Windows 7 Movie maker İçin Yardım Lütfen

Seheryeli Hasan
16-01-2011, 14:16   |  #1  
Seheryeli Hasan avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
50 mesaj

Selam arkadaşlar, windows 7 movie makerde vidioların arasını ayarlayamıyorum, resimdeki gibi ne yaparsam olmuyor iki vidieonun arasında kopukluk oluyor, üstteki düzenden ayarlanıyor galiba ama olmadı, windows vista ve xp de fareyle kaydırma oluyordu ama bunda olmuyor, bilenden yardım rica ediyorum lütfen görüntülü ve TR olarak mümkünse tabi saygılar sunuyorum

Son Düzenleme: Seheryeli Hasan ~ 16 Ocak 2011 14:39
ScienceNET
16-01-2011, 17:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
787 mesaj

Bu video sadece 1 parçadan mı oluşuyor? Ya da parçaları mı birleştirmek istiyorsunuz?

Seheryeli Hasan
16-01-2011, 18:37   |  #3  
Seheryeli Hasan avatarı
OP Üye
50 mesaj

Parçaları birleştirmek istiyorum, gözükmüyormu resimde?

ScienceNET
16-01-2011, 23:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
787 mesaj

Demek istediğim, tek bir parçadan oluşan videoyu Movie Maker parçalara mı bölüyor yoksa birden fazla videoyu birleştirmek mi istiyorsun?

Eğer videoları birleştirmek istiyorsanız. Resimde de olduğu gibi herhangi bir sorun yok. Parçaların ayrı ayrı durması normal, çünkü farklı videolara ait olduğunu gösteriyor ancak videoyu kodladığında herhangi bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Hergün Movie Makerla video hazırlayıp YouTube'ta yayınlıyorum. Herşey normal. Sorun yok!

mustafa2116
17-01-2011, 00:24   |  #5  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

movimakerin düşük sürümleri internetemevcut hatta microsoft bu tür karışıklıkları önlemek için kendi sitesinde yerleştirmişti http://www.microsoft.com/downloads/en/default.aspx adresini bir ziyaret et orda olcak

Seheryeli Hasan
17-01-2011, 00:56   |  #6  
Seheryeli Hasan avatarı
OP Üye
50 mesaj

olurmu resimdede gözüküyorya arasının açıklığını, evet eski versiyonlarla bende çok yaptım windows 7 de böyle olmuyor

ScienceNET
17-01-2011, 01:13   |  #7  
Yıllanmış Üye
787 mesaj
Alıntı: Seheryeli Hasan  
olurmu resimdede gözüküyorya arasının açıklığını, evet eski versiyonlarla bende çok yaptım windows 7 de böyle
Demek istediğim, tek bir parçadan oluşan videoyu Movie Maker parçalara mı bölüyor yoksa birden fazla videoyu birleştirmek mi istiyorsun?

Eğer videoları birleştirmek istiyorsanız. Resimde de olduğu gibi herhangi bir sorun yok. Parçaların ayrı ayrı durması normal, çünkü farklı videolara ait olduğunu gösteriyor ancak videoyu kodladığında herhangi bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Hergün Movie Makerla video hazırlayıp YouTube'ta yayınlıyorum. Herşey normal. Sorun yok!

Öncelikle sorduğum soruya cevap verirsen, yardımcı olmaya çalışırım. Çözülmeyecek sorun yok ancak arkadaşlar sorunlarınızı daha iyi anlatabilirseniz daha iyi olur.

Seheryeli Hasan
17-01-2011, 11:35   |  #8  
Seheryeli Hasan avatarı
OP Üye
50 mesaj

evet birleştirmek istiyorum, iki videonun arasında geçiş yaparken siyah arka ekran gözüküyor yani kesiklik var onu demek istiyorum, eski versiyonlarda istediğin yere çekip düzenliyebiliyorsun fare ile, ama windows 7 de olmuyor? en azından ben yapamadım konu bu

Son Düzenleme: Seheryeli Hasan ~ 17 Ocak 2011 11:36
ScienceNET
17-01-2011, 17:45   |  #9  
Yıllanmış Üye
787 mesaj
Alıntı: Seheryeli Hasan  
evet birleştirmek istiyorum, iki videonun arasında geçiş yaparken siyah arka ekran gözüküyor yani kesiklik var onu demek istiyorum, eski versiyonlarda istediğin yere çekip düzenliyebiliyorsun fare ile, ama windows 7 de olmuyor? en azından ben yapamadım konu
Dediğiniz sorun videodan kaynaklanıyor. Siyah olan kısmı kesip silebilirsiniz. Siyah arkaplan gördüğünüz videonun son kısmında 1sn'lik bölümü "Böl" ile kesin ve silin. Videoyu yavaş yavaş ilerlettiğiniz zaman daha iyi görebilirsiniz. Videoyu geçişleri için animasyonları ayrıca kullanabilirsiniz.

Kolay gelsin. :)

Seheryeli Hasan
18-01-2011, 01:18   |  #10  
Seheryeli Hasan avatarı
OP Üye
50 mesaj

Eyvallah üstat, teşekkürler

ScienceNET
18-01-2011, 01:56   |  #11  
Yıllanmış Üye