Windows 7 Driveri bulamıyorum.

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Sanalord
13-08-2009, 13:18   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

Arkadaşlar bende ASUS M2N - MX Nvidia GeForce 6100 + nForce 430 var.
Fakat bunun Windows 7 için driverini bulamıyorum. Admin arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim.

Ve durmadan bilgisayarla uğraşınca mavi ekran gelip resleniyor. Sanırım yanlış driveri yükledim. Onun içinde bir çözüm bulursanız sevinirim.

Son Düzenleme: Sanalord ~ 13 Ağustos 2009 13:21
Mustafa@PC
13-08-2009, 13:24   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Vista sürücüsü yok mu ?

Sanalord
13-08-2009, 13:49   |  #3  
OP Yeni Üye
20 mesaj

Aradım fakat bulamadım. Birşey daha sorucam neden mavi ekran verip resetliyor ? Genelde bir video izlemeye çalışınca  falan yapıyor onu.

OSMAN BAĞÇEVAN
13-08-2009, 14:35   |  #4  
Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: Sanalord  
Aradım fakat bulamadım. Birşey daha sorucam neden mavi ekran verip resetliyor ? Genelde bir video izlemeye çalışınca  falan yapıyor onu.

o 2 ihtimal den dolayı oluyor..
panda antivirüs 2009 o virisü bulmuştu..ingilizce reset falan yazıyordu isminde..ilk önce taratmanı öneririm..
2.ihitmal ise donanımlarınızdan kaynaklanan olabilir..ram den dolayı.pc de ram hard disk ya da anakart bozulunca direk olarak pc çalışmıyor değil senin ki gibi hatalar veriyor..
driver ne driveri açıklarmısın ?

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 13 Ağustos 2009 14:36
Sanalord
13-08-2009, 15:01   |  #5  
OP Yeni Üye
20 mesaj

Sanırım Chipset.

Format attım. Virüs olma ihtimali yok. Format atmadan önce böyle bir sorun yoktu. Yanlış driveri yüklediğimden dolayı olma ihtimali var mı ?

OSMAN BAĞÇEVAN
13-08-2009, 15:10   |  #6  
Denetmen
6,606 mesaj

çok yanlış driver yükledim...bu yüzden olamaz..
siz yine de bi tarattırsanız bence iyi olur..kasanın içini açtınız mı ?

emre305
13-08-2009, 15:17   |  #7  
Yıllanmış Üye
303 mesaj

kesinlikle yanlış driver yüklemekten oluyor windows 7 kendi sürücüsünü yüklemiyor mu?
windows 7 kendi sürücüsünü yüklerse mavi ekrandan kurtulabilirsiniz ancak sadece arada bir görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti iletisi alırsınız bu da mavi ekran kadar bilgisayarı etkilemiyor

Son Düzenleme: emre305 ~ 13 Ağustos 2009 15:18
OSMAN BAĞÇEVAN
13-08-2009, 15:26   |  #8  
Denetmen
6,606 mesaj

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us
bu siteden aradığın drivere bakabilir misin ?

yanlış ekran kartı da chipset te yükledim..ama bu mavi ekranı almadım..
ama eski bilgisayarımda kasanın içinde ki başta ram ve hard disk olmak üzere baştan aşağıya bi kontrol ettim : )
bu mavi ekran hatasını almaya başladım sonucunda..o zamanlarda internetten araştırdığım kadarıyla  ram ve hard disk de sorun olacağını sölemişlerdi..hard disk kablosunun yanlış takılması ve ram in yanması ya da ram den tam verim alamama sonucu çıkmıştı.

Sanalord
13-08-2009, 17:51   |  #9  
OP Yeni Üye
20 mesaj

kasanın içini falan açmadım. Sadece şunu yaptım. Xpde olan driveri kurdum. Uyumlu değil yinede devam etmek istermisiniz gibisinden birşeyler yazdı. Onu seçtim. Kurdum. Ve bu hataları veriyor. Ekran kartıyla veya driverleriyle ilgili birşey olduğunu düşünüyorum.

Bana ismini verdiğim anakart - ekran kartı modelinin driverlerini ayarlayabilirmisiniz dicektim  ? Önceki konuda da dediğim gibi doğru olarak yüklediğimden emin olduğum tek şey audio driveri. Bilgisayarla birlikte gelen driveride kurdum uyumlu olmayan driverin üstüne. Ayrıca Vista driveri diyor. Fakat oda sorunu çözmedi. Dediğiim gibi örneğin bir video açtığımda mavi ekran veriyor. Peki Bios ayarlarından kaynaklanıyor olma ihtimali var mı ?

Gerçi eminim driverlerden dolayı olduğuna ama. Yinede teşekkür ederim. Yardımlarınızı bekliyorum.

emre305 adlı kullanıcı arkadaşımız , sizin dediğini olayı biraz daha açıklarmısınız  ve nasıl yapacağımı da söylermisiniz ?

Son Düzenleme: Sanalord ~ 13 Ağustos 2009 17:54
melen
13-08-2009, 18:21   |  #10  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Windows 7 Uptade'ten sürücülerini yüklemiyor mu?

Recep Baltaş
13-08-2009, 19:54   |  #11  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj
Alıntı: Sanalord  
kasanın içini falan açmadım. Sadece şunu yaptım. Xpde olan driveri kurdum. Uyumlu değil yinede devam etmek istermisiniz gibisinden birşeyler yazdı. Onu seçtim. Kurdum. Ve bu hataları veriyor. Ekran kartıyla veya driverleriyle ilgili birşey olduğunu düşünüyorum.

Bana ismini verdiğim anakart - ekran kartı modelinin driverlerini ayarlayabilirmisiniz dicektim  ? Önceki konuda da dediğim gibi doğru olarak yüklediğimden emin olduğum tek şey audio driveri. Bilgisayarla birlikte gelen driveride kurdum uyumlu olmayan driverin üstüne. Ayrıca Vista driveri diyor. Fakat oda sorunu çözmedi. Dediğiim gibi örneğin bir video açtığımda mavi ekran veriyor. Peki Bios ayarlarından kaynaklanıyor olma ihtimali var mı ?

Gerçi eminim driverlerden dolayı olduğuna ama. Yinede teşekkür ederim. Yardımlarınızı bekliyorum.

emre305 adlı kullanıcı arkadaşımız , sizin dediğini olayı biraz daha açıklarmısınız  ve nasıl yapacağımı da söylermisiniz ?

Ben bu uyarıyı çok önceden yapmıştım:

Ben sürücü yüklemeleri için konu da açmıştım :D

Biz de her şey hazır :)  :

emre305
13-08-2009, 20:40   |  #12  
Yıllanmış Üye
303 mesaj

tüm driverları kaldırın sonra aygıt yöneticisinden sağ tuş sürücüyü güncelleştir yapın ilk seçenek olan internette aramayı seçin windows sizin için yükleyecektir

Sanalord
13-08-2009, 21:22   |  #13  
OP Yeni Üye
20 mesaj

Teşekkür ederim hepinize. Hepsini deneyeceğim. Denedikten sonra sonuçları burdan belirteceğim.

OSMAN BAĞÇEVAN
14-08-2009, 05:58   |  #14  
Denetmen
6,606 mesaj

mavi ekran hatası hakkında :

Microsoft Windows: Mavi Ölüm Ekranı
Bu en ünlü Windows hatası mavi ekranı görmeyen ve bilmeyen yoktur herhalde. Çıktığında insanı çileden çıkartabilen bu ekranın sebebi ise sorunlu bir donanım ya da donanım sürücüsü.
https://www.chip.com.tr/galeri/unlu-hata-mesajlari_1031_8.html
sayfa 7 de 

bu aşağıda ki resimi internette bir forumda gördüm..

bu hatanın sebebini sormuş..
 bu hata ise şöle : işletim sistemi kurulu değilken bile bu hata yı verebiliyor..bende ki hata buydu..
bu hata yı forum sitesinde virüs olmasında hemfikirler gibiydi..
sonun da ise sorunu olan arkadaş ''
hdd yi ana karta bağlayan kabloyu değiştirin ben cd sürücüsünün kablosuyla deyiştirdim '' demiş.

benim sorunum : donanım
senin sorunun : büyük ihtimal donanım sürücülerin

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 14 Ağustos 2009 06:02
black_flood
14-08-2009, 07:30   |  #15  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

arkadaşım hiçbir sürücü kurman gerekmiyor kurduysanda hata yapmışsın o işletim sistemini asla ellemeyeceksin. güncellemeleri aldıracaksın o kadar kendisi yüklüyor aynı anakarttan var sattığım kurdum sorun yok. ses kartı muhabbetini diyorsan denetim masasındaki ses ayarlarından varsayılan aygıtı değiştireceksin okadar.

Sanalord
14-08-2009, 12:31   |  #16  
OP Yeni Üye
20 mesaj

Evet arkadaşlar sorun çözüldü.
Kendi kurmuş olduğum driveri program ekle kaldırdan sildim. Sonra bilgisayarımı resetledim. Windows kendi kendine bir driver yükledi. Sonra güncelleme sundu. Güncellemeleri yaptım. Ve artık mavi ekran sorunu vermiyor.

Hepinize teşekkür ederim.

Recep Baltaş
14-08-2009, 16:57   |  #17  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Konu amacına ulaşmıştır. XP sürüclerini bir daha Windows 7 ile kullanmayın.