Windows 7 Kurma ekranındaki sıkıntılar

tryaqain
01-12-2013, 16:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Merhaba elimde 2 adet laptop var . Bunlardan birinde windows 7 home basic var. Bu pc ye Windows 7 Ultimate kurmak istiyorum. Fakat bir dizi sorunla karşılaşıyorum.

Windows 7 format cd sini taktığımda Yüklemek için herhangi bir tuşa basın gelmiyor diyo format atacağım pc de. Lakin Cd yi diğer laptop da denediğimde herhangi bir sıkıntı söz konusu değil sağlıklı bir şekilde çalışıyor. Format atacağım Laptop (Casper marka) 'un Dvd room u da çalışıyor herhangi bir sıkıntı yok ama ben usb den atayım dedim. Wintoflash programı ile usb windows 7 oluşturuyorum. Casper marka Laptobuma taktıktan sonra bu sefer boot dan usb seçiyorum herhangi bir sıkıntı yok fakat Siyah ekranda "_" işaretli imleç yanıp yanıp sönüyor. Malesef herhangi bir ilerleme alamıyorum. Kafayı yicem  yardımcı olabilirseniz sevinirim İyi hafta sonları.

trityum22
02-12-2013, 19:46   |  #2  
trityum22 avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
20 mesaj

kardeşim öncelikle yakşamlar. şimdi bootu usbye getirebildiğine göre boot etmeyi biliyorsun.Benim aklıma windows 7 boot edilmemiş olarak geldi ama başka bilgisayarda format atabiliyorum diyosun wintoflash ta sıkıntı olabilir diye düşünüyorum win 7 usb ye atmak için sana Windows 7 USB DVD Download Tool öneriyorum microsoftun kendi programıdır. heryerde var iso dan direk atıyosun bunları biliyosundur zaten. Bir de boot ettiğin usb(fdd) mi yoksa usb(hdd) (bios boot yerinde) mi olduğuna dikkat et ayrıca flash belleği wintoflash ile boot ettiğinde diğer bilgisayarda kurulum sağlayabildin mi ? bir diğer seçenekte format atabildiğin bilgisayarda diğer harddiski formatla ve diğer atamadığına tak inş ikisi de aynı harddisktir tabi bunu anca öyle yapabilirsin 2 side sata veya ide ise çözümü bulamazsan bana yaz başka alternatifler düşünürüz :)

Son Düzenleme: trityum22 ~ 02 Aralık 2013 19:46
trityum22 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
tryaqain
03-12-2013, 12:12   |  #3  
OP Taze Üye
11 mesaj

Windows 7 USB DVD Download Tool  indirdim  flash bellek hazırlamaya çalışıyorum lakin beceremedim sanırım :)  

Burada kalıyorum ya :(

Son Düzenleme: tryaqain ~ 03 Aralık 2013 12:24
tryaqain
03-12-2013, 13:04   |  #4  
OP Taze Üye
11 mesaj

Şu an  oluşturduğum  Flash belleği samsung pc de denediğimde herhangi bir sıkıntı olmadan ilerleme kat ediyorum lakin lanet olası casper :D  de   siyah ekranda sadece bi  "_"  imleç yanıp yanıp sönüyor anlam veremedim. Flash samsung pc de çalışıyor. Casper de boot olarak seçmeme rağmen aynı düzenden burada eser yok malesef :(

murat5038
03-12-2013, 13:11   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Bıos'unu güncellemen lazım. Casper marka leptoplarda bu sorun var. Casper modelini tam verirsen güncel biosu verebiliriz belki.

Leptopun arkasına bakıp modelleri seri noları vs yazın

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
tryaqain
03-12-2013, 14:00   |  #6  
OP Taze Üye
11 mesaj

laptop cok eski değil ama arkasındaki yazılar silinmiş lakin bir tane evrak buldum sanırım burada bize yardımcı olabilecek şeyler var.  hemen resmi atıyorum.

tryaqain
03-12-2013, 14:10   |  #7  
OP Taze Üye
11 mesaj

Birde işe yararmı bilmiyorum ama HWM BlackBox 2.3 den aldığım  fotoğrafı da koydum  

trityum22
03-12-2013, 16:08   |  #8  
trityum22 avatarı
Yeni Üye
20 mesaj

xp de falan da böyle bir sorun var mı yani birçok cdyle falan denedin mi ? w7 hangi 32 mi 64 bit mi ? sadece biriyle böyle sorun oluyosa bir kaç cd daha dene atıyorum princo ile yapmaya çalıştıysan başka marka bi cd ile dene bakalım ne olucak durum elinde mutlaka 2,3 çeşit w7 sistem diski olsun cd ye de ihtiyaç yok flash bellekle dene ... microsoftun programıyla olmuş flash belleğin. yapmışsın yani. bide diğer yöntemi deneyebildin mi yani iki harddisk sata mı ide mi diğerine takıp format atabiliyo musun 

not: garanti kapsamındaysa laptopbu açma garantisi gider .

tryaqain
03-12-2013, 17:51   |  #9  
OP Taze Üye
11 mesaj

Samsung garanti kapsaminda  acamam :)
Casper inde  sitesinden bios guncelemeye baktim sanirim yok yada ben bulamadım  casper de w7  yüklü zaten flash i  deniyorum boot luyor sikinti yok ama   flashi secince baslatma  ekraninda    soyle acilirken siyah ekranda  "_"   imlec  yanip yanip sönüyor   ole  beklior ileri  geri bi  ilerleme yok malesef

Son Düzenleme: tryaqain ~ 03 Aralık 2013 17:53
tryaqain
03-12-2013, 17:54   |  #10  
OP Taze Üye
11 mesaj

Mobildden  yaziom  ewe  gecince ekran resmini aticam

murat5038
03-12-2013, 19:16   |  #11  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

malesef modelinize göre bios güncllemesi bulunmamaktadır. Casper ile iletişime geçip bios dosyanızı alın. Size verdiklerinde dosyayı nasıl yapılacağı ile ilgili bilgi vereceğim.

tryaqain
03-12-2013, 21:32   |  #12  
OP Taze Üye
11 mesaj

Caspere mail attım bakalım inşallah en yakın zamanda dönerler   ekran resmini atıyorum  aşağıda mevcut  bu arada ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim 

trityum22
04-12-2013, 16:58   |  #13  
trityum22 avatarı
Yeni Üye
20 mesaj

anladım çözümü başka format şekilleriyle dene.dediğim gibi birçok format cdsi vs...

tryaqain
04-12-2013, 23:38   |  #14  
OP Taze Üye
11 mesaj

caspere mail attım adamların attığı cevabı atayım utanmasalar yazılı taahhüt  istiyecekler

Merhaba,

Bios update sırasında yapılabilecek bir hata ürün ana kartınıza zarar verebilir. Bu nedenle bios linki gönderimi sağlamamaktayız. Yaşamış olduğunuz sorun ile ilgili bölge bayilerimizden bilgi ve destek alabilirsiniz. En Yakın Casper Bayisine Ulaşmak İçin : http://casper.maptriks.com/linkini  kullanabilirsiniz.

Bios gönderimi sağlayabilmemiz için;

Bios güncellemesini hangi soruna karşı istediğinizi,

Şuan kullanmakta olduğunuz bios sürümünü ve tarihini,

Ürün seri numaranızı,

Ürününüzde oluşabilecek hataları kabul ettiğinize dair e-maili tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Saygılarımızla,

Casper Müşteri Hizmetleri

tryaqain
04-12-2013, 23:40   |  #15  
OP Taze Üye
11 mesaj

İstedikleri bilgileri gönderdim bakalım inşallah BİOS güncellemesini gönderirler gerçi nasıl yapacağımıda bilmiyorum ama   murat5038 yönlendirecek. Ya mesele 40 tl verip servise götürme meselesi değil CASPER'e uyuz oluyorum o yüzden götürmüyorum deli etcek beni 
Tekrar yakşamlar

tryaqain
06-12-2013, 22:02   |  #16  
OP Taze Üye
11 mesaj

İyi akşamlar tekrardan Murat bey casper BİOS güncel dosyasını göndermiş konu hakkında yardımcı olabilir misiniz ?