WINDOWS 7 oyun sorunu acil yardım...

vmesut
29-12-2009, 18:24   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
264 mesaj

Vista Home Premium 64 bit olan laptopumu lenovo tarafından gönderilen yükseltme diskinden temiz yüklleme ile windows 7 home premiuma yükselttim. Sorunum fifa09 u açtığımda oyun düzgün çalışıyor ancak oyundan çıktıktan sonra masaüstü resmi kayboluyor. masaüstünde siyah arka plan gözüküyor. yeniden duvar kağıdı değiştirmek istediğimde değişmiyor. ancak temayı windows 7 klasik yapıp tekrar aero temalarını açtığımda düzeliyor. bu sorun neden kaynaklanabilir. nvidia ekran kartı sürücüsünü lenovonun verdiği driver diskinden kurdum. windows update den kontrol ettim güncel olduğu uyarısı çıkıyor. başka br çözüm yolu varsa lütfen bana söyleyin.

OSMAN BAĞÇEVAN
29-12-2009, 19:48   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

bende bu sorunu sadece fifa 09 da yaşadım..

Resimde siz fifa 2009 unuza sağ tıklayın ve özellikler dedikten sonra resimde ki gibi yapın

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 29 Aralık 2009 19:50
Süleyman.
29-12-2009, 23:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Nvidia'nın sitesinden güncel sürücüyü indirip kurun.

hasan_balta97
27-01-2010, 18:15   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Aynı sorun Bendede Vardi Cok Teşşekuurler

mancukya
27-01-2010, 18:44   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Bir kere Windows update drivers update yapmiyor nvidia ve ati icin databaslarindaki drivers gecici yükletiyor sonrasinda o driverslarin yenilerini kendin kuracaksin uydurma sacma sapan bilgileri nerden bulup gercek gibi konusuyorsunuz ne zaman Seven ati ve nvidia icin drivers güncellemesi veriyor ozaman her ay 1 tane paket olmasi gerekiyordu yalnis ve hatali bilgi.
Sorunun cözülmüs ama bu sacmaliklarla bilmiyen arkadaslari etkilemeyin öyle bir sey ilk kurulum esnasinda dvd ve sonrasinda Microsoft databaseden bazi seyleri kurur ama onlarin cogu güncellenmiyecektir ilk adimda sadece pc gerekli donanimi tanisin diye yapildi.

farukdgn
27-01-2010, 20:11   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,219 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
Nvidia'nın sitesinden güncel sürücüyü indirip kurun.
Her ekran ile ilgili soruna aynı cevabı vermeseniz iyi olur :)
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
bende bu sorunu sadece fifa 09 da yaşadım..

Resimde siz fifa 2009 unuza sağ tıklayın ve özellikler dedikten sonra resimde ki gibi yapı

Aynı şeyi söylücektim :) Teşekkürler...

farukdgn
27-01-2010, 20:12   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,219 mesaj
Alıntı: mancukya  
Bir kere Windows update drivers update yapmiyor nvidia ve ati icin databaslarindaki drivers gecici yükletiyor sonrasinda o driverslarin yenilerini kendin kuracaksin uydurma sacma sapan bilgileri nerden bulup gercek gibi konusuyorsunuz ne zaman Seven ati ve nvidia icin drivers güncellemesi veriyor ozaman her ay 1 tane paket olmasi gerekiyordu yalnis ve hatali bilgi.
Sorunun cözülmüs ama bu sacmaliklarla bilmiyen arkadaslari etkilemeyin öyle bir sey ilk kurulum esnasinda dvd ve sonrasinda Microsoft databaseden bazi seyleri kurur ama onlarin cogu güncellenmiyecektir ilk adimda sadece pc gerekli donanimi tanisin diye yapildi.
Biraz daha düzgün konuşsaydın daha iyi olurdu...

Batuhan Karsan 26
28-01-2010, 18:58   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Ekran değişmiyor değil tekrar Windows Temel'i uygularsan düzeliyor bendede vardı.