Windows 7 Kamera Driver (WLM) Sorunu ?!

hell_01
01-03-2011, 12:32   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
131 mesaj

Merhaba arkadaşlar, Sistemime format atarak Windows 7 Home Basic kurdum. Tabi ki son sürüm Windows Live Messenger'da, herşey yolunda fakat görüntülü arama yapamıyorum şöyle bir uyarı veriyor ''Video kartınızın sürücüsü görüntülü arama özelliğini desteklemiyor. Lütfen bunun yerine sesli aramayı deneyin.'' İnternette araştırdım ve eski sürüm WLM yüklerseniz sorunun çözüleceğini söylüyorlar. Eski sürüm kurdum bu sefer kamera açılıyor ve anında geri kapanıp hata veriyor. Asıl sorum şu şimdi windows 7 driverlar'ı otomatik kurduğu için WLM de ses ve görüntü kurulumunda kameranın markası yerine usb 2.0 kamera olarak görünüyor muhtemelen sorun bundan kaynaklı fakat, kameranın cd'sinden yüklemeye çalıştığımda kurulumun ortalarında benden kamerayı takmamı istiyor, haliyle takıncada Windows 7 otomatik driver yüklüyor kullanıma hazır ibaresi çıkıyor sağ da, sonra ben cd'den kurulumu tamamlayıp restart atıyorum ve yine kameranın markası olan A4 Tech Usb pc kamera yazacağına, usb 2.0 olarak görüyor dolayısıyla görüntülü arama yapamıyorum. Herşeyin son driver'ı yüklü pc güncel ama olmuyor. Yardımlarınız bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son Düzenleme: hell_01 ~ 01 Mart 2011 12:34
hell_01
01-03-2011, 18:38   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
131 mesaj

Arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yokmu? Acil halletmemiz gereken bir durum!

doktormert
01-03-2011, 21:14   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
185 mesaj

arkadaşım şöyle deneyebilirsin. aygıt yöneticisinden kameranın sürücüsünü kaldır. bilgisayarına restart at. sonra kameranı tak bilgisayarına bırak win7 ne yüklerse yüklesin.sen driver cd'inden sürücünü yükle tekrar böylelikle sürücün güncelleşecektir. Not : driver'ının win7 desteklediğinden emin ol, emin değilsen de a 4 tech'in sitesinden modelinin win7 driver'ını indirip kur.
en son msn'i kapat ve tekrar açıp araçlardan ses ve görüntü kurulumundan cihazının adını seçip tamamla