Windows 7: Final sürümde keşfedilen hata!

CHIP Online
05-08-2009, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Çiçeği burnunda işletim sistemi Windows 7'nin ilk hatası daha piyasaya sürülmeden ortaya çıktı.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... len-hata_14420.html

Resimlerle: Windows 7 Final - Yeni Windows'tan görüntüler

Daha tamamlanır tamamlanmaz testçiler Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7'de (RTM) bulunan olası bir hatadan bahsetmeye başladı. 27 yaşındaki ABD'li Ryan Price web günlüğünde CheckDisk uygulamasının anormal bellek tüketimini gösteriyor.

Windows ile beraber gelen disk denetleme aracı CheckDisk, (chkdsk.exe) Microsoft'a has dosya sistemlerindeki tutarsızlıkları denetleyen ve mevcut hataları gideren bir program. Price, programla yaptığı bazı test denemelerinde sistemin aşırı derecede yavaşladığını ve hatta çökmeye kadar gittiğini gözlemledi.

Windows Görev Yöneticisi ile yaptığımız kontrolde chkdsk.exe'nin test sistemizdeki 1 GB'lık RAM'in 522 MB'ını sadece kendine tahsis ettiğini gördük. Gerçi testimizde sistem çökmedi; fakat geriye kalan RAM miktarıyla üretken bir biçimde çalışmak imkansızdı.

Tüm konu: Windows 7: Final sürümde keşfedilen hata!

İzleyin: Windows 7 yine şaşırtıyor

Resimlerle: Windows 7 Final - Yeni Windows'tan görüntüler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Aynı durumdan siz de etkilendiniz mi?

PcMaKeR
05-08-2009, 11:52   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Denemek lazım.

melen
05-08-2009, 15:46   |  #3  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

SP1'de düzeltilir.

KOSKOCA

MICROSOFT DÜZELMEZ Mİ?

KahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha

uGuR.uK
05-08-2009, 18:39   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

sp1'e ne gerek var, geçenlerde sızan RTM güncelleştirmeleri gideriyor onu ve sürüm numarasını 7600.16399'a çıkarıyorGöz kırpma

PcMaKeR
05-08-2009, 21:03   |  #5  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Evet denedim maksimum 80 mb ram yedi. 60 GB hdd yi tam denetleme yaptım. Arada 110 mb ram yiyor geri düşüyordu. 64 Bitte denedim birde. Hiçbir güncellemede yüklemedim.

AkyüzCan
06-08-2009, 12:32   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
278 mesaj

Şu ana kadar saptadığımız başka uyumsuzluklarda var (minimum 3 sistemde denendi hepsinde aynı) stabil olmayan örneğin multi media keybordlarda pause tuşu işlev görmüyor güncel W7 driverde yüklesek ,uyumluluk modunda da çalıştırsak sorun aynı oturum açıp kapandığıda bir kereye mahsus düzeliyor ama rutin açılmalarda sorun gene devam ediyor. + parantez uyumluluk modunda hangisi olursa (xp service pack 2-3 vista)  olsun çalışan yazılımlar içinde UAC her programı çalıştırdığımızda onay istiyor o da hiç hoş olmayan bir durum ya tümden UAC devre dışı bırakacaksın ya da katlanacaksın başka bir çözüm ise uyumluk  modu kutucuğunu boşaltıp kaderine razı olacaksın. Sonuç olarak tam stabilliğe bir RC2 gerekliydi kanımca ya da sales final öncesi olası bir güncelleme kapıda gibi Ha?

PcMaKeR
13-08-2009, 13:49   |  #7  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Çalıntı haber yapan insanlardan varya tiksiniyorum. Birde bu bilinen saygın biriyse:

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
http://www.hakanuzuner.com/?p=9723
Bu haberin aynısı orda da var. Ne alıntı yazılmış ne başka birşey:
http://www.hakanuzuner.com/?p=9723
Daha tamamlanır tamamlanmaz testçiler Microsoft’un yeni işletimsistemi Windows 7′de (RTM) bulunan olası bir hatadan bahsetmeyebaşladı. 27 yaşındaki ABD’li Ryan Price web günlüğünde CheckDiskuygulamasının anormal bellek tüketimini gösteriyor.
Windows ile beraber gelen disk denetleme aracı CheckDisk,(chkdsk.exe) Microsoft’a has dosya sistemlerindeki tutarsızlıklarıdenetleyen ve mevcut hataları gideren bir program. Price, programlayaptığı bazı test denemelerinde sistemin aşırı derecede yavaşladığınıve hatta çökmeye kadar gittiğini gözlemledi.
Windows Görev Yöneticisi ile yaptığımız kontrolde chkdsk.exe’nintest sistemizdeki 1 GB’lık RAM’in 522 MB’ını sadece kendine tahsisettiğini gördük. Gerçi testimizde sistem çökmedi; fakat geriye kalanRAM miktarıyla üretken bir biçimde çalışmak imkansızdı.
Üst kısma ufacık bir yazı tamam. Demekki bizdeki Programcı ve IT elemanları copy paste ile MVP oluyor. başka birşey demiyorum.

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 13 Ağustos 2009 13:51
eolos
13-08-2009, 14:18   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,036 mesaj

piyasaya çıkmadan önce hatanın düzelltileceğine kesin gözüyle bakıyorum