Windows 7 Fotograf Görüntüleyici Sorunu.

hyypia
27-10-2009, 17:10   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
100 mesaj

Arkadaşlar bu enteresan bi sorun.  şİmdi ben resimleri görüntülemeye çalıştıştığım zaman ilk önce resim ve faks görüntüleyici simgeleri aşagıdaki gibi gözüküyor.

daha sonra 1 sn içerisinde  normal halini alıyor,ancak resimler arasında gezmeye basladığımda 5 kare sonra meşgule hale geçip yavaşlıyor. Bu sorun Win 7 yi ilk yüklediğimde böle sorun olmuyor. çok hızlı acıp gezinebiliyorum ama yaklaşık 1-2 ay sonra nedendir bilinmez. Böle bişey ortaya çıkıyor. Her seferinde çeşitli araçlar kullnmama rağmen bu sorunu çözemedim ve format atmak zorunda kaldım. gerekli donanım bilgilerim imzamdadır. vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim...

Marka / Model: Casper Nirvana Cpm-640 İşletim Sistemi:Windows 7 Ultimate (64-bit) İşlemci:Intel Mobile Core 2 Duo Penryn Anakart:Quanta  TW8/SW8/DW8 Ekran Kartı:nVidia GeForce 9600M GS 1gb Ses Kartı:Realtek HD Internet Tarayıcı:Mozilla Firefox Antivirüs Yazılımı:Avast! Home Edition

Son Düzenleme: hyypia ~ 27 Ekim 2009 20:11
alper8118
27-10-2009, 18:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
553 mesaj

geç yüklüyordur resimlerin boyutu çok yüksek olduğundanda olabilir

hyypia
27-10-2009, 19:32   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
100 mesaj

Yok zaten ilk başlarda yapmıyordu. Daha sonraları oldu ve. Her boyuttaki resimlere aynı davranıyo.

Qromodynmc
27-10-2009, 20:14   |  #4  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

ikon dosyalarında problem çıkıyor anlaşılan, sisteminizde virüs olabilir,taratmakta fayda var..

hyypia
27-10-2009, 22:49   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
100 mesaj

saolun tavsiyeler için ama tarattım virüs falanda yok zaten kolay kolay giremez bence bu bnm elimdeki deneme sürümüyl alakalı win 7'nin fotograf görüntüleicisyle ilgili bi sorun. Bende naptım Picasa 3 yükledim varsayılan fotograf görüntüleyici ayarlarını da değiiştirdim ohh misss :) hem daha güzel tasarım olarak hemde hızlı. Teşekkür ederim sizlere yinede.

OSMAN BAĞÇEVAN
28-10-2009, 05:00   |  #6  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Picasa bile yüklemenize gerek yok..Msn kullanıyorsunuzdur..Msn nizin ynaında gelen
araç çubuğuna  :
Windows Live Fotoğraf Galerisi
yazıpsonuçların çıkmasını bekleyin..sonuç çıktığında tıklayın..programınişlevselliği şahsen hoşuma gidiyor..En azından sizin dediğinizprogramdan daha iyidir..
Resimlerinizi bununla da açabilirsiniz..

Bunun dışında sorunuza gelicek olursak :

Alıntı: Mustafa@PC  
Başlat - arama çubuğuna cmdyazıpyönetici olarak çalıştırın. Açılan pencerede sfc /scannowyazıpenterlayın. (sfc ile /scannow arasında bir boşluk var...)
çözülme imkanı düşük olsada yapmanızı tavsiye ederim...

Bu arada Avast la virüs taraması yapıp , burada virüs yok demeniz normal..çok kişi avastla virüs bulmadığını sölüyor zaten..
Kis yada Nis tavsiye ederim..Güncelledikten sonra da virüs taraması yaparsanız iyi olur...

en sonda ise :

C:windows/prefech
c:windows/temp
C:kullanıcılar/osman(sizin de kullanıcı isminiz)/app date/Local/Temp

bütünprogramları kapatın ve bu klasörlerin içinde ki dosyalarısilin..sildikten sonra sorunun devam edip etmediğini gözlemleyin..sorundevam ederse , bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar gözden geçirin vebilgi verin ?

hyypia
29-10-2009, 14:40   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
100 mesaj

Osman ; inan ki bi işe yaramadı aynı. Format atcam. saol yinede verdiğin bilgiler iççin. Ben sorunu picasa ile çözdüm ama yinede canımı sıkıo. :)

OSMAN BAĞÇEVAN
29-10-2009, 21:37   |  #8  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Windows dosyaları kopyarken sorun yaşama ihtimali var..Sanal işletim sistemi kurup deneme şansınız varsa deneyin , yoksa format atsanız bile bu sorun çözülmez..

Bu da orjinallikle,korsanlıkla alakalı,bilgilerinize :)

Xyzzy
04-07-2010, 19:13   |  #9  
Taze Üye
13 mesaj

konu biraz eski fakat benzer bir sorunum var..
Windows 7 de resim görütülerken farklı dosyadan resim açtığımızda yeni bir windows fotoğraf görüntüleyicisi açılıyor neden böyle yada nasıl aynı windows fotoğraf görüntüleyicisinde açtırabilirim farklı dosyadaki resimi ?

Kapalı Hesap (256506)
04-10-2013, 12:06   |  #10  
Kapalı Hesap
1 mesaj

Bunu çözmenin yolu ise, çok şükür, basittir. Hemen aşağıdaki dizine çalıştıra gidiyorsunuz:

%WinDir%\System32\spool\drivers\color

Ve orada bulunan, "Calibrated..." ile başlayan isme sahip tüm dosyaları siliyorsunuz.

Sildiğiniz andan itibaren Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi programı, sorunsuz biçimde çalışmaya devam edecektir.