windows 7 hakkında

HPQ-User
15-01-2010, 10:40   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ömer sormuş:
arkadaşlar selam ben windows 7 indirmek istiyorum 90 günlük deneme süresi varmış heralde şimdi benim anlamadıgım konu şu bende  windows xp service pack 1 var ben 7 indirdim diyelim yani nasıl kurunacak o service pack 1 ne olacak eski işletim sistemi ne olcak o zaman onu kurunca birde hadi diyelim windows 7 nin 90 günlük süresi bitti ozaman ne olcak ben o konuları anlayaamadım tekrar eski     sinemi geçecek lütfen beni bligilendirirsewniz sevinirim sizce windows 7 nasıl sizcce performans olarak xp ile aynımı yavaşmı hızlımı yani herkez windows 7 iyi diyor sizin fikirleriniz nedir

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel core 2
asus anakart 1 gb ram 2.20 ghz

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/532.8 (KHTML, like Gecko) Chrome/4.0.288.1 Safari/532.8

osskur
15-01-2010, 11:23   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

win 7 tek kötü tarafı bana  göre   büyük bir dosya yı hdd içerisinde taşırken ram acağıp çasıyor kopyalama bittikten sonra bilee sistem kendi ni toparlayamıyor ram kullanımı%90 dan aşşağıya inmiyor ve dolayısiyle kasılmalar oluyor  .
aynı şey internetten büyük bir dosya dowload ederkande oluyor  dowload tamamlandığında ram kullanımı %90 da sabitliyor ve bilgisayarı resetlemeden  normale dönmüyor.

bu problemin sadece bende o olduğunu söyleye bilirsiniz ama  kaç gün dür bunu araştırıyorum ve diğer
forum sitelerinde bu probleme şahit olan bir çok kişi var. hatta yabancı forumları da araştır sonuç aynı 

ama genelde win 7 iyi umarım bu sorun sp1 de  düzeltilir

StyleALP
15-01-2010, 13:48   |  #3  
StyleALP avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,601 mesaj

Windows XP 'den Windows 7 'ye geçme rehberi;

Sisteminiz Windows 7 için uygun. Rahatça çalıştırabilir. XP ve Vista 'ya göre daha çok görsellik ve yenilik içermesine rağmen Vista 'dan oldukça performanslı, XP 'ye yakın bir performans sergiliyor.