Windows 7 ile 30 yıllık döngü kırılıyor

CHIP Online
28-09-2009, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows 7'nin çıkışı sadece PC'leri değil, yıllardır yaşayan bir sistemi de tarihe gömecek...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... iriliyor_15410.html

Resimlerle: Windows 7 Final - Yeni Windows'tan görüntüler

Frost & Sullivan araştırma merkezine göre Ekim ayında çıkacak olan Windows 7 PC endüstrisini değiştirecek. Bunun sebebi ise PC işletim sistemiyle birlikte gelen donanım yenileme döngüsünü PC tarihinde ilk kez bozması oluyor.

Geleneksel olarak her yeni işletim sistemiyle birlikte, sistem ihtiyaçları da yükselerek kullanıcıları yeni bir bilgisayar almaya yönlendirir. Özellikle Vista'da bu durum geçerliydi. Oysa Windows 7 oldukça zayıf sistemlerde bile verimli çalışabilecek bir işletim sistemi.

Bu yüzden de donanım üreticilerinin PC kullanıcılarını yeni bilgisayar almaya veya upgrade yapmaya ikna etmeleri için yeni yöntemler bulması gerekecek. Yeni yayınlanan Asya Pasifik Pazar Araştırmaları raporuna göre Windows 7, kendisinden önceki sürümden daha çok sistem kaynağı gerektirmeyen ilk PC işletim sistemi. Hatta Windows 7'Nin sistem gereksinimleri, Vista'dan biraz daha düşük.

Haberin devamında: Peki Intel ile Microsoft arasındaki bağlantı ne?

Tüm konu: Windows 7 ile 30 yıllık döngü kırılıyor

İzleyin: Windows 7 UAC

Resimlerle: Windows 7 Final - Yeni Windows'tan görüntüler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows 7, sistem upgrade döngüsünü değiştirir mi?

NaMa
28-09-2009, 00:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
188 mesaj

oyunlar değiştirir öyle olsa millet xpde kalmazdı yoksa boş beleş araştırma

_hEro
28-09-2009, 00:42   |  #3  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Oyunlar ve yüksek sistem gerektiren programlar sürekli var olacaktır.Bu yüzden bunlarla ilgilenildiği sürece,hayır değiştiremeyecektir.

ErsinX
28-09-2009, 10:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
167 mesaj

Sadece işletim sistemi yeterli gelmiyor. Oyunlar ve grafik ile video işleme yazılımları daha niceleri dononım gereksinimini sürekli arttıracak. Bunları kullanmayanlar zaten hala xp kullananlar. daha uzun sürede kullanırlar. Windows 8 çıksa bile bu alışknlıklar değişmez :)