Windows 7 Bitlocker Hatası

skorcu
17-07-2009, 15:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Arkadaşlar merhaba ;
Bilgisayarımda 2 adet HDD var. 250 + 250
1. Hdd yi ikiye böldüm. D:/ sürücüsü tek parça.
İkiye böldüğüm harddiskin Bir Partitionu C:/ diğer partition ise  E:/
E:/ sürücüsüne Bİtlocker yapmıştım. Gayet sağlıklı çalışıyordu.
Sonra bilgisayara format attım. E:/ sürücüsüne baktığımda aynen aşağıdaki resimdeki gibiydi.
Çift tıkladığın zaman ''Diski Biçimlendir'' uyarısı ekrana geliyor. Sonra aldığım backup tan yeniden geriye yükledim. Bilgisayarım format atmadan önceki gibi oldu. Herşey çok normal fakat hala Bitlocker i açamıyorum. Diğer Hdd lere bitlocker uygulaması yapabiliyorum fakat bu işemi E:/ ye uygulayamıyorum. Ağaşıdaki resimde şu anki görünümünü ekliyorum.

Göründüğü üzere E:/ sürücüsü hiç görüntülenmiyor. Fakat dosya sistemi : RAW
Şifremide biliyorum fakat şifre girebileceğim bir yer yok.
Şu anki görüntü ise aşağıdaki resimdeki gibi.

Windows'u aradığımda ''Şu anda Windows7 desteği vermiyoruz'' denildi. İlginize teşekkür ediyor, yardımlarınızı bekliyorum.

Son Düzenleme: skorcu ~ 15 Eylül 2009 14:58
melen
17-07-2009, 19:36   |  #2  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

E'yi biçimlendir makina doğru demiş. Şu anda E sürücün yok. Göstermemesi doğal.

skorcu
17-07-2009, 20:38   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

E:/ sürücüsünü resimde görmüyor musun ? Bitlocker hakkında bilgin yok anlaşılan.

skorcu
15-09-2009, 14:40   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

Arkadaşlar sorunu çözebilen oldu mu ?
Ben hala hardisk açılamaz şekilde bekliyorum. İçinde çok önemli verilerim var.
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

infoman
15-09-2009, 15:34   |  #5  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

Bilgisayarınızda önemli değişiklikler yapacağınızda koruma altındaki sürücüde bitlockerı duraklat seçeneğini seçmeli ve daha sonra önemli değişiklikler yapmalıydınız.
maalesef dosyalarınıza yeniden kavuşmanız mümkün değil. daha ayrıntılı bilgi için W7 kullandığınızı söylemeden lisanslı  windows Vista Ultimate iniz varsa microsoftu arayabilirsiniz.
Bitlocker ile şifreleme yapmadan önce windows yardım (F1) içinde bitlocker ile ilgili konuları detaylı okumanızı tavsiye ederim

T-MacGrady
15-09-2009, 15:42   |  #6  
Yıllanmış Üye
231 mesaj

Tek bir cevap geçmiş olsun kardeşim buda geçer nedeyimki artık :(

OSMAN BAĞÇEVAN
15-09-2009, 16:58   |  #7  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

önceden , bu foruma ilk kayıt olduğum zamanlarda bende böle bir sıkıntı yaşamıştım... :)
benim sorunum , format attıktan sonra , bitlocker şifresini unutmam dı..

Alıntı: Recep Baltaş  
Format burada en son çözüm. Milyon dolarlıkşifreleme algoritmasını format gibi basit bir işlem ile kırsaydınız,MS'in BitLocker reklamı yapmasına hiç gerek kalmazdı.

Şimdi ben alternatif bir çözüm düşünüyorum.

Alternatif çözüm eski Windows.old klasörünü geri getirmek.

Buradakiaçıklamayı iyi okuyun ve uygulayın. Bu sayede eski Windows'u gerigetirebilirsiniz. Eski Windows ile de sürücüye erişebildiğinize göresorununuzun çözüleceğini umuyorum.
http://support.microsoft.com/kb/933168/tr

bu sayede çözüme ulaşıcağını düşünüyordum ama yapamamıştım..
belki size yardımcı olur..

bu arada disk i biçimlendir derseniz bitlocker şifresi falan istemiyor..disk i biçimlendirme yaparsanız , silinen dosyaları geri getirme programlarını kullanabilirsiniz..belki o programlarla biçimlendirdiğiniz  diskinizde ki verilerinizi alabilirsiniz..(dikkat edin: BELKİ )

melen
15-09-2009, 21:19   |  #8  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

öZÜR DİLERİM e:\> bİTLOCKER yAPTIĞINIZI gÖRMEMİŞİM.

infoman
16-09-2009, 12:01   |  #9  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
önceden , bu foruma ilk kayıt olduğum zamanlarda bende böle bir sıkıntı yaşamıştım... :)
benim sorunum , format attıktan sonra , bitlocker şifresini unutmam dı..

bu sayede çözüme ulaşıcağını düşünüyordum ama yapamamıştım..
belki size yardımcı olur..

bu arada disk i biçimlendir derseniz bitlocker şifresi falan istemiyor..disk i biçimlendirme yaparsanız , silinen dosyaları geri getirme programlarını kullanabilirsiniz..belki o programlarla biçimlendirdiğiniz  diskinizde ki verilerinizi alabilirsiniz..(dikkat edin: BELKİ )

diske format atılırsa normal olarak kullanılabilir fakat dosyalar sonsuza kadar kaybedilir, ne silinen dosyaları kurtarma programları ne de başka bir program fayda etmiyor.
zaten bitlocker gereksiz bir işlev;
TPM yaygın değil,
illaki USB bellek takmak gıcık edici mobil ortamda bezdirici kontak anahtarı takmak gibi
Bitlocker, bilgisayarınız yada HDDniz çalınmışsa işe yarıyor birde ağ üzerinde paylaşım yaparken işe yarıyor:) bir başka bilgisayara kopyalanmış ise dosyanızın şifresi otomatik çözülüyor.
bitlockerın işe yarayacağı bir senaryo aklıma gelmiyor şuan

OSMAN BAĞÇEVAN
16-09-2009, 12:40   |  #10  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

bitlocker yüzünden 500 gb a yakın bir dosyasını kaybeden birinden , bitlocker çok güzel  bir işlev demesini beklemeyin..tabi ki benim hatam var ama işte ....
sizin aklınıza bir senaryo getireyim o zaman.. hırsızlar 500gb hhd mi çaldı..tamam hhd mi çaldı da dosyalarımı çalıcak mı ? :)

Kapalı Hesap (90304)
17-09-2009, 03:21   |  #11  
Kapalı Hesap
646 mesaj

çok fazla uğraşma kötü hata alırsın sonra

infoman
17-09-2009, 11:58   |  #12  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
bitlocker yüzünden 500 gb a yakın bir dosyasını kaybeden birinden , bitlocker çok güzel  bir işlev demesini beklemeyin..tabi ki benim hatam var ama işte ....
sizin aklınıza bir senaryo getireyim o zaman.. hırsızlar 500gb hhd mi çaldı..tamam hhd mi çaldı da dosyalarımı çalıcak mı ? :)
benim dosyalarımın turşusunu mu kuracak? kullanmak için ve arkasında iz bırakmamak düşüncesiyse ilk dakikada silecektir. cüzdan değilki içindekini alıp dışını bir kenera atsın

bulutbeyunus
17-09-2009, 12:10   |  #13  
Yıllanmış Üye
159 mesaj

Bitlocker Masaüstü pc de bence cok önemli deil ama win 7 de ki usb diskleri  şifreleme fonksiyonu gayet süper hatta çokkk güzel

Son Düzenleme: bulutbeyunus ~ 17 Eylül 2009 12:10
infoman
18-09-2009, 11:09   |  #14  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

W7 deki usb şifreleme olayı beni de çok mutlu etti:)

YaGMuR_PreNSi
22-02-2010, 00:42   |  #15  
Taze Üye
9 mesaj

usb hdd mi bitlockerle kilitlerken usb birden çıktı ve artık içine giremiyorum şifre soruyor fakat doğru şifreyi yazdığımda bekliyor en son 3 saat bekledim hiçbi hareket yok.. HDD bir türlü açılmıyor... valla windows 7 düşündüğümü anlayıp yapsa bile beni gene mutlu etmez... Gitti bi sürü belge bi çözüm yokmu onaramazmıyız?

hdgitti
23-11-2010, 17:50   |  #16  
Taze Üye
1 mesaj

kardes aynısı benım basıma geldı dun bır turlu olmuyor ne denedıysem artık umudumu kestım bunca yazılan seylerı okuduktan sonra harddısc kılıtlı kaldı