Windows 7 başlangıç sorunu...!

LENO7
09-02-2012, 20:12   |  #1  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Arkadaşlar eskiden hiçbir sorun yoktu bilgisayarım 1 dakikaya kadar açılıyordu...ama harddiskim yandığı için gidip yeni bir harddisk taktım aynı işletim sistemini tekrar kurdum ama bu sefer bilgisayar 3.buçuk dakikaya kadar açılmıyor....eskiden numlock otomatik açılıyordu bu sefer numlock da açılmıyor...numlock için regeditteki ayarı 2 yaptım ama hala açılmıyor....numlocku otomatik açılması için ne yapmalıyım...
birde bilgisayamın hızlı açılması için...arkadaşlar unutmayın hani bilgisayarımı ilk başlattığımda siyah ekran geliyor böyle donanım özelliklerini falan gösteriyor işte orda tam 2-3 dakika bekliyor sonra 30 saniye içinde bilgisayarım açılıyor...demek istediğim şu başlangıçtaki siyah ekranı nasıl kaldırabilirim yada nasıl hızlandırabilirim bios'taki ayarlarım nasıl olmalıdır...

Sistem Özelliklerim Şöyle...
Marka/Model : Lenovo ThingPad Dizüstü (Laptop)
İşleitm Sistemi : Windows 7 Ultimate (64 bit)
İşlemci : Intel Core™ i7 - 2640M İşlemci
Ekran kartı : nVidia GT540M

Sistemin Böyle..Unutmayın Eskiden hiçbir sorun yoktu en geç 1 dakikaya kadar açılırdı ama harddiski değiştirdiğimde böyle oldu....Yardım edicek Arkadaşlara Şimdiden Teşekkür Ediyorum....

serverous
09-02-2012, 20:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
109 mesaj

ultimate zaten geç açılıyor, starter en iyisi

Flapjack
09-02-2012, 20:28   |  #3  
Flapjack avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
860 mesaj

bende ultimate kullanıyorum 2 dakika içinde açlıyor
starterde kullandım oda aynı hız olarak

LENO7
09-02-2012, 22:52   |  #4  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

daha ne kadar söyliyim...eskidende ultimate 64 bit kullanıyorum şimdede ultimate 64 bit kullanıyorum eskiden daha hızlı açılıyordu en geç 1 dakika içinde açılıyordu.. hiç bir fark yok sadece harddiski yenisiyle değiştirdim böyle oldu.....kapanmada sorun yok 10  sn içinde kapanıyor...ama açılması için 3-4 dakka bekliyorum...gerçekten bu sorunum çok ciddi....yokmu yardım edicek bir arkadaş..?