Windows 7 Download

kimi09
20-11-2009, 20:35   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
225 mesaj

İşletim sistemim Windows XP ve Windows 7'ye geçmeyi düşünüyorum.
Bilgisayarımın özellikleri:
İşlemci: İntel Core 2 Du8 4300
Ekran kartı: ATI X1050
Sabit Disk: 200 GB SATA
Anakart: ASUS P5PL2-E

Profesyonel bir kullanıcı değilim. Ama yinede iyi bir şey düşünüyorum. Bir arkadaşım internetten Windows 7 Ultimate 64 bit sürümünü indirdi ve kurdu.Önceki sistemi Vista'ydı.Bende internetten indirmeyi düşünüyorum.Bence site güvenilir.Ama bu sorun olur mu?Geçerken C'dekiler mi silinecek.Donanım ve sürücü sorunu olur mu?Hangi sürümü kullanmalıyım?

farukdgn
20-11-2009, 20:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,219 mesaj

Sürücü sorunu olmaz. Ultimate kullanabilirsin. ISO dosyasına sağ tıklayıp değerlerine bak. CHIP'te bununla ilgili konu vardı ordan bilgi al. Eğer silersen C'dekiler silinir. Ama yükselt yaparsan Windows.old dosyasında tüm C'nin yedeği oluşturur ve Windowsu yükler.

Halil Şahin
20-11-2009, 20:48   |  #3  
Halil Şahin avatarı
Yıllanmış Üye
715 mesaj
Alıntı: kimi09  
Profesyonelbir kullanıcı değilim. Ama yinede iyi bir şey düşünüyorum. Birarkadaşım internetten Windows 7 Ultimate 64 bit sürümünü indirdi vekurdu.Önceki sistemi Vista'ydı.Bende internetten indirmeyidüşünüyorum.Bence site güvenilir.Ama bu sorun olur mu?GeçerkenC'dekiler mi silinecek.Donanım ve sürücü sorunu olur mu?Hangi sürümükullanmalıyım?
bak ilk önce yetkililerden önce ben sana bir şey sorayım: Disk biçimlendirmek ne demek biliyorsundur umarım( diskteki tüm veriler silinir) ayrıca hangii bölüme yüklemek istiyorsan ordakiler silinir eğer 0 dan bir kurulum istiyorsan download linki hakkında link vermek yasaktır! ama donanım vs. sorun yaşamassın çünkü windows7 otomatik olarak arar bulur ve kurar...  sürümü ders etme eğer niyetin öğrenmekse öğrentikten sonra sürümü düşünmeye başlarsın bence ( windows 7 ultimade 64 bit)

ECHELON_
20-11-2009, 23:05   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

beyler yanlış bilinen bişey var win 7 donanımları otomatik bulup yüklemez sadece şunu yapar eğer sisteminizde vista varsa ve 7 ye geçecekseniz format esnasında driver dosyalarını silmez çünkü aynı driverları kullanırlar ikiside ama xp den win 7 geçecekseniz eskiden olduğu gibi tek tek driverları sitelerinden bulup indireceksiniz

OSMAN BAĞÇEVAN
21-11-2009, 07:12   |  #5  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

kimi 09 ,
anakartınızı ve sisteminizi inceledim..asus malesef , windows  7 uyumlu sürücüleri yok..Ama korkmayın hemen , vista sürücüleri var..O yüzden de sorun yaratmaz merak etmeyin..
Yanlız tek sorun olabilir ki o da bios..Bios unuz güncel değilse eski sisteminiz yani şuanda ki
sisteminizin üzerinden bir bios güncelleştirmesi yapın , sonra windows 7 ye geçin..Her ihtimale karşı iyi ve sağlıklı olacaktır..
Sabit disk , İşlemci de hiç bir sorun yaşamazsınız..
Ekran kartınız ise biraz eski olduğu için windows 7 ye uyumlu sürücüsü yok..Yine korkmanıza gerek yok çünkü aynı şekilde vista ya uyum sağladığı için bu sürücüyü de yükleyebilirsiniz..
Sisteminizle ilgili ram miktarını yazsaydınız iyi olurdu çünkü işlemciniz x64bit i destekliyor..Yani komple 64bit ve windows 7 yi yüklerseniz sisteminize , ram miktarı da hatırı sayılırsa süper bir sistem olur..
Tabi o ekran kartıyla gidip son çıkan oyunları oynayamazsınız , sonra gelip bana hani süper sistemdi denemeyin :)

Şimdi sabit konularda yazıyor ki x64 bit i yükleyebilirsiniz ram miktarına bakmaksızın..Benim önerdiğim ise , 2 gb altı bir ram miktarınız varsa  64bit e geçmeyin..Ama sizin ram miktarı 2 gb ve 2gb üsttüyse , 64bit e geçin..

diğer sorularınız :
bu siite de illegal paylaşım yasak olduğu için birşey demek yanlış olur düşüncesindeyim..Herşeye hemen güvenmeyin yanlız onu belirteyim..

Windows 7 yi yüklerken isterseniz C nin hepsini silersiniz , isterseniz silmezsiniz..Bu size bakar yani..
Ayrıca donanım sorununuzu da yukarıda belirttim..C yi komple silmeniz önerimdir..
Sürüm konusunda starter önericek değilim..Sisteminiz ultimate yi gayet iyi çalıştırır..Windows 7 yi tas tamam ne olduğunu görmek ve özelliklerinden yararlanmak için windows 7 ultimate yükleyin..
He diyeceksiniz home basic falan daha hızlı mı ?
süper hızlı..power tuşuna bastığınız an bilgisayar açılıyor, harika birşey(şaka maksadında diyorum ,böle birşey yoktur tabiki ciddiye almayın :)) :)

Halil Şahin
21-11-2009, 16:12   |  #6  
Halil Şahin avatarı
Yıllanmış Üye
715 mesaj

Osman abi tam olarak yapmış!Beğendim

emrekoksal95
21-11-2009, 18:08   |  #7  
Yeni Üye
40 mesaj

bende windows 7 ultimate var bilgisayarım windows xp iken bluetooth çalışıyordu şimdi bluetooth var ama aygıtları bulamıyor ne yapabilirim

ozgurgokhan
21-11-2009, 20:05   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

merhaba windows 7 64 bit varmı bana iştiyorum download nerede ?

edi_67
21-11-2009, 20:37   |  #9  
Üye
92 mesaj
Alıntı: ozgurgokhan  
merhaba windows 7 64 bit varmı bana iştiyorum download nerede ?
download yeri microsoftun sitesinde ,sana burda herhalde iligal bir site vercek
degiler ,eger iligal ariyorsan yanlis yerdesin

farukdgn
21-11-2009, 21:33   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,219 mesaj
Alıntı: emrekoksal95  
bende windows 7 ultimate var bilgisayarım windows xp iken bluetooth çalışıyordu şimdi bluetooth var ama aygıtları bulamıyor ne
Bende de aynı sorun ben bi leptobun cdlerine bakıyım belki bulurum bişeyler...