Windows 7'nin Pabucu Dama Atılır mı ?

AyPrensii
30-09-2011, 15:25   |  #1  
AyPrensii avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
747 mesaj

Evet ArkadaşLar Başlıktada Belirttiğim Gißi... Şu Aralar Windows 8 Deneme Geliştirme  Sürümü Piyasada Mevcut İnsanlar Baya Bir Sevdi Windows 8'i.. Ve Tam Nihai Sürümü Çıkınca Sizce Windows 7 Unutulurmu ? Yorumlarınızı Bekliyorum

NOT : Windows 8 ile Windows 7'yi Teste Bile SOkmuşlar.. Windows 8 Açılışta 1 Adım Önde Deneme Sürümü OLmasına Rağmen

Anket
Kapalı Hesap (153334)
30-09-2011, 16:55   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 186
6,419 mesaj

Neyse bukadar yorum yeterli başım ağrımasın.

tBox
30-09-2011, 17:33   |  #3  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

bence atılmaz sevmedim ben arayüzü hoş ama ordan tekrar eski windowsa geçme bölümü iyi olmamış

belkide orjina windows 7 kullandığımdandır

black_flood
30-09-2011, 21:10   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

o kadar kolay değil bu işler önce millete kazak giydirdi şimdi windows 8 ile yok 16 bit ms-dos muş yok nenesinin renkli çamaşırlarıymış.
bütün herkez sırf dos tabanlı muhasebe ve diğer uygulamalar çalışmıyor diye binlerce tl akıttı. bu akıtma işlemleri başarı ile sonuçlanmış konumda ike iken 16 bit ms-dos uygulama desteği geldi diye bir çok kişi geri dönmez 7 yi bırakıp windows 8 yazılımına.
ancak halen xp ortamında 16 bit uygulamaları terk etmeyip çalışanlar için büyük bir alternatif konumunda.

hızlı açılması pek o kadarda önemli değil nedenine gelince 1 sn de dahi açılsa windows içinde kullanılan uygulamalar sn' ler için tamamen çalışır vaziyete geçemedikten sonra anlamı yok.

gerçekten yüksek performansı gerek xp gerek windows 7 ortamında yakalamak mümkün doğru bileşenler olduğu sürece. ssd diskler tepkime süresi düşük ram ve yüksek kapasiteli işlemciler varken ne performans alabiliyorsak photoshop vs. gibi uygulamaların açılış ve diğer işlemlerindede yine aynı performans görülecektir.

şuanda 12 gb ram var ve aynı anda 4 sanal pc açık sürekli yazılım geliştirme araçları ve servisteki müşterilere ait sistemlerinin yedeklemesi ile meşgul flash oyun açık netten video izliyorum  oyun açıyorum mp açık tık yok alet gayet stabil.

İtacHi_
30-09-2011, 23:01   |  #5  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

X86 desteği yok BeğenmedimYani karşılaştırmak bile yanlış.

Win 8 Microsoftun tablet piyasasında yer edinmek için ürettiği bir işletim sistemidir.

Kapalı Hesap (200174)
01-10-2011, 00:31   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: black_flood  
o kadar kolay değil bu işler önce millete kazak giydirdi şimdi windows 8 ile yok 16 bit ms-dos muş yok nenesinin renkli çamaşırlarıymış.
bütün herkez sırf dos tabanlı muhasebe ve diğer uygulamalar çalışmıyor diye binlerce tl akıttı. bu akıtma işlemleri başarı ile sonuçlanmış konumda ike iken 16 bit ms-dos uygulama desteği geldi diye bir çok kişi geri dönmez 7 yi bırakıp windows 8 yazılımına.
ancak halen xp ortamında 16 bit uygulamaları terk etmeyip çalışanlar için büyük bir alternatif konumunda.

hızlı açılması pek o kadarda önemli değil nedenine gelince 1 sn de dahi açılsa windows içinde kullanılan uygulamalar sn' ler için tamamen çalışır vaziyete geçemedikten sonra anlamı yok.

gerçekten yüksek performansı gerek xp gerek windows 7 ortamında yakalamak mümkün doğru bileşenler olduğu sürece. ssd diskler tepkime süresi düşük ram ve yüksek kapasiteli işlemciler varken ne performans alabiliyorsak photoshop vs. gibi uygulamaların açılış ve diğer işlemlerindede yine aynı performans görülecektir.

şuanda 12 gb ram var ve aynı anda 4 sanal pc açık sürekli yazılım geliştirme araçları ve servisteki müşterilere ait sistemlerinin yedeklemesi ile meşgul flash oyun açık netten video izliyorum  oyun açıyorum mp açık tık yok alet gayet stabil.

Beğendim
vsta içinde öyle dediler vista kullanımı şuan oldukça çok...

black_flood
01-10-2011, 09:11   |  #7  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: İtacHi_  
X86 desteği yok BeğenmedimYani karşılaştırmak bile yanlış.

Win 8 Microsoftun tablet piyasasında yer edinmek için ürettiği bir işletim sistemidir.

x86' nın ne olduğuna tam olarak eminmisin bilip bilmeden sallamışsın. kullandığın işlemcilerde zaten x86 ürünüdür.

saf x64 mimarisi ile üretilen işlemci çok az miktarda var ilk çıkan amd athlon 64 lere özgü bir durum daha sonrasında akıllarına hangi tilki girdiyse yine ürettikleri tüm işlemcileri x86' ya çektiler x64 komut uzantısını destekliyor sadece yeni mimaride.

wise
01-10-2011, 09:31   |  #8  
Üye
59 mesaj

Windows 7 unutulmaz. Ben kulanmaya devam ederim. En azından bir yıl rahat kullanırım.

Bir sürü sanal pc kullanmaya da, gerek yok. Gerçi bazı arkadaşlarımın kullandığı yazılımlar yüzünden sanal pc kullanmamaları olmaz.

Kapalı Hesap (153334)
01-10-2011, 11:06   |  #9  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 186
6,419 mesaj

Ne varsa 32 bitte var adamlar geriye dönüş yapıyorlar.Windows 8 64bit ile 32bit çok farklı olucak belkide 64bit ile 128bit birleşik olur 32bitlede 16bit.Adamlar her alandan vuruyorlar 16+32+64+128bit.Ben size bişey söylüyeyim bu benim tahminimdir.Windows 8 = xp+vista+me+longhorn 32bit =xp+me+Vista  64bit=vista+longhorn
128biti çıkarsa oda =windows 7 +vista
Kalkıp sakın bana demeyin windows vistanın ne işi var.Hani xp nin üzerine vista inşa edilmiş ya vistanın üzerinede windows 7.Böyle saçmalık yok.Adamlar istedigi işletim sistemini kullanırlar.Bu işde en başırılı uygulama çalıştıranlar  16bit ve 32bit = me 32bit =xp 64bit =vista  adamlar kalkıp da yeni mimari oluşturacak halleri yok eski mimari üzerine yeni mimari kullanıyor.Biri kalkıp şöyle bir cevap verse "olurmu canım hepsi yeniden yazılıyor" Bende ona şu cevabı veririm yeniden yazılan tek sürüm windows nt.Geri kalan sürümler nt üzerene kurulu windows 7 xp yi taklit etmek istemişlersede bu başarılı olamamıştır.Şimdi windows 8 şimdi de tüm sistemleri birleştirmeyi denicekler ve başarılı olursa windows xp artık yok olur olmazsa pardusla yola devam :)
Arkadaş ben artık bıktım.Her sistem çıktıgında yeni sürücüler yeni programlar bu ne saçmalık.Sabit bir sürücü paketi olsun yeni çıkanlarda buna eklensin hepsi windows updatede toplansın windows vistada xp de win 7 de win 8 win 30 da hepsini aynı sürücüleri kullansınlar.Nezaman benim creative audgy zs 2 driverlerini xp gibi çalıştıran (eax, dts neo6 da dahil bire bir xp) ve tüm eski sistemleri destekleyen me den sonrası hariç bilgisayara oyun yükledigimde directx kur i86x kur java kur flash kur xxx sürücüsü kur freme work kur bu saçmalıklar ortadan kalmazsa kimse xpden vazgeçmez.Ancak microsoft tek paket sistemine geçerse windows xp yi % 100 taklit ederse ve oturum kapatır gibi işletim sistemi değiştirir hızlı bir şekilde açılır kapanır ve çok az ram çok az işlemci kullanırsa eski işlemcilerinde destegini verirse herkez windows 8 geçer hemde herkez.Ama sonraki windows 9 da ne yapar onu bilemem.
Windows 8 yapıcagı en büyük güzellik bence windows xp ve me yi windows 8 içine gömmek.Resmen xp 8 içinden çalışıcak böylece hem xp programları çalışır hem me (16bit) hemde windows 8 programları çalışır sanalla manavla olacak iş değil.30 tane sanal program kurduk bir tanesi creative audgy 2 zs tanımıyor illada bire bir kurucan.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (113620) ~ 01 Ekim 2011 12:54
Kapalı Hesap (223846)
01-10-2011, 12:46   |  #10  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 205
5,277 mesaj

ben win7 ultime 32bit ataçam win7 home premium 32bit var ve bence pabucu dama atılmadı

Kapalı Hesap (172709)
01-10-2011, 13:07   |  #11  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

full sürüm çıkana kadar windows 7  çıktımı milet üşüşür windows 8 kurdum şöyle ol şöyle sorun
kullanmam diyenlerde denemek içinde olsa kuracaklar.

dabbe1
01-10-2011, 15:41   |  #12  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

Windows 8 MS için 3. millenium faciası olacak... asla 7 gibi satış rekoru kıramaz...

tBox
01-10-2011, 19:13   |  #13  
Yıllanmış Üye
388 mesaj
Alıntı: dabbe1  
Windows 8 MS için 3. millenium faciası olacak... asla 7 gibi satış rekoru kıramaz...
çok kesin kara vermişşin

AyPrensii
03-10-2011, 10:12   |  #14  
AyPrensii avatarı
OP Yıllanmış Üye
747 mesaj
Alıntı: dabbe1  

Millenium Faciasını Bilmiyorum Ama. Windows 7'nin Yerini Tutamayacağı Kesin. Yalnız Windows 8'de Aero Performansı Daha HızLı Geldi Bana.

ErKaN-23
03-10-2011, 14:41   |  #15  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
931 mesaj

"Doğmamış çocuğa don dikmek" budur herhalde.....