Windows 7 için temkinli yaklaşanlar...

CHIP Online
16-07-2009, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Herkes Windows 7'yi merakla bekliyor; ama bu rakamlar Microsoft'un keyfini biraz kaçırabilir...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... lasanlar_13962.html

Resimlerle: Windows 7'yi netbook'lara kuruyoruz!

Beta'sını deneyenlerin tuttuğu, netbook sahiplerinin XP yerine kullanmak için beklediği Windows 7 işletim sistemine şirketlerin bakışı biraz daha farklı. Şirketlerin IT departmanlarında çalışanlar Windows 7'yi iyice öğrenmedenkurulum yapmak istemiyor. 15.000 bilgisayara yeni işletim sistemini kuracak büyük bir şirkette oluşabilecek sorunlar düşünülürse, özellikle dev şirketler için hemen geçmemek çok mantıklı bir davranış.

Ancak şu da bir gerçek ki XP artık iyice eskidi. Şirketlerin Windows 7'ye geçişi eninde sonunda gerçekleşecek. Ancak yapılan araştırma Windows 7'ye geçişin şirketler için ev kullanıcılarından daha uzun zaman alacağını öngörüyor.

Vista'nın aksine tepkilerin olumlu olduğu Windows 7'ye geçiş için yapılan araştırmaya binlerce şirket katıldı. Şirketler istikrarsız buldukları Vista'ya geçmek istemiyor. Microsoft'un uzun zamandır pek çok alanda ortağı olan Intel bile XP'de kaldıysa durumu siz düşünün.

Tüm konu: Windows 7 için temkinli yaklaşanlar...

İzleyin: XP Mode Böyle çalışıyor

Resimlerle: Windows 7'yi netbook'lara kuruyoruz!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Şirketiniz Windows 7'ye geçecek mi?

Mehmet-
16-07-2009, 11:54   |  #2  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Malesef şirketim yok:)

Kapalı Hesap (53751)
16-07-2009, 12:13   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Şirketiniz Windows 7'ye geçecek mi?

Boş Gezenin Boş Kalfası Corporation olarak şimdilik geçmeyi düşünmüyoruz.

PcMaKeR
16-07-2009, 12:45   |  #4  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Şirkette Windows XP de Program geliştiriyoruz ne yazikki hala xp kullanan olduğu için mecburen. Birde Lisans ücreti düşük olduğu için...