Windows 7 nasıl yükleyeceğim yardım!!

burmonster
26-11-2009, 18:59   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
31 mesaj

arkadaşlar bana dün;
windows 7 home premıum upgrade media ve asusun driver&utility diye iki tane cd si geldi.bu asus laptop vista premium yüklü şimdi.ben yükseltme programına katılmıstım.ordan gelen cd ler.şimdi nasıl ben windowsumu vistadan 7ye çeviricem hiç bir fikrim yok.format atılıcakmı yoksa üstünemi yüklenecek ne yapacağım yardım ederseniz çok sevinirim.

mancukya
26-11-2009, 19:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

takicaksin dvd yerine autorun acikca kutu cikacak okuyacaksin ve olucak neyini anlatacak sana millet dvdyi takip okusan zaten bu soruyu sormuyordun simdi.

prison
26-11-2009, 20:05   |  #3  
Yıllanmış Üye
585 mesaj
Alıntı: mancukya  
takicaksin dvd yerine autorun acikca kutu cikacak okuyacaksin ve olucak neyini anlatacak sana millet dvdyi takip okusan zaten bu soruyu sormuyordun simdi.
:)))

Son Düzenleme: prison ~ 26 Kasım 2009 20:06
ECHELON_
26-11-2009, 20:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

sadece cd yi takıp hdd bölümlendirmesi yaptıktan sonra arkana yaslanıp bekleyeceksin drıverı ayrıca kurmaya gerek yok çünkü vısta ile win 7 ortak drıver kullandığından kurulum esnasında win 7 drıver dosyalarını silmez

melen
26-11-2009, 20:36   |  #5  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Windows 7 Home Premium Uprgade Mediayı DVD'ye takacaksınız. Sonra da yaslanacaksınız. Yönergeleri izleyin sâdece. Onun ardından, Driver&Utilityi takacaksınız. Genellikle bir pencere çıkar. Oradaki bütün şeyleri yükleyin. -ki gerek kalmaz, Windows 7 kendisi bulur; bulmazsa dedim-
Ayrıca, DVD'dinin yanında bir de COA gelmesi lâzım. Onu da PC'nin altına yapıştırın.

burmonster
26-11-2009, 23:48   |  #6  
OP Yeni Üye
31 mesaj
Alıntı: HP-Tubos Melen  
Windows 7 Home Premium Uprgade Mediayı DVD'ye takacaksınız. Sonra da yaslanacaksınız. Yönergeleri izleyin sâdece. Onun ardından, Driver&Utilityi takacaksınız. Genellikle bir pencere çıkar. Oradaki bütün şeyleri yükleyin. -ki gerek kalmaz, Windows 7 kendisi bulur; bulmazsa dedim-
Ayrıca, DVD'dinin yanında bir de COA gelmesi lâzım. Onu da PC'nin altına yapıştırın.
teşekkür ederim.

ECHELON_ teşekkür ederim.
birde bu yükleme işleminden sonra acaba pc deki yüklü olan dosyalar programlar fln silinirmi?

Son Düzenleme: burmonster ~ 27 Kasım 2009 00:01
burmonster
26-11-2009, 23:51   |  #7  
OP Yeni Üye
31 mesaj
Alıntı: mancukya  
dvdyi taktım.soru sorduğum kısım senin kendince cevapladığın kısım değil.format atmak gerekiyomu gerekmiyormu dvd nin autorun kısmında yazmıyor.sorumu anlayıp sonra cevap yazmanı öneririm.

mancukya
27-11-2009, 00:36   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Arkadasim neden format aticaksin sana yükseltme sürümü gelmis biraz uzun sürecek ama yükseltme yapicaksin sana gelen dvdler sadece yükseltme icin zaten okuyarak gittiginde yèkselt secenegine tikladiginda ilerler sadece 3 4 kere soru soruyor o sorulardan bazilarida kullanici ismi saat dilimi vs vs.

Mehmet Kök
27-11-2009, 13:30   |  #9  
Yıllanmış Üye
170 mesaj
Alıntı: burmonster  
arkadaşlar bana dün;
windows 7 home premıum upgrade media ve asusun driver&utility diye iki tane cd si geldi.bu asus laptop vista premium yüklü şimdi.ben yükseltme programına katılmıstım.ordan gelen cd ler.şimdi nasıl ben windowsumu vistadan 7ye çeviricem hiç bir fikrim yok.format atılıcakmı yoksa üstünemi yüklenecek ne yapacağım yardım ederseniz çok sevinirim.

https://www.chip.com.tr/blog/bios ... i-anlatim_4099.html

Kolay Gelsin Arkadaşlar Soru Soranları Pişman Etmeyin Bilse Sormaz Bayramınız Kutlu Olsun.

burmonster
27-11-2009, 23:52   |  #10  
OP Yeni Üye
31 mesaj
Alıntı: rootorigin  

https://www.chip.com.tr/blog/bios ... i-anlatim_4099.html

Kolay Gelsin Arkadaşlar Soru Soranları Pişman Etmeyin Bilse Sormaz Bayramınız Kutlu Olsun.
hay Allah Razı Olsun be!.Budur işte Saol Hocam.Çok işime yaradı.Aramıstım forumda ama bulamamıstım.