Windows 7 Driver sorunları

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
canunveren
12-07-2009, 12:47   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
78 mesaj

ben şimdi windows 7 kurmayı düşünüyorum fakat bir problemim var.Benim dizüstü bilgisayarımın normalde driver kurma ihtiyacım yok toshibanın verdiği CD den vistayı kurduğumda toshibanın yardımcı programları ve driverler otomatik yükleniyordu.Windows 7 yi virtualPC ile denemek için kullancam benim bu driver sorunumu ne çözer.

ErKaN-23
12-07-2009, 12:52   |  #2  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
931 mesaj

vallaha biz kurduk hiç drv de yüklemedik hepsini otomatik tanıdı sadece ses kartı drv sinin güncel sürümünü indirdim yükledim

Recep Baltaş
12-07-2009, 14:37   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Windows 7 sürücüleri otomatik yüklüyor. İşte bu ve daha birçok iyi özellik yüzünden bizler Windows 7'yi seviyoruz ve kullanıyoruz ya :)

Yakında Anti-XP grubu kuracağım :)

karahan16
29-11-2009, 12:19   |  #4  
Taze Üye
14 mesaj

Kesinlikle Sp1 çıkmadan win7 kurmayın, birçok hata aldım uyum sorunları çok fazla oluşumu daha tamamlanamamış bi işletim sistemi. ayrıca oyunları bile tam ekran açmıyor. ati catalist kuramadım, windows gezgini (explorer.exe) kapanıp açılıyor, ve buna benzer bir çok hatalar var en iyisi Vista sp2 dir

farukdgn
29-11-2009, 13:28   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,219 mesaj
Alıntı: karahan16  
Kesinlikle Sp1 çıkmadan win7 kurmayın, birçok hata aldım uyum sorunları çok fazla oluşumu daha tamamlanamamış bi işletim sistemi. ayrıca oyunları bile tam ekran açmıyor. ati catalist kuramadım, windows gezgini (explorer.exe) kapanıp açılıyor, ve buna benzer bir çok hatalar var en iyisi Vista sp2
Virüslü ve crac.kli windows 7 kullanırsan öyle olur. Ati catalist kurabilirsin ve bunun ayarlarından oyunları tam ekran oynayabilisin(Herkes nasıl oynuyosa...). Virüs girmişse bilgisayara Windows gezgini de kapanır bilgisayar da. O sorunlar sadece sende var başkalarını da yanıltma!!!

WolfTurk
29-11-2009, 18:21   |  #6  
WolfTurk avatarı
Yıllanmış Üye
215 mesaj

Windows 7, otomatik tanıyıp kuruyor veya windows updateden indirip kurulum yapıyor.Eğer tanımadığı donanım olursa donanımlarınızın vista için hazırlanmış driverlerıda iş görebilir.

melen
29-11-2009, 18:33   |  #7  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj
Alıntı: farukdgn  
Virüslü ve crac.kli windows 7 kullanırsan öyle olur. Ati catalist kurabilirsin ve bunun ayarlarından oyunları tam ekran oynayabilisin(Herkes nasıl oynuyosa...). Virüs girmişse bilgisayara Windows gezgini de kapanır bilgisayar da. O sorunlar sadece sende var başkalarını da yanıltma!!!
Beğendim

Ligaya
29-11-2009, 18:41   |  #8  
Yeni Üye
33 mesaj

Otomatik kurması sanki çok gerekli bir haltmış gibi ben bulamıyorum ya uygun sürücüyü ayrıca kurduğu sürücüler çogunlukla güncel olmuyor, kendi bulduğu driverı kurarken mavi ekran veriyor var mı ötesi, Windows 7 64 bit henüz hazır değil isteyen istediğini söylesin.Donanımsal hiç bir sorunum yok ve bir sürü threade de yazdım dileyen oralardan da takip edebilir, Ayrıca bu alttaki duruma çözümü olan varsa merakla bekliyorum....

Windows 7 'nin ilginç yönlerinden biri de driver kurmaktaki istekliliği.Çok güzel bir özellik gibi görünse de kendi kurduğu driverı kaldırmak mümkün değil.Restart attığınızda otomatik tekrar kuruyor.Böylelikle yeni kuracağınız driverı üstüne kurmak zorunda kalıyorsunuz bunu önlemek için kendi koydukları özellik çalışmıyor:
Start- device installation settings "do you want windows to donload driver software and realistic icons for your devices, no let me choose what todo'ya tick koymama rağmen otomatik kuruyor, misal kendi kurduğu realtek ethernet adaptörünü kaldırıp realtekin sitesindeki en son versiyonu kuramıyorum üstüne kurmak zorunda kalıyorum, device managerdan update et dediğimde ise güncel olduğunu söylüyor ama güncel değil sürüm numaralarından bu anlaşılabiliyor.

Policylerden de bir kaç ayarı var onları kapattım driverı yine kurdu, device managerdan sag tıkladım uninstall dedim "delete driver software from disk" i tıkladım ,interneti kestim inanamadım ama driverı yine kurdu, bana bunların mantıklı açıklamasını yapabilecek birileri varsa "driver güncelle""bios güncelle" den öte tavsiyeler ve yorumlar bekliyorum ama.....

Not:Sürücüleri kaldırdım, delete software from diski seçtim, interneti kestim  güvenli modda açtım yine kurdu bu Windows 7 palyaço gibi bir şey çok komik.....

Ben de anti Windows 7 grubu kuracağım yakında....

Windows 7'yi bu kadar hararetli savunan arkadaşlar sizden sadece "Windows 7'de otomatik driver kurmak nasıl önlenir" bunun cevabını verin kabul edeceğim iyi bir işletim sistemi olduğunu ama bunu yapmaktan bile acizler çünkü menüsünü koymuşlar ama çalışmıyor benim mavi ekran almama yol açan bir driver ve hangisi olduğunu bulamıyorum çünkü lanet olası Windows kendi otomatik kuruyor ben de üstüne kurmak zorunda kalıyorum Driver Cleaner ve sweeper gibi programlar da işe yaramadı......Ben neresini savunayım Windows 7'nin istediği çok zor bir şey olmasa gerek sadece driverlarımı kendim kurmak istiyorum.....

Not:Windowsum lisanslı.....

Son Düzenleme: Ligaya ~ 29 Kasım 2009 18:53
melen
29-11-2009, 18:48   |  #9  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

Güncellemesini de siz yapın artık.
İnternetten driver aramak yerine direkt kendisi buluyor?!
Çok basit! Windows Uptade'deki istemediğiniz sürücülere sağ tıklayıp, "Güncelleştirmeleri Gizle" diyin.
Mavi ekranı da ile defâ sizde gördüm... Hiç bir fikrim yok.

Son Düzenleme: melen ~ 29 Kasım 2009 18:55
Ligaya
29-11-2009, 18:56   |  #10  
Yeni Üye
33 mesaj

Kendi bulduğu Nvidia Driverını kurarken mavi ekran aldım dün, güncelle dediğimde güncel sürümü kurmuyor, ne ethernetin ne de ekran kartının ve bir işletim sisteminden driverları kurmasını istememek çok mu fazla.Safe modda bile kuruyor diyorum isteyen deneyebilir, safe modun mantığı zaten bu gibi sorunları gidermek değil mi, safe modda driver mı kurulur Allah aşkına ama Windows 7 kuruyor....

Ben anlatamıyorum galiba ben güncelleme yapmasın demiyorum ilk kurduğumda otomatik driverı kurmasını önlemek için  güncellemeyi gizle bir işe yaramaz, ki yukarıda denediklerimi yazdım, benim kullandığım ayrı bir sürüm sanırım, ya da böyle bir kaç kişiyi denemek için(bu dönen kobay muhabbeti) böyle bir kaç sürüm sattılar, deneyin amacı da Windows 7'nin saçmalıklarına bir insan ne kadar dayanabilir.....

Son Düzenleme: Ligaya ~ 29 Kasım 2009 19:02
melen
29-11-2009, 18:59   |  #11  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

Bende de eski sürümü yükledi. Elimle güncelleştirdim.

Kruis
29-11-2009, 19:03   |  #12  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
496 mesaj

Evet bazıları eski olabilir.Ben 7-8 driverı Driver Genius ile güncelleştirdim.windows 7 hala benim driverım güncel iddası yapabilmekte resimde göstereyim

Sağ tıklayıp gizle dersen driverını güncelleştirmez.Senin mavi ekran hatasını almanın sebebi Yanlış driver kurmandan olabilir.Driver Genius yükleyip programı güncelle.Sonrasında otomatik windows 7 ile ilgili güncel driverları bulur indirir kurdurur.

Ayrıca Driver Güncelleme Sırasında Windows updateyi kapatmakta fayda var.

Son Düzenleme: Kruis ~ 29 Kasım 2009 19:04
Ligaya
29-11-2009, 19:06   |  #13  
Yeni Üye
33 mesaj

İşte dostum ben güncelle dediğimde "İnstalling Nvidia Gtx 275" yazısında mavi ekran aldım ve hata kodu da nvl ile başlayan bir sys idi, yani ekran kartının dosyalarından biri, bunu tamamiyle önlemenin bir yolunu bulamadım....Misal Razer Deathadder Mouseumun sürücüsünü kurduğum ana mavi ekran alıyorum, windowsun kendi bulduğu sürücülerin hemen hepsi mavi ekrana yol açıyor  ve embesil Koreli üretici 64 bit için bir driver yapmamış,Windows 7 sürücülerle problemli, herkes yaşamıyor olabilir ama ben yaşıyorum

Donanımsal hiç bir sorunum yok öbür postlarda da yazdım, milyon tane stres test ve memory test yaptım....Dün 5 saat Modernwarfare oynadım 1900x1080 çözünürlükte.....

Ben hala anlatamıyorum:Benim derdim güncelleştirme ile ilgili değil, ben ilk kurulum yaptığımda driver kurmasını istemiyorum, bunu önleyebiliyorsanız cevap verin arkadaşlar kusura bakmayın da bazı konulara bozuk plak gibi aynı cevapları veriyorsunuz....

Son Düzenleme: Ligaya ~ 29 Kasım 2009 19:09
Kruis
29-11-2009, 19:11   |  #14  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
496 mesaj

Ligalaya pm attım bakarsan.Dediğim gibi o programla driver güncelleştirmesini yap.64 bit için uyumlu driverları bulup kurar.

// İlk kurulumda driver kurmasını istemiyorsan DVD nin içerisine entegre edilmiş driver paketleri ile oynaman gerekecek bir nevi katılımlı DVD türünde ekleme çıkarma yapman.Başka türlü ilk format atıp win7 kurarken driver kurmasını engelleme gibi bir lüxün yok

Son Düzenleme: Kruis ~ 29 Kasım 2009 19:16
buüyeligisilin
04-02-2010, 01:18   |  #15  
Yıllanmış Üye
332 mesaj

@Ligaya arkadaşımıza fazlasıyla hak veriyorum.Sırf bu yüzden bütün cancanlı görselliğini bırakıp xp'ye dönücem.

Alıntı: HP-Tubos Melen  
Güncellemesini de siz yapın artık.
İnternetten driver aramak yerine direkt kendisi buluyor?!
Çok basit! Windows Uptade'deki istemediğiniz sürücülere sağ tıklayıp, "Güncelleştirmeleri Gizle" diyin.
Mavi ekranı da ile defâ sizde gördüm... Hiç bir fikrim yok.
Birader, windows update de sürücüler nerede? Örn. ben realtek HD audio sürücüsünü bu ileri zekalı win7'nin kurmasını engelleyemedim.Adam akıllı bir yöntem söylede bilelim.