Windows 7 Kullanıcı Hesabı Erişim Sorunu

Tsunamyy
21-03-2011, 16:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar,
Windows 7 işletim sistemi kullanıyorum. Bir adet kendime ait yönetici hesabı ve başka bir standart kullanıcı hesabı var bilgisayarımda. Standart kullanıcı hesabından önceden yönetici hesabının dosyalarına erişilemiyordu. Ancak onda bir kere erişmeye çalışınca yönetici hesabının şifresini girdim ve erişebildi. Bunu bir defaya mahsus olur sanıyordum ama artık sürekli olarak yönetici hesabının dosyalarına erişilebiliyor. Bunu nasıl engelleyebilirim? Önceki gibi erişmeye çalışıldığında parola sorsun istiyorum.

Son Düzenleme: Tsunamyy ~ 21 Mart 2011 17:22
Tsunamyy
22-03-2011, 16:24   |  #2  
OP Taze Üye
2 mesaj

Bu 2.mesajı yazmaktan hiç hoşlanmıyorum ancak, bilgisi olan biri mevcut değil mi?

mandyyeah
23-03-2011, 10:54   |  #3  
mandyyeah avatarı
Üye
70 mesaj

ysen muhtemelen paroılayı kaydet demişsin farkında olmadan. Ya Registry'den bu parolayı sileceksin... Ya da Yönetici hesabının parolasını değiştir. Bu şekilde tekrar parola değiiştiği için senden parola soracaktır muhtemelen. Eğer o da olmaz sa başka bir çözüm yolu söyleyeyim sana...

Bu arada kullandığın Windows 7'nin sürümü ne? HomeBasic/HomePremium/Pro/Ultimate çünkü yetkilendirme ayarları bazı sürümlerde olmayabilir..