Windows 7 Kilitlenip kalma sorunu

HPQ-User
11-02-2012, 14:47   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

unal sormuş:
Sorunum 64 bit windows7 kullanmaya başladığımdan beri mevcut ilk olarak ultimate kurdum lisansım yoktu crack yapınca sisteme Metin 2 adlı online oyunda pc kilitlenip kalıyor veya ekran maviye dönüyordu (açık mavi renk) tek çare kapatıp açmak oluyordu.Sorun sadece metin2de karşıma çkıyor.Pcyi yeni topladım sayılır aldığım yere götürüp test ettik orada lisanslı sistemde donma meydana gelmedi sonra bende eve gidip lisanslı win7 prof  krdum sisteme ekran maviye dönmesede yine aynı şekilde metin2de donmalar olmaya başladı.Driverların hepsi 64 bit son versiyonları ek olarak speed fan microsoft security essentials gibi yazılımları kullanıyorm.Sorunu hala çözeblen yok  nette okuduğum kadarıyla windows server 2008den meydana geliyor diyenler var  tüm güncelleştrmelerim kurulu ancak sorun yinede en beklenmedik anda karşıma çıkıyor (belirtemedim pcyi ilk aldığımda  sapphire hd 6950 ekran kartı vardı pc donduğunda kapatıp açtığımda mavi ekrana düştü aldığım yere götürdüğümde kartın bozulduğu anlaşıldı ve bnde 30 günü doldurmadığı için farkını vererek asusun kartını tercih ettim.)sorunun internetten kaynaklanma olasılığı yüksek çünkü bu sorunu sadece metin2de yaşıyorm ayrıca bu sorunu msn de yaşayanlarda var bnde msn kurulu değil onda denemedim. Yardımlarınızı bekliyorum .

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
anakart asus m5a99x evo
ekran kartı asus hd6950 direcu II
hardisk w.d caviar black sata 3 64mb 7200rpm
Xıgmatek utgard 700w kasa
Amd phenom X6 1100T işlemci
Corsair 2x4gb 1600mhz xms3

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:9.0.1) Gecko/20100101 Firefox/9.0.1