Windows 7 MAC tema hakkında..

Survy
05-07-2011, 09:06   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba Arkadaşlar,

Biliyorum şimdi birçoğunuz araştırsaydın, konu forumda var v.s diyecek.. Fakat nedense birtürlü beceremedim ve ayrıntılı, anlaşılır bi anlatım da bulamadım zaten.
Konumuza gelirsek, geçenlerde http://sagorpirbd.deviantart.com ... in7-FINAL-149773041 adresinden bu temayı indirdim. İçinden aşağıda bulunan resimdeki gibi dosya ve klasörler çıktı. Site ingilizce olduğu için ve ingilizcem çok iyi olmadığı için pek bişey anlamadım. Eğer bunu kuran varsa veya gerçekten anlaşılır, eksiksiz bi şekilde anlatılmış bi yer varsa bana yardımcı olsun lütfen.

http://i54.tinypic.com/29zx9qh.jpg

OSMAN BAĞÇEVAN
05-07-2011, 11:04   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Including This Pack : 

Visual Styles/Themes. (Normal, Glass & Basic). New
 Explorer.exe for 32Bit & 64Bit. New
 ExplorerFrame.dll for 32Bit & 64Bit. New.
 Welcome Center for 32Bit & 64Bit. New.
 Start ORB Image. New
 shell32.dll for 32Bit & 64Bit.
 Wallpaper.
 ReadMe.

Tema dosyası.Resources/Themes klasörüne atılcak. normal teması-saydam teması-basic teması

explorer.exe dosyası.Windows klasörüne atılcak yada değiştirilcek.Resmi değiştirmek daha iyi olur.

explorer frame dosyası.System32 ye atılcak, dğeiştirilcek. 

welcome center'a gerek yok.O da sistem dosyası, isterseniz değiştirebilirsiniz.System32 de olması gerekiyor, eğer orada yoksa Yerel Disk C'ye girip, dosyanın ismini aratın.

start ob resmi diyor burada.Explorer exe yi dğeiştirmeye gerek yok, start ob'un resmini değiştireceksiniz.

shell32 dosyasıda system 32 de.

duvar kağıtları klasöründe resimler var.Masaüstü arka planı yapabilirsiniz.Özelleştirden klasörü gösterip , devamlı değişmesini sağlayabilirsiniz..

read me de de ingilizce tema kurulumu yazıyor.Google çeviriyle orayada bir gözatın.Anlamadığınız yerleri sorarsınız.

https://www.chip.com.tr/forum/windows-7-temalari_f120.html
foruma da göz atsanız iyi olur

resminizde gösterdiğiniz klasörler :
take ownerchip, sahipliği alma.Sistem dosyalarını değiştirmek için sahipliklerini almanız gerekiyor.O klasör içersinde ki regedit te gereken ayarlar var.Çift tıklatarak okeyleyin. Sistem dosyasına sağ tıkladıktan sonra bu isimde bir seçenek olacak.Değiştirmeden evvel sahipliğini alıp, dğeiştirin.

lefsider.exe klasörlerde sağ üstte çıkan sistem durumuna küçült,büyült,kapat olan yerin sola geçmesini sağlar.Uygulamayı çalıştırdığınız da görüceksiniz.

startupCPL de sanırım sistemin başlangıcına atılması gereken bir dosya var.
SnowLeopar'la başlayan klasör de üstte yazdıklarım olması gerekiyor

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 05 Temmuz 2011 11:11
melen
05-07-2011, 13:05   |  #3  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Windows 7 MAC teması Göz kırpma
Ben de kurmuştum ama imageres.dll ile filan oynuyor. Önermem.

bthn1
06-07-2011, 00:14   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
112 mesaj

bende önermem e7500 işlemci 4gb 1333mhz ram war pc de kasma yaptı :D bide kapatma simgeleri falan solda alısamassın :D