Windows 7 Kurulumda Bekliyor Kuruluma Devam Etmiyo

T_I_D
07-10-2009, 11:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhaba,

AMD AM2 2200 işlemcili, Asus anakartlı, 4 gb kingston 800 mhz. ddr2 ramli, 120 gb seagate ide hdd, lg dvd yazıcı  bilgisayara sahibim.

Birkaç aydır windows Xp ve Ubuntu home 64 bit işletim sistemini beraber kullanmaktaydım.

Windows 7'ye geçmek istedim. Bilgisayara 64 bit windows 7 dvdsi ile kurulumu başlattım. (not: bu dvd ile 2 bilgisayara kurulum yaptım, dvd de bir sorun yok)

Disk bölümleme ekranında C yi ve diğer linux bölümlerini sildim. D sürücüm uzatılmış olarak aynen duruyordu. Kuruluma başladım. Kurulum başladı, kurulum dosyaları tamamlandı ve 2. seçenek olan dosyalar açılıyor işlemi başladı. DVD nin ve harddisk ışığı bir süre senkronizeli bir biçimde birlikte yanmaya devam etti. Durum olarak %1 e geldi. Disk ışıkları ve DVD rom un sesi bir süre sonra kesildi. O şekil bıraktım ve birkaç saat sonra geldiğimde yine aynı yerde saydığını gördüm. Ekranda bir kilitlenme yoktu, ... yan yana noktalar hareket halindeydi ve yine de kurulumu yapmadı.

Problemin partition problemi yüzünden olabileceğini düşünüp mbrdeki linux alanını değişik partition programları ile aramaya başladım. (hiren boot cd ile). Programlardan bir tanesi hataya sebep oldu sanırım ki D sürücümü de kaybettim.

İyice sinirlenmiştim ki verilerin kaybolmasını umursamadan bu sefer problemi çözmek amacı ile harddiske low level format attım. Diskte hiçbir bölüm kalmamıştı. Bundan gayet eminim.

x64 windows 7 kurulumunu tekrar başlattım yine aynı yerde takıldı kaldı. Hiçbir hata iletisi bile vermedi.

Bu sefer x86 tabanlı windows 7 kurulumunu başlattım o da aynı yerde takıldı kaldı.

Ubuntuyu tekrar yükledim bilgisayara. (Ubuntu 64 bit) 1 gün ihtiyaçtan dolayı kullandım ve tekrar kaldırdım.

Windows 7 bilgisayarıma hata vermediği halde yüklenemiyor.

Sizce problem ne olabilir?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Kurulumu başka bir DVD okuyucu ile tekrar yapmayı deneyeceğim. O da olmazsa farklı bir disk bulup onun üzerinde tekrar deneyeceğim. Tabiki eğer buradan olumlu bir cevap alamazsam.
Not: Kullandığım DVD ler orjinal microsoftun sitesinden indirilmiştir. 2 Farklı x64 sürümü denenmiştir.

Mustafa@PC
07-10-2009, 11:59   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Son deneyeceklerinizi deneyin.

Bilgisayarınıza bağlı ve kurulumda lazım olmayacak tüm donanımları bilgisayardan çıkarın yazıcı, USB donanımlar... gibi birde böyle deneyin. 

Recep Baltaş
07-10-2009, 12:03   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

DVD'yi düşük hızla yazın ve öyle deneyin. Ayrıca anakartınız nedir?

Deniz Selçok
07-10-2009, 12:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
385 mesaj

Kesinlikle dvd medyanızda bir sorun var. Dvdyi en düşük hızda yazıp kuruluma geç,n. Yüklemek istediğiniz bilgisayar medyayı okuyamıyor. İşte sorunun nedeni budur.

ekksl6
07-10-2009, 13:06   |  #5  
Yıllanmış Üye
148 mesaj

Sanal sürücü kullanın oradan yükleme yapın...cd rom a gerek kalmayacaktır..

HugOBoss___
07-10-2009, 13:28   |  #6  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

Dvd de çizik vs olabilir...

StanOne
08-10-2009, 02:11   |  #7  
Yıllanmış Üye
753 mesaj

Dvd Sürücünde ProbLem Var.
Aynısı Bende de OLuyordu Cd`yi Çıkar Tak, PC i Biraz Sars, Bir Süre Sonra Devam Eder =)

Son Düzenleme: StanOne ~ 08 Ekim 2009 02:12