Windows 7'de garip bir hata ve ilginç nedeni

CHIP Online
21-01-2010, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows 7'nin oturum açma süresi birden uzamaya mı başladı? Nedenini öğrenince çok şaşıracaksınız!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... c-nedeni_17790.html

Resimlerle: İşte böyle: Windows 7 altında sürücü güncelleme

Eğer arka plan resmi olarak tek renkli bir motif seçiliyse Windows 7'deki bir hata nedeniyle oturum açma süreci 30 saniye daha fazla sürüyor. Microsoft'a göre hata, Windows 7 veya Windows Server 2008 R2 yüklü yerel bir bilgisayarda oturum açıldığı sırada kişiselleştirme seçeneklerindeki  "Düz renkler" klasöründe bulunan bir motif seçiliyse ortaya çıkıyor.

Problemi ortadan kaldırmak çok kolay: Hata sadece yukarıda belirtilen klasördeki renkler seçildiğinde ortaya çıktığı için kişisel bir arka plan seçmek yeterli oluyor. İstediğiniz resme sağ tıklayıp "Masaüstü arka planı olarak ayarla" girdisini tıklamanız yeterli.

Microsoft bu sorunu ortadan kaldıran bir yama da yayımladı. Linkini verdiğimiz sayfada "Windows 7/Windows Server 2008 R2"nin yanına bir tık atıp e-posta adresinizi girdiğinizde 4,5 MB büyüklüğündeki yamayı indireceğiniz bir link ve yükleme için gerekli şifre e-posta adresinize gönderiliyor.

Tüm konu: Windows 7'de garip bir hata ve ilginç nedeni

Resimlerle: İşte böyle: Windows 7 altında sürücü güncelleme

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu tip bir hatayla karşılaştınız mı?

Ciim
21-01-2010, 09:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
454 mesaj

düz bir desen kullanmıyorum zaten...

ayrıca verilen linkten girip indirmeyi düşündüğümde "x86" ibaresi gördüm sanırım bu hata sadece 32 bit sistemlerde var yada 64 bit sistemlere henüz yama yapılmadı... 64 bit windows 7 enterprise kullanıyorum

Kapalı Hesap (135391)
21-01-2010, 11:08   |  #3  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj

Hayır karşılaşmadım...

uGuR.uK
21-01-2010, 19:55   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

dümdüz bir arkaplanı çoğu kişi kullanmaz zaten, anca devlet kurumları veya işyerindeki bilgisayarlarda olabilir e onlarında kaçı win7'liGülümseme

AkyüzCan
21-01-2010, 22:47   |  #5  
Yıllanmış Üye
278 mesaj

İş yerimizde ki tüm  windows 7 işletim sistemli bilgisayarlarda benzer tek renk motifleri kullanmamıza karşın 32 bit ultimate de böyle bir geç açılma sorunuyla ne karşılaştım ne de bu sekilde bir duyum aldım...