Windows 7 Her .exe AppCrash Hatası veriyor

gorkem_ozsen
07-07-2010, 16:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Toshiba Satellite A200-1VL kullanıyorum
Sitem Özellikleri:
Windows 7 Ultimate 32bit
Intel Core2Duo CPU t7500 2.20GHz
2GB ram
ATI Radeon HD 2600 256mb

Bütün programların en yeni ve güncel versiyonlarını indirip kuruyorum.bütün exe'ler hata raporu veriyor.detaylarına tıkladığımda ''AppCrash'' yazıyor.silip bir daha kurduğumda geçiyor ama sonra yine aynı sorunla karşılaşıyorum.crack'li windows 7 kullanıyorum ama diğer bilgisayarımdada aynı windows yüklü fakat bu hatayı almıyorm.yardımcı olursanız sevinirim

MystCrose
07-07-2010, 17:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
203 mesaj

Nette biraz arastırdım bu vistadan sonra geleneksel bır sorun haline gelmıs ole aman aman bır cozumude yok vistaya gore sunu buldum W7 ye uyarlaması sana ait

Bilgisarımdan “C:\Windows\System32″ klasörüne giriyoruz. Dosyanın içerisinde boş bir kısımda mouse ile sağ tıklıyoruz ve görünüm sekmesinden ayrıntıları seçiyoruz. Klasör içerisindeki dosyarın bulunduğu yerde yukarıda Adı / Boyut / Tür ve Değiştirilme tarihi yazılarını göreceksiniz. Buradan Tür sekmesine tıklıyoruz. Ardından .cpl uzantılı dosyalar kısımına gelelim. Eğer burada sıralanan cpl dosyaları aşağıda orjinal windows kurulumuyla gelen cpl dosyalarından fazla yada farklı dosyalar var ise bu dosyaları silerek probleminizi çözebilirsiniz. Olması gereken orjinal dosyalar:
“appwiz.cpl , bthprops.cpl , collab.cpl , desk.cpl , Firewall.cpl , hdwwiz.cpl , inetcpl.cpl , infocardcpl.cpl , intl.cpl , irprops.cpl , joy.cpl , main.cpl , mmsys.cpl , ncpa.cpl , powercfg.cpl , sysdm.cpl , TabletPC.cpl , telephon.cpl , timedate.cpl , wscui.cpl ”
Umarız bu yöntem ile sorununuz çözülmüştür  
2. Probleminizin nedeni SSL3.0 ün kullanılır konumda olması yada SSL2.0 nin pasif olması olabilir. Sorunu çözebilmek için internet explorerınızda yada denetim masasındaki internet seçenekleri simgesine tıkladıktan sonra “Araçlar > internet Seçenekleri > Gelişmiş sekmesini açıyoruz ve SSL 2.0 a tick işareti koyuyoruz ve kaydediyoruz.
3. Eğer 81000306 hatası alıyorsanız, oturumu yetkili olarak ( yani adminisrator olarak ) açın ve Başlat>Çalıştır da komut satırına cmd yazın ve hemen ardından açılan dos ekranında ”netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled” kodlarını girin ve entera basın. Sorununuz düzelecektir..
4. Yine explorerda Araçlar dan eklentileri yönet sekmesindeki eklentilerden “ihpoucnozghqn.dll” isimli dosyayı devre dışı bırakarak ( disable ) sorununuzu çözebilirsiniz..  

Mustafa@PC
07-07-2010, 17:51   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

http://www.nirsoft.net/utils/app_crash_view.html

Bu programı yükleyip, çalıştırın. Ardından rapor kısmını buraya koyarmısınız.

xtipitiPx
08-07-2010, 18:06   |  #4  
Taze Üye
4 mesaj

Sadece pcnin microfon girişine kulaklığın yada webcamın mic i tak sorun  düzelir büyük ihtimalle..