Windows 7 Hataları..

cologneaddict
10-10-2011, 20:36   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

W7'yi ilk beğenmeyen insan ben oldum sanırım :)

Tamam tasarımı güzel, kullanışlı iyi hoş orası kabul.

Ama almış bir uyumluluk sorunu gidiyor. Nostalji yapıp NFS Most Wanted yükleyeyim dedim. Oyunun simgesine tıklıyorum, tıkladığımla kalıyorum. Öylece tıklıyorum. Hiç bir hata veya hiç bir donma olmuyor. Ama oyun açılmayı bırak, açılmaya zorlamıyor bile kendini. 

Sonra Dirt 3 yükledim. Yine tıkladım baktım bu sefer 0x07865374657436(salladım sayıları :D) hatası bilmem ne. Neyse dedim başka bir şey oynarız.

Yine nostalji yapayım dedim Age Of Empires 3 yükledim. Bu kez Windows'un bu oyunla bilinen bir uyumlulk sorunu var yazdı. sorunu çöz dedim çözemedide :)

Bıraktım onu Crysis 2 yükledim. Dedim bunla uyumluluk filan söz konusu olamaz :) Bu kez oyun açıldıama açıldığıyla kaldı. Siyah ekran geldi, birde mause imleci. Ses vargörüntü yok :)

Onuda attım bir kenara. Battlefield Bad Company yükledim. Yine saçma sapan bir hata ve yine açılmadı.

Sonra Call of Duty Black Ops yükledim. Yine saçma sapan bir hata daha..

Sonra Formula1 2010 oyununu yükledim ondada ayrı saçma bir hata.

Şu an bir PES 2012 birde FIFA 2012 brde NFS Hot Pursuit oynayabiliyorum :)

Öve öve bitiremedikleri w7bumuydu yani :) Yoksa benim w7'mde bir sorunmu var dersiniz?

Not: Oyun CD'lerimin çoğu orjinal.
Not2: Oyunlar XP tabanlı diğer bilgisayarımda çalışıyor.
Not3: Donanımlarım sağlam şöyleki:
         i5 2.3 - Nvidia GT 2 GB(harici) - 6 GB RAM

Son Düzenleme: cologneaddict ~ 10 Ekim 2011 20:39
Jubei76
13-10-2011, 04:33   |  #2  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

Arkadaşım bence senin sisteminde bir hata var çünkü Windows 7 Ultimate ile bu yazdığın oyunların hepsini hatasız olarak profilimde yazan sistem ile 1920X1080 çözünürlüğünde Full ayarlarda oynadım ki şu an hala Metro2033 oynuyorum ve en ufak bir hata yok,bence sen Win 7 DVD,sini değiştir ve temiz bir format at birde öyle dene.