windows 7 neden yavaş

vollmond35
04-04-2010, 14:15   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Pc me windows 7 ultimate kurdum sistem özelliklerim çok süper olmasada  iyi  (64 bit)bütün flash player gibi tüm güncelleştirmeleri yaptım zaten biliyorsunuz içinde otomatik kuruyor driverlerde sorun yok bir uyumsuzlukta yok yalnız chip online girerken bu yazıyı yazabilmek için tam 10 dk yüklemesini bekledim diğer sitelerde bu kadar olmuyor birde facebook oyunlarında oluyor bu yavaşlık sitelerde sayfadan sayfaya geçmek için çok beklemek zorunda kalıyorum ya chip ten yada windows 7 den vazgeçmek zorunda kalacağım Windows xp manager ile optimize ediyorum bir fark olmuyor görsellik performansını ayarladım yine olmuyor lütfen yardımcı olur musunuz win 7 den vazgeçmek istemiyorum ne yapmam gerek daha eski xp yi arar oldum bu problemler olunca.

sinan354
04-04-2010, 14:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
533 mesaj

Arkadaşım winodws 7 ile özellikle internette gezmek diğer sürümlere göre oldukça hızlıdır.snn problemin olası bir internet yavaşlaması gibi geldi bana.Ayrıca lisanssız sürüm kullanıyorsan indirdiğin win7nin sorunlu olabileceği de ihtimal dahilinde.

hamzaa
04-04-2010, 14:25   |  #3  
Yıllanmış Üye
292 mesaj

arkadaşa katılıyoruz.%100

Ahmet_79
04-04-2010, 14:30   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

Sorun Win7 den değil Chip'ten, aynı sorunu hepimiz yaşıyoruz diğer forumlarda sayfa tık diye hemen yüklenirken Chip te sayfa yüklenene kadar kasım kasım kasılıyor
ee o kadar flash reklamı sayfaya basarsanız olacağı budur, gerçi yönetime sorsanız yok öyle bir şey diyor ama sonuçta her mesaj yazışımızda sayfanın yüklenmesinin diğer forumlara nazaran çok daha uzun sürdüğüde aşikar.

mancukya
04-04-2010, 23:54   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Evet sitede diger rahatsiz edici sorunda üye girisi yapiyorsun öyle kaliyor baska bir sitede bu sorun yok. Cevap yazmak istedigin yere seni üye girisi sonrasi yönlendirmiyor

santiagoramon
05-04-2010, 10:03   |  #6  
Yıllanmış Üye
128 mesaj

Geçen akşam Windows 7 Home Premium 32 Bit kurdum.Ne yalan söyliyim 64 Bit kadar kasmadı.Toplam puan olarak 4,3 verdi.Fakat,kasma falan yoktu,ama nedense belgelerim olsun,denetim masası olsun,oralara geçiş hızı Xp'deki gibi anında geçiş vermiyor.Mavi top biraz bekliyor gibi(Xp dekinden ms ler bile olsa yavaş).Ve işin ilginç tarafı 64 Bit Windows 7'lerde internet hızım mükemmel idi.Ama 32 Bit Windows 7 Home Premium'un internet hızı oldukça yavaştı.Lokal problemdir dedim,ama 64 bitde hiç bir zaman bu lokal problem olmadı ki..Neyse..Beni şaşırtan ise Benchmarklarda Xp 64 Bit'in Windows 7'yi ezmesi oldu..Win 7 Benchmark yaptım şok oldum makinam 50.000 küsür puan aldı,Xp 64 Bit'de ise 57,000 puan aldı.Ve ram kullanımındada 202 Mb Xp64 Bit,606 Mb Windows 7 32 Bit.Yani bilmiyoruma ama sanki işlemcimi sürekli frenliyor Windows 7.Bundanda olabilir.Fakat şu gözüktü ki 64 Bit ile 32 Bit farklılığı var.Ölü Xp64 Bit bile Windows 7 32 Biti geçti..

alpagun
05-04-2010, 12:12   |  #7  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj

64 bit Windows 7 için en az 4 Gb RAM gerekli. Kullandığınız işlemci 64 bit için uygun ise; ya RAM kapasiteniz yeterli değil, ya da RAM ler den birisinin düzün çalışmıyor olması ihtimâli akla geliyor.

Başka bir PC de RAM'leri tek tek deneyerek, çalışıp çalışmadıklarını kontrol ediniz. Çalışıyorlarsa, kendi bilgisayarınızdaki RAM yuvalarını temizleyip, eski yerlerinden farklı olarak takmak sûretiyle tekrar deneyiniz.

_hEro
05-04-2010, 13:39   |  #8  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Birde sürücüleri win7 her ne kadar kendi bulsa da, en güncel sürücüleri kontrol edip kurmakta fayda var.
Bilgisayar özelliklerinizi de belirtebilir misiniz?

santiagoramon
05-04-2010, 15:41   |  #9  
Yıllanmış Üye
128 mesaj

Anlatamadım galiba Xp 64 Bitde çatır çatır çalışıyor...Win 7 sürücülerine gelince bir tek Ekran Kartı sürümünü indiriyorum.Bios zaten güncel.Demek istediğim ilginç bir biçimde Windows 7 32 Bitde Vites küçülttü.Tamam belki 32 Bitde kapasitesi budur diyicem ama Xp64 Bit ile arasında bu kadar muazzam fark olmaması gerekiyordu.Ha keza Win 7 64 bitdede Xp 64 bit gibi performans alamıyorum...Yani Windows 7 şaşırtıyor beni Xp'yi ezmesi gerekirken tam tersi 32 Bitdede,64 Bitdede Xp 64 Biite yaklaşamıyor bile,bırakın geçmesini..Son olarak sanki Vista ile bukadar fark yoktu hatırladığım kadarıyla neredeyse kafa kafaya çıkıyorlardı Xp gerek 32 Bit gerek 64 bit Vistayla.Artık umut Windows 8 oldu...

Mustafa@PC
06-04-2010, 00:05   |  #10  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Internet cache dosyaları (geçmiş, çerez dosyaları vs) çok fazla temizlemeyin ayrıca ;)

santiagoramon
06-04-2010, 15:26   |  #11  
Yıllanmış Üye
128 mesaj

Peki Windows 7'nin Vistadan ne farkı var o zaman..Niye şöyle Vista'yı sistemim kaldırmıyordu çok kasıyordu,ee şimdi belki o devasa Vista kadar kasmıyor,ama yavaşlığını görmemek için kör olmak lazım.Benim beklentim eski Pc'yi en azından Xp'den daha hızlı hale getirmesiydi.Yeni çıkan son sürüm işlemcili yüksek kapasiteli,değişik teknolji kullanan bilgisayarda Win7 ye lafım yok ama eski sistemlerde defalarca yükleyip tekrar tekrar denememe rağmen istedğim verimi bir türlü alamadım.İşin birde tezat boyutu şu oldu öyle bir yayıldı ki Windows 7'nin 512 Mb ramle bile çalışıp eski model bilgisayarlarda bile rahatça çalışacağı fikri..Yoksa bende elbetteki Xp'nin performansından memnun değilim,ama Win 7'dende memnun değilim..Hatta Windows 7 buysa özür dilerim senden Vista çünkü,öyle aman aman fark yok en azından benim Pc'imde:) Kral Çıplak ya başka bişey değil:(

icemanphoenix
06-04-2010, 17:02   |  #12  
Yıllanmış Üye
308 mesaj
Alıntı: vollmond35  
Pc me windows 7 ultimate kurdum sistem özelliklerim çok süper olmasada  iyi  (64 bit)bütün flash player gibi tüm güncelleştirmeleri yaptım zaten biliyorsunuz içinde otomatik kuruyor driverlerde sorun yok bir uyumsuzlukta yok yalnız chip online girerken bu yazıyı yazabilmek için tam 10 dk yüklemesini bekledim diğer sitelerde bu kadar olmuyor birde facebook oyunlarında oluyor bu yavaşlık sitelerde sayfadan sayfaya geçmek için çok beklemek zorunda kalıyorum ya chip ten yada windows 7 den vazgeçmek zorunda kalacağım Windows xp manager ile optimize ediyorum bir fark olmuyor görsellik performansını ayarladım yine olmuyor lütfen yardımcı olur musunuz win 7 den vazgeçmek istemiyorum ne yapmam gerek daha eski xp yi arar oldum bu problemler olunca.
kardeş, sorunların için bazı olası cevaplar yazacaktım ama şu yazdığın satır beni bitirdi.
"""Windows xp manager ile optimize ediyorum bir fark olmuyor"""
sen zaten win 7 yi bu bahsettiğin programla optimize edecek kadar iyiysen ve yetenekliysen bizim sana yardım etmemiz zor zaten Islık