Windows 7 için sade ve hoş bir tema: Elune

CHIP Online
26-03-2011, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Win 7'nin standart görünümünden sıkıldınız mı? O halde sade ve şık görünen Elune temasını deneyin!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... ma-elune_25990.html

Resimlerle: Win7 özel teması: Windows 7 Surreal Territory

Windows 7 masaüstünüz için etkileyici bir görünüm stili arıyorsanız, deviantART kullanıcısı minhtrimatrix tarafından oluşturulan Elune teması ile PC'nize rahatlarıcı ve doğal bir his kazandırabilirsiniz. Denemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak temayı indirin ve bu adımları izleyin:

1. Universal Theme Patcher'ı, indirdiğiniz rar dosyasının Tools klasöründen yükleyin.

2. .RAR dosyasının içeriğini C:\Windows\Resources\Themes dizini altına açın.

3. C:\Windows\System32 klasöründe bulunan explorerframe.dll dosyasının izinlerini değiştirerek yeniden adlandırılabilir ve değiştirilebilir hale getirin.

4. Windows'u yeniden başlatın ve Kişiselleştir menüsünden temayı seçin.

İndirin: Elune teması

Temanın bulunduğu sayfaya buradan erişebilirsiniz.

Tüm konu: Windows 7 için sade ve hoş bir tema: Elune

İzleyin: Windows 7 tabletin gücü!

Resimlerle: Win7 özel teması: Windows 7 Surreal Territory

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Elune temasını denediniz mi?

doktormert
26-03-2011, 01:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
185 mesaj

iyi hoş da 
 explorerframe.dll 'in izinlerini değiştiremiyoruz ki! izinleri düzenleye geldiğimizde kutucuklar mat renkte seçme işlemi yapılmıyor.

sirkecili
26-03-2011, 06:30   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj
Alıntı: doktormert  
iyi hoş da 
 explorerframe.dll 'in izinlerini değiştiremiyoruz ki! izinleri düzenleye geldiğimizde kutucuklar mat renkte seçme işlemi yapılmıyor.
bende denedim aynı sorunu bende yaşadım, eğer deneyip bu sorunu çözebilen birisi varsa, nasıl yaptığını anlatırsa memnun olurum.

fbli
26-03-2011, 08:14   |  #4  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,158 mesaj

Theme Patcher i Yönetici Olarak Çalıştır dan çalıştırın. Benim dosya izni almam gerekmedi. Ama temayı bir türlü yükleyemedim. Win7 Home Basic 32 Bit kullanıyorum.

Son Düzenleme: fbli ~ 26 Mart 2011 12:22
fbli
26-03-2011, 13:45   |  #5  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
1,158 mesaj

Tam olarak anlatamasamda nasıl yaptığımı açıklıyayım: Sağ tıklayıp özellikler i seçtim. Üstten güvenlik sekmesine girdim. Pencerenin altında Gelişmiş kutucuğu var ona tıkladım. Gelen pencereden üstte Sahip sekmesine atladım. Altta Düzenle adlı kutucuğa tıkladım. Gelen pencereden Diğer kullanıcı ya da gruplar a tıkladım. Açılan pencereden Administrator kelimesini yazıp tamama bastım. Sonra Users yazıp tekrar Tamama bastım. Sırayla tüm açık pencereleri Tamam diyerek kapattım. Ve böylece izin alabildim. Bilgisayarımı yeniden başlatıcam. Sonucu yazarım.

ghost841
26-03-2011, 13:57   |  #6  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
73 mesaj

YANLIŞ BİLGİ VERMİŞSİNİZ
BU TEMAYI AYLAR ÖNCE BİLİYORDUM
"WİNDOWSTHEMEINSTALLER" PROGRAMI OLMADAN YÜKLENMEZ!!!

Banned
26-03-2011, 14:34   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
Alıntı: fbli  
Tam olarak anlatamasamda nasıl yaptığımı açıklıyayım: Sağ tıklayıp özellikler i seçtim. Üstten güvenlik sekmesine girdim. Pencerenin altında Gelişmiş kutucuğu var ona tıkladım. Gelen pencereden üstte Sahip sekmesine atladım. Altta Düzenle adlı kutucuğa tıkladım. Gelen pencereden Diğer kullanıcı ya da gruplar a tıkladım. Açılan pencereden Administrator kelimesini yazıp tamama bastım. Sonra Users yazıp tekrar Tamama bastım. Sırayla tüm açık pencereleri Tamam diyerek kapattım. Ve böylece izin alabildim. Bilgisayarımı yeniden başlatıcam. Sonucu yazarım.
Öncelikle belirteyim ne kadar diğer windows sürümlerinde çeşit çeşit temalar kullansamda windows 7 de kullanmıyorum ve bence windows 7 nin kendi temasından daha uygunu yok.

ieframe.dll dosyasını değiştirebilmek için;

1. ieframe.dll dosyasına sağ tıklayıp özellikler seçeneğinden güvenlik sekmesine geçip gelişmişl
seçeneğine girin.
2. Açılan pencereden sahip sekmesine geçip düzenle sekmesinden alt kısımdaki admini yada kendi kullanıcı adınızı seçip uygula tamamı tıklayın ve diğer pencerelerle bu pencereyide kapatın.
3. ieframe.dll dosyasına sağ tıklayıp özellikler seçeneğinden güvenlik sekmesine geçip kendi kullanıcı adınızı seçip dzenle seçeneğini tıklayıp tam denetimi işaretleyip uygula tamamla pencereyi kapatın.
4. ieframe.dll dosyasına sağ tıklayıp ismini ieframe.dll.old olarak değiştirin.
5. indirdiğiniz ieframe dosyasını system 32 klasörüne taşıyın.

İndirdiğiniz temayı kullanmak için tema parcher yazıolımını kullanmanız yeterli ieframe dosyasını değiştirmeniz şart değil. Bu dosyayı değiştirmekle ie ileri geri tuşlarını değiştirmiş oluyorsunuz bence gereklide değil.

fbli
26-03-2011, 14:35   |  #8  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
1,158 mesaj

İleri geri ve Başlat tuşunu değiştirebildim. Dediğiniz programda sürekli hata verip duruyor. Yaptığım her şeyi geri alacağım.

Boracalin
26-03-2011, 14:51   |  #9  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,591 mesaj

Ya arkadaşlar böyle şeylere win 7 de gereçkten gerek yok... Win 7'nin kendisi yeterince şık... Sisteminizi üzmeyin böyle şeylerle....

özkan_oktay
26-03-2011, 17:44   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,355 mesaj

Boş bir paylaşım daha...
Bunun gibi onlarca tema var ve çok daha güzelleri var. Daha kaliteli paylaşımlar beklerim açıkçası.

Eğer tema delisi iseniz buyrun;

fbli
26-03-2011, 18:49   |  #11  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
1,158 mesaj

Bu ikinci tema değiştirme deneyişimdi. Yine başarısızlıka sonuçlandı. Bence de Win 7 için en ideal tema orjinal olarak gelendir.