Windows 7 kurulum sorunu

girayos
07-12-2010, 23:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Arkadaşlar win7 kurulum yaparken loading files tan sonra donup kalıyor ilk önce sorun anakarttan mı yada diğer paçalardan mı yapıyor diye düşünüp xp format atayım dedim hiçbir sorun olmamış gibi format attı. ama win 7 de donma yapıyor. Sistem uyumsuzluğu desem önceden de o sisteme win 7 kurdum sadece işlemci değişik. Önceki kurduğum sistemde amd athlon 64 x2 5200+ var idi. Şimdi amd phenom ıı x6 t1055 var.
Açıkçası herşeyi denedim yeniden söküp taktım bios pilini çıkardım vs. Ama bir türlü bu donma sorununa çözüm bulamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

enestalha
07-12-2010, 23:23   |  #2  
enestalha avatarı
Yıllanmış Üye
198 mesaj

biostan hdd türü ide mi sata mı onu bir kontrol et. sata modunda ise ide ye çevir.

daha çok dvd de sorun var gibi görünüyor.
onuda anlamanın yolu dvd nin tüm içeriğini pcye kopyala. sorun varsa çıkar ortaya.

girayos
07-12-2010, 23:39   |  #3  
OP Taze Üye
18 mesaj

Biraz saçma gelebilir ama işlemci değiştiği için böyle bir sorun olabilir mi ? + yeni biostan dolayı(bu arada hdd türünün biosta yazan tam karşılığını söyleyebilirmisiniz ? ) Gigabyte M720-US3 F7n biosu yüklü

enestalha
07-12-2010, 23:57   |  #4  
enestalha avatarı
Yıllanmış Üye
198 mesaj

bios a girdiğinizde seceneklerin tamamını kontroledin, şuan tam hatırlamıyorum gigabyteın biosunu ama hemen hemen hepsinde aynıdır.  ide, ahci, sata gibi seçenekler vardır. ahci aynı zamanda sata anlamına gelir. onu ide ye çevirin yada compatable yapın. amaa sorun ordann değildir. ordan olsa lodaing files işlemi biter sürücü seçimi geldikten sonra sürücüyü seçtikten sonra hata verir.

onu için dvd yi test etmeniz. onu da ya kopyalayarak, ya da başka bir pcde deneyebilirsin.
ayrıca xp yükledikten sora win7 dvdsini cdroma tak ve xp üzrinden win7 dvdsini çalıştır. burda temiz yükleme değil yükseeltme yapar. eğer dvd sağlamsa burda şalışması gerekir.

Son Düzenleme: enestalha ~ 07 Aralık 2010 23:59
girayos
08-12-2010, 00:07   |  #5  
OP Taze Üye
18 mesaj

dvd yi yeni yazdırmıştım yeni netten indirdim ve yorumlarda sorunsuz olduğu çıktı vs.. herneyse önceden de yazdırdığım ve hep kullandığım dvd de de bu hatayı veriyor (donma hatasını). Anlayamadım rahatlamak için işlemci aldım temiz win 7 kullanırım diye başıma gelenlere bakarmısın :) dediğini yaptım win xp üzerinden win 7 dvd sini taktım ve böyle bir hata mesajı çıktı.  Sinirden kasayı atmak üzereyim :)

Son Düzenleme: girayos ~ 08 Aralık 2010 00:08
mcafee23 ayrılmıştır
08-12-2010, 00:19   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj
Alıntı: enestalha  
biostan hdd türü ide mi sata mı onu bir kontrol et. sata modunda ise ide ye çevir.

bu sadece win7 kurulup xp'nin mavi ekran dolayısıyla kurulamamasında geçerli birşey donma ile ilgisi yok
win7'de sata sürücüleri ve IDE sürücüleri mevcut

bios güncellemesi yapınız

girayos
08-12-2010, 00:34   |  #7  
OP Taze Üye
18 mesaj

bios zaten en güncel sürümde :)

Kapalı Hesap (200174)
08-12-2010, 15:02   |  #8  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

cdden kaynaklanıyor bence kardeşim okuyamıyor hata veriyor

Kapalı Hesap (200174)
08-12-2010, 15:07   |  #9  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: girayos  
dvd yi yeni yazdırmıştım yeni netten indirdim ve yorumlarda sorunsuz olduğu çıktı vs.. herneyse önceden de yazdırdığım ve hep kullandığım dvd de de bu hatayı veriyor (donma hatasını). Anlayamadım rahatlamak için işlemci aldım temiz win 7 kullanırım diye başıma gelenlere bakarmısın :) dediğini yaptım win xp üzerinden win 7 dvd sini taktım ve böyle bir hata mesajı çıktı.  Sinirden kasayı atmak üzereyim :)
evet arkadaşlar işte türkçesi sorunun top sizde ilacını siz bulacanız ben pek anlamam
Bu yükleme diskini windows windows yeni bir kopyasını yüklemek için boot yeniden yükleme diskini kullanarak bilgisayarınızı daha fazla bilgi kontrol yoru bilgisayarın sistem bilgi için corrrect yükleme diskini ihtiyaç yükseltme ve ardından özel gelişmiş seçin. Sürümü ile uyumlu değil
bazı kelimeleri çözemedim elimden gelen bu

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (199871) ~ 08 Aralık 2010 15:15
girayos
08-12-2010, 18:46   |  #10  
OP Taze Üye
18 mesaj

yardımın için sağol ama sorunun cd den olacağını sanmıyorum :)

Son Düzenleme: girayos ~ 08 Aralık 2010 18:47
mdx123
08-12-2010, 21:17   |  #11  
Yeni Üye
20 mesaj

Arkadaşım Aynı sorun bendede var ve delirmek üzereyim 2-3 haftadır ..

Win 7 loading files bitiyor kuruluma başlıyor ekranı bile gelmiyor...
Eğer bir çözümünü bulursan bana da yardımcı ol lütfen..

Anakahttp://www.frmtr.com/diger-incel ... a-g1975x-turbo.htmlrtım

kartal7
08-12-2010, 22:01   |  #12  
kartal7 avatarı
Yıllanmış Üye
380 mesaj

bu microsoftun kullandığın windows7 korsan olduğunu anladığı için hardiske ve biosa yazdığı dosyaların windows7 kurulumunu engellliyor. önerim bios pilini çıkarıp 2 dakika sonra tak ve hardiskin tamamını bir linux sürümü ile biçimlendir kur. hardiskin tamamı silindiğinden dolayı windows7 kurulumunda  hata olmayacak.   yeni hatasız yazım yaptığından emin olduğun bir windows7 dvd yaz.     kuracağın bir linux sürümü direk link:   http://ubuntu.positive-internet. ... 10-desktop-i386.iso    anasayfa:  http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubuntu/download

girayos
09-12-2010, 01:00   |  #13  
OP Taze Üye
18 mesaj

win xp format atarken hdd yi tamamıyle silip yeniden yapılandırmıştım eski yüklü olan w7 ye dair hiçbirşey kaldığını sanmıyorum ? ubuntu işletim sistemim var zamanında başvurup 20 tane yollattırmıştım. O yöntemide deneyeceğim :) Umarım olur ve bu sorunu yaşayan arkadaşlara bir çözüm bulunmuş olur(Başta bana tabi ki ;) )

Son Düzenleme: girayos ~ 09 Aralık 2010 01:02
enestalha
09-12-2010, 20:37   |  #14  
enestalha avatarı
Yıllanmış Üye
198 mesaj
Alıntı: girayos  
kurulum medyası kullandığın windows versiyonuyla uyumlu değil. yukseltme yapabilmen için doğru kurulum diski kullanmalısınız. daha fazla bilgiiçin pcnin sisytem bilgilerini kontrol edin. temiz kurulum için pcyi yeniden başlat ve cd den boot et diyor. hata mesajı.
şu ana kadar görmediğim bir hata. bu dvd yi başka bilgisayarda denediniz mi?

hard diski değiştirme şamsınız var mı? eğer elinizde ikinci bir hard dsik varsa onu deneyebilirsin.
ben xp kurulum yaaptıığım hard diske vin 7 kuramadım. hard disk arızalı çıktı.

Son Düzenleme: enestalha ~ 09 Aralık 2010 20:43
enestalha
09-12-2010, 20:49   |  #15  
enestalha avatarı
Yıllanmış Üye
198 mesaj
Alıntı: mcafee23  

bu sadece win7 kurulup xp'nin mavi ekran dolayısıyla kurulamamasında geçerli birşey donma ile ilgisi yok
win7'de sata sürücüleri ve IDE sürücüleri mevcut

bios güncellemesi yapını
 free dos aldığım laptopa win 7 yüklerken problem yaşadım. ahcı modda win7 kurulumu yapamadım.
ide modda kurulum yapabildim. kurulum yaptıktan sonra da ahcı moda cevirince ssistem açılmadı. taki mikrosoftun sitesinden girim registry i ahcı moda çevirene kadar.

gerçi arkadaş xp yükleyebilmiş ama   her alternatifi düşünmek gerekiyor.

girayos
10-12-2010, 01:10   |  #16  
OP Taze Üye
18 mesaj

daha önce bu sisteme win 7 32 ve 64 bit yükledim(sorunsuz) Ama ne olduysa işlemciyi taktığım günden beri yada biosu güncellememden olacak sanırım anakartın bir ayari değişti. Çünkü genellikle bad sector den böyle birşey olabileceğini söyleyenler vardı ona baktım %100 sorunsuz(HD TUNE) çıktı ki ben hdd me çok iyi bakarım(diğer parçalara göre) :) dvd rw den olabilir dediler. Hazır iso indirdim netten usb flash belleğime yazdım ondan yükleyeyim dedim gene aynı anda donma var Starting Windows diyor ve kalıyor. AMD PHENOM 2 X6 T1055 te 64 bit desteği olmayacağını da düşünmek saçma geliyor(işlemci oradan yırtıyor).
ramlar desen hiç sorun yok denedim tek tek hiçbir sorun yaşamadım. Büyük ihtimal bios ayarlarından böyle bir sıkıntı çekiyorum ama yapacak birşey yok xp format attım ve kullanmaya devam ediyorum. Yeni sistem aldığımda allah nasip ederse artık ona win 7 kuracağım :)

Son Düzenleme: girayos ~ 10 Aralık 2010 01:11
girayos
12-12-2010, 03:15   |  #17  
OP Taze Üye
18 mesaj

Evet arkadaşlar sorun çözülmüştür. 1 GB lık RAM im sizlere ömürmüş :) ramleri tek tek denediğimde 3 gb takılıyken normal yükleme yaptı o rami taktığımda win 7 kendini tekrar tekrar başlatıyor. :) Yardım eden ve etmeyen herkese teşekkürler.