Windows 7 Live Messenger hatası !

Diablotical
12-02-2009, 00:53   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
593 mesaj

Messenger yüklemeye çalıştığımda resimdeki gibi hata alıyorum administor olarak vista uyumlu olarak çalıştırmayı denedim setup dosyasını buldum ancak onuda administor olarak çalıştıramıyorum.
Tavsiyelerinizi bekliyorum anlamadım ben bu işi :)

Diablotical
12-02-2009, 15:25   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
593 mesaj

İlgilenecek arkadaş yokmu hiç ? Kimsenin başına gelmedimi böyle bir sorun ??

net24
12-02-2009, 16:36   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,233 mesaj

diablotical ben windows 7 ye msn nin o sürümünü yüklediğimde sistem bi kere takılıyordu çalışmıyordu.sürekli hata veriyordu.daha önceki sürümde olmamıştı.sende istersen daha önceki sürümü yükle.

net24
12-02-2009, 16:38   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,233 mesaj

güveli modda bi dene admin olarak

Diablotical
12-02-2009, 18:47   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
593 mesaj

Son çare Linux tan kullandığım Pidgin'i yüklemek zorunda kaldım MSN messsenger 7.0 yükledim ikiside sorunsuz çalışıyor.
Ancak ne denediysem deneyeyim Live messenger yükleyemedim.
İlginize teşkrler.

Diablotical
12-02-2009, 18:52   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
593 mesaj

Cevabı yazar yazmaz msn messenger 7.0 yeni sürüm uyarısında bulundu yüklemssem çalışmam diyor. Yani ne varsa pidginde var.
Windows 7 de live Messenger yalan oldu.

h@y@let
12-02-2009, 18:59   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
887 mesaj

Arkadaşım ben sana yardımcı olmaya çalışayım öncelikle sisteminde bulunan msni tamamen kaldırman gerek ;

aatin yanında bulunan (system tray) Messenger sembolüne sağ tıklayarak 'Çıkış' seçeneğine tıklayınız.

--- Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Program Ekle veya Kaldır listesinden Windows Live Messenger'ı bularak 'Kaldır' tuşuna tıklayınız.

--- Bilgisayarım > C:\ > Program Files > MSN Messenger klasörünü silininiz. (Genellikle C:\ sürücüsüdür, eğer Windows'unuz başka bir sürücüde yüklüyse, sürücü harfini buna göre değiştiriniz)

--- Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Klasör Seçenekleri > Görünüm sekmesi altında bulunan Gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğinin kutucuğunu işaretleyip Tamam'a tıklayınız. Zaten bu seçenek işaretliyse, bir sonraki adıma geçiniz.

--- Bilgisayarım > C:\ > Documents and Settings > *H@y@let > Local Settings > Application Data > Microsoft klasörü içinde bulunan Windows Live Contacts ve Messenger klasörlerini siliniz. *: H@y@let yerinde sizin kendi Windows oturum açma adınız olacak (kullanıcı_adınız). Yani Windows hesabınız.(Vista'da: C:\Users\H@y@let\AppData\Local\Microsoft)

Daha kolay ulaşmak için Başlat > Çalıştır > %userprofile%

Silmeniz gereken klasörlerin tüm listesi (bazıları mevcut olmayabilir):
Not: Başlat > Çalıştır penceresine geldikten sonra aşağıdaki satırı kopyalayın, enter tuşuna basın. Bir üst klasöre gelip silmeniz gereken klasörü silin. Tüm satırlar için aynı işlemi tekrarlayın.

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
%userprofile%\Application Data\Microsoft\MSN Messenger %userprofile%\Application Data\Microsoft\Windows Live Call %userprofile%\Application Data\Microsoft\IdentityCRL %alluserprofile%\Application Data\Microsoft\IdentityCRL %userprofile%\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts %userprofile%\Contacts %userprofile%\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts %userprofile%\Application Data\Microsoft\Messenger %temp%\MessengerCache\
Özel ifadeler vb. özel içerikler aşağıdaki klasörde yer alırlar:
[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
%userprofile%\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger\

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Yukarıdaki adımlardan birinde takılırsanız, yeniden başlatma işlemini o esnada da yapabilirsiniz.

--- Yeniden Windows Live Messenger'ı kurarken sorun yaşarsanız; aşağıdaki konuda indirme bağlantısı bulunan Windows Installer CleanUp Utility'i kurup çalıştırın. Windows Installer CleanUp Utility listesinde Windows Live Messenger yer alıyorsa, kaldırın/temizleyin.

--Msxlabs--

Diablotical
12-02-2009, 19:21   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
593 mesaj

Dediklerini aynen yaptım,daha önceden böyle bişey yapmıştım ama live cleanup olayı dikkatimi çekti ben farklı bir temizleyici alet kullanmıştım msn e özel
sonuç

Diablotical
12-02-2009, 19:22   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
593 mesaj

Dediklerini aynen yaptım,daha önceden böyle bişey yapmıştım ama live cleanup olayı dikkatimi çekti ben farklı bir temizleyici alet kullanmıştım msn e özel
sonuç

h@y@let
12-02-2009, 19:26   |  #10  
Yıllanmış Üye
887 mesaj

Bunu yüklerken diğer bütün programları kapatmayı dene anti virüs programı da dahil bi program tarafından çakışıyor görünüyor. Görev yöneticisinden de bakabilirsin arka planda çalışan herhangi bir program var mı diye.

h@y@let
12-02-2009, 19:30   |  #11  
Yıllanmış Üye
887 mesaj

Ayrıca msni yüklemeye başlamadan önce şunları bi yükleyip öyle dene.

Son Düzenleme: h@y@let ~ 12 Şubat 2009 19:32
Diablotical
12-02-2009, 19:58   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
593 mesaj

denedim sonuçlar :

Diablotical
12-02-2009, 20:36   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
593 mesaj

Denenebilecek herşeyi denedim uç yöntemler hariç,
Bütün alt programları kaldırdım kapattım ,firewall ı kapattım,antivirus u kaldırdım,sidebar dahil her naneyi kapattım,Live messenger ile alakalı nevarsa sildim clean up programı ccleaner programı ile temizledim. Tap taze yüklemeye geçtim sonuç aynı.
Şimdi format atacağım :) Bu iş inada bindi arkadaşlar.
cvp verenlere teşekürler.

Diablotical
12-02-2009, 22:02   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
593 mesaj

Çözüm: Formattan sonra ilk Live Messenger kurulumu Alkış
:D

m3hm3t76
15-02-2009, 23:45   |  #15  
Taze Üye
10 mesaj

Hayır arkadaşım çozüm format değil. Aynı soran defalarca bana da oldu kafayı yedim ve en sonunda bir mantıkla çözdüm bu benim çözümüm beğenirsen yaparsın ben halettim.
Önce şunu bil Live Messenger eski yüklemelerinin hepsini kaldır.
ve daha sonra sabah sat 10 da bilgisayarın başıhna geç ve kurulumu tekrar dene göreceksin kurulacaktır.

imdi herkes bu ne diyebilir dedimya benim çözümüm şu çünki msn live messenger web üzerinden kurulduğu için akşam serverler kapalıdır.  o yüzden kurulmuyor. Bunu ben defalarca denemişimdir. Saygılar hepinize.