladığında donuyor!

gencinsannn
02-10-2011, 19:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba. Ben şu an güvenli moddan yazıyorum. Windows 7 kullanıyorum. İlk defa bugün bir sorunla karşılaştım. Bilgisayarı açıyorum masaüstü falan geliyor. Sonra biryere bastığım anda orası donuyor. Örneğin windows çubuğuna basıyorum çubuk donuyor. Masaüstünde Bilgisayar'a çift click yapınca masaüstü donuyor, hiçbirşey açılmıyor. On dakikalık ayrıldım bilgisayar başından düzelir belki diye düşünerek, geldiğimde hala aynıydı. Bir kere bir yere bastım "Microsoft Windows yanıt vermiyor" dedi. Restart yapınca yine aynıları...

Belirtmek isterim dün görüntü kartımı update ettim ama birkaç error verdi. Ve ne yazık ki sahte Windows 7 Home Premium kullanıyoum.

En kısa zamanda yardıma ihtiyacım var.

Bilgisayarımın özellikleri:
Windows 7 Home Premium
Intel Core 2 Quad CPU q6600 @ 2.40GHz, 2GB RAM
(bunları ccleanerdan buldum)
Internet Explorer

Son Düzenleme: gencinsannn ~ 02 Ekim 2011 20:03
Kapalı Hesap (200174)
02-10-2011, 20:06   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

Virüs'ten kaynaklanabilir..
Şurdan programı indirip tarat bi
http://www.kaspersky.com/kis-trial-register
virüs çıkmazsa başka önerilerde bulunuruz

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (223939) ~ 02 Ekim 2011 20:06
gencinsannn
02-10-2011, 20:17   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

bende orijinal internet security kaspersky 2011 var onla tarıyorum

Reaksiyon
02-10-2011, 20:44   |  #4  
Reaksiyon avatarı
Yıllanmış Üye
116 mesaj

Gencinsan Kardeş ukalalık yapmış gibi olmayayım ama bendede öyle ona benzer bir sorun vardı ilk virusden
kaynaklandıgını düşünmüştüm sonra güvenli mod'u actıgın yerde şey olması lazım onarma felan tam hatırlaya-
mıyorum başlangıc onarma olması lazım onu seçmiştim olmustu dene bi oda işe yaramazsa format atmanı tavsiye ederim ben her hafta atıyorum gayet memnunum bu arada sistem özellikleride pek iyi degil.

BekleGeliyorum
02-10-2011, 21:34   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 20
579 mesaj

Ayrıca,msconfigden başlangıçta çalışan programları kapat onlardan biri kitlenmeye sebep olabilir.

Kapalı Hesap (153334)
03-10-2011, 17:29   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 186
6,419 mesaj
Alıntı: gencinsannn  
Merhaba. Ben şu an güvenli moddan yazıyorum. Windows 7 kullanıyorum. İlk defa bugün bir sorunla karşılaştım. Bilgisayarı açıyorum masaüstü falan geliyor. Sonra biryere bastığım anda orası donuyor. Örneğin windows çubuğuna basıyorum çubuk donuyor. Masaüstünde Bilgisayar'a çift click yapınca masaüstü donuyor, hiçbirşey açılmıyor. On dakikalık ayrıldım bilgisayar başından düzelir belki diye düşünerek, geldiğimde hala aynıydı. Bir kere bir yere bastım "Microsoft Windows yanıt vermiyor" dedi. Restart yapınca yine aynıları...

Belirtmek isterim dün görüntü kartımı update ettim ama birkaç error verdi. Ve ne yazık ki sahte Windows 7 Home Premium kullanıyoum.

En kısa zamanda yardıma ihtiyacım var.

Bilgisayarımın özellikleri:
Windows 7 Home Premium
Intel Core 2 Quad CPU q6600 @ 2.40GHz, 2GB RAM
(bunları ccleanerdan buldum)
Internet

Hacı artık sahte windows kullanmayın windows 7 neysede windows 8 kulanacaklar özellikle sunu iyibilsin artık eski microsoft yok.Ona göre bilgisayarınaza deger veriyorsanız kurun xp yi vistayı ama windows 7 kurmayın korsan.
Ben genelde uyarı şeklincede de olsa sizi önceden bilgilendiririm.Ama bunun doğru çıkma olasılıgı var.Ülkemizde korsan kullanan çok neden korsan kullanıcagınıza özgür yazılımları tercih etmiyorsunuz.Hemde bilgisayarınız crakten ottan b.ktan zarar göremez.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (223939) ~ 03 Ekim 2011 17:31