Windows 7 ne kadar hızlı?

CHIP Online
27-10-2009, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Heyecanla bekledik ve sonunda geldi: Peki ama Windows 7 gerçekten söylendiği kadar hızlı mı?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/windows-7-ne-kadar-hizli_16040.html

Resimlerle: Windows 7 için 77 püf nokta

Windows 7'nin sadece daha basit ve temiz bir Vista olmadığını, kaputun altında güçlün bir işletim sistemi olduğunu daha önce de belirtmiştik. Windows 7'nin en az bahsedilen ama en önemli özelliklerinden birisi çok çekirdekli işlemcilere sunduğu gelişmiş destek.

Bunun temelinde Kernel çekirdeğindeki geliştirmeler yatıyor. İşletim sistemi çok çekirdek için yazılmamış yazılımları parçalara bölemese de, uygun yazılmış yazılımları enerji ve performans açısından çok daha iyi yönetiyor.

Aynı donanım kullanılarak yapılan yabancı kaynaklı testlerde Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 kıyaslandığında Windows 7 oldukça başarılı oluyor ve Windows XP'ye göre büyük avantaja sahip. Ancak Windows Vista da güçlü donanım üzerinde yapılan testlerde ona yakın bir performans sağlıyor.

Tüm konu: Windows 7 ne kadar hızlı?

İzleyin: BranchCache

Resimlerle: Windows 7 için 77 püf nokta

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows 7'yi denediyseniz performansından memnun musunuz?

ADEM-KAYA
27-10-2009, 00:30   |  #2  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

XP den kurtulmanın sevinci içindeyiz..Daha ne olsun? :)

Memnunum..

_hEro
27-10-2009, 00:48   |  #3  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

Son derece memnunum.İlk günkü gibi hızlı ve halen saç baş yoldurtmuyor bana.

cakirler67
27-10-2009, 11:02   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
421 mesaj

vista'dan ilk başta memnun değildim sonra epey optimize ettim ram takviyesi yaptım ve çok hızlandı pc 20-25 saniyede açılıyodu herkez vistadan memnun değildi ama ben memnundum çünkü vista istenince hızlandırılabilecek bir işletim sistemi ama stabil değildi bende windows 7'ye geçtim  ozaman aldığım hızla şimdiki hız hemen hemen aynı ama windows 7 yinede hızlı mesela işlem sayısı ram kullanımı daha az+yeni özellikler windows 7'den memnunum hız ve görselliğin buluştu yer...

Son Düzenleme: cakirler67 ~ 27 Ekim 2009 11:21
uGuR.uK
27-10-2009, 15:51   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

oo hemde nasıl, bugüne kadarki en hızlı işletim sistemi hakkaten. donanımlardan tam verim aldırmasını iyi biliyor kerata:)