Windows 7 Güncelleme Sorunu

tahsincan
17-02-2010, 18:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Dizüstü bilgisyarımda yaklaşık 1 haftadır güncelleme uyarıları geliyordu. Ertele ertele geldim bu güne kadar. Bugun rahatsız oldum yeniden başlat dedim. Kapanırken normal kapandı. Açılınca ilk normal update gibi geldi. Yarım saat geçti hala hazırlanılıyor. Bekledim Bekledim 5 saat boyunca hazırlnıyor dedi. Kapattım. Güvenli modda başlatım belki kapatabilirim diye ama Denetim Masasında Windows Update yoktu. Hizmetlerden de denedim ama işe yaramadı. Saatlerce aynı mesaj. Mesaj şu:

Windows Yapılandırılmasına Hazırlanılıyor...

Bilgisayarınızı Kapatmayın.

Takılmıyorda belli. Her tuşu denedim. Lütfen yardımcı olun. Saatlerce aynı ekran Ağlıyor

by murat 58
17-02-2010, 19:04   |  #2  
by murat 58 avatarı
Yıllanmış Üye
1,067 mesaj

şunu deneyin ,
GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}   
yeni klasör oluşturun üsteki kodu kopyalayın ve kalasör adını değiştirip bunu koyun. simge değişecek orada update bölümü var oradan yapabilirsin.

tahsincan
17-02-2010, 20:16   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

update bölümü olarak program ekle kaldırdaki yüklü güncelleştirmeler var. WindowsUpdate klasörü çıkmıyor. Güvenli modda açılmıyor yani. PCyi geri çektim yine olmadı

tahsincan
17-02-2010, 20:36   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

Tamam halletim. İleride benim gibi hatyı alanlar için anlatıyorum.

1- Bilgisayara reset atıp F8'den güvenli moda giriyoruz.
2- Yukarıdaki mesajdaki gibi klasör açıyoruz.(DenetimMasası simgesinde "GodMode" diye bir dosya geliyor)
3- Köşeden aratıyoruz "UPDATE" şekinde.(Bir tek Programlar ve Özelliklerdeki kalıyor)Girin.
4- Listede Silverlight, Adobe, office v.b gibileri ellemeyin. Sadece windows kalsın.
5- Orada günceleme tamamlanmadığı için diğerlerinden farklı olacaktır. Sadece Kod şekinde
Örn:  "(KB976787)" gibi olacak. Onu kaldıra basın. Yeniden başlatın. Güncellemesiz PC açılacak.

Kaldırırken hata verirse:
Güvenli Modda
Başlat > regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft > Windows > CurrentVersion > WindowsUpdate > Setup
Yoluna gidin. Sonra oradaki
SelfUpdateStatus
SelfUpdateunmanaged
değerlerini 0x00000000 (0) yapın. Yeniden başlatın. Update yapılmadan gelecektir.

cemalsezgin
28-02-2013, 21:25   |  #5  
Taze Üye
9 mesaj

aynı sorun bende de var. Bilgisayarım F1 e basmadan açılmıyor.  Format attım belki düzelir diye ama. Format attıktan sonra Sonrasında Windows yapılandırılmasına hazırlanılıyor demeye başladı saatler sonra açılıyor bilgisayarım sizce ne  yapmalıyım?

murat5038
28-02-2013, 23:38   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: cemalsezgin  
aynı sorun bende de var. Bilgisayarım F1 e basmadan açılmıyor.  Format attım belki düzelir diye ama. Format attıktan sonra Sonrasında Windows yapılandırılmasına hazırlanılıyor demeye başladı saatler sonra açılıyor bilgisayarım sizce ne  yapmalıyım?

Bu dediğiniz olay yukardaki ile hiçbir alakası bulunmuyor malesef.

İlk önce bios pilinizi kontrol edin dolumu değilmi diye.

Sonrasında biosa giirp default yapıp,Disketlik Ayarlarını kapatın biosdan ve saveleyin.